logo Gesto Communications s.r.o.

Polycom RealPresence Cloud: Polycom zavádí podporu cloud architektury

Polycom představuje novou platformu - Polycom RealPresence Cloud a rozšiřuje tak funkční a užitnou hodnotu svých pokročilých řešení pro sjednocenou komunikaci.

Díky Polycom RealPresence Cloud mohou nyní poskytovatelé služeb nabízet svým zákazníkům komunikační řešení jakožto Video-as-a-Service (VaaS) s využitím architektury typu cloud. RealPresence Cloud tak v rámci Polycom RealPresence Platform doplňuje již dříve uvedené platformy Polycom RealPresence Mobile a Polycom RealPresence Social.

Společnost Polycom již mnoho let zaujímá dominantní pozici mezi výrobci audio/videokonferenčních systémů a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci. Firma vždy stála na špici technologických inovací a dokázala se pružně přizpůsobovat nejnovějším trendům rychlému vývoji v souvisejících oblastech informačních a komunikačních technologií.

V rámci své dlouhodobé strategie se Polycom zaměřuje především na integrovaná multiplatformní end-to-end řešení sjednocené komunikace. Společnost na podzim loňského roku představila zatím nejkomplexnější univerzální softwarovou infrastruktura pro řešení Universal Video Collaboration s názvem Polycom RealPresence Platform. Sofistikovaná architektura Polycom RealPresence Platform v sobě zahrnuje řešení pro IM/Presence, Call Control, Web Conferencing a Video Collaboration, to vše doplněno o podporu mobilní komunikace a sociálních sítí.

Pro praktickou aplikaci v rámci rozlehlých multiplatformních sítí je velice významná plná podpora otevřených standardů, tak jak je implementována v rámci Polycom RealPresence Platform. V polovině minulého roku proto bylo z iniciativy společnosti Polycom založeno sdružení s názvem Open Visual Communications Consortium (OVCC), jehož hlavním cílem je v rámci řešení od různých výrobců zařízení a provozovatelů komunikační infrastruktury zajistit interoperabilitu a globální business-to-business konektivitu pro videokoference a telepresence.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - cloud - infrastruktura - LAN - MCU - OVCC - platforma - RealPresence - TCP - telepresence - VaaS - videokonference - VoIP - WAN

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 7. února 2012 - úterý

Další články od Gesto Communications s.r.o.