logo Greendata s.r.o.

Pronájem serveru: Cluster server 8X Greenhousing

Geografický High Availability Cluster 8X je technické řešení spojující dva Dedikované servery 8X s cílem zajištění nepřetržitého provozu služeb. Jedná se tak o pronájem serverů.

Nadstandardní dostupnost služeb zaručuje vzdálené propojení dvou 8-jádrových serverů. Těmito službami poskytovanými clusterem můžou být služby zatíženého poštovního serveru, proxy serveru, souborového serveru, databázového serveru atd.

V případě poruchy či výpadku primárního serveru přebírá plnohodnotně jeho úlohu druhý, stejně nakonfigurovaný server včetně záloh, a to v řádu vteřin. Mezi oběma servery je k dispozici vyhrazené síťové spojení, přes které se neustále kontroluje dostupnost obou serverů.

V jednom okamžiku běží služba (např. poštovní server) pouze na jednom serveru, stejně tak jako IP adresa, na které je služba provozována je aktivní pouze na jednom serveru.

Toto řešení se vyplatí jak fyzickým tak i právnickým osobám, které se věnují podnikání na internetu a kromě nadstandardní dostupnosti požadují od serveru i vysoký výkon.

Řešení Cluster server 8X je možné objednat i ve variantě Managed, tedy se správou prostřednictvím Instalace serveru Basic Plus.

Greenhousing má navíc servery uloženy ve dvou na sobě nezávislých datacentrech čímž odolávají nejen HW selhání, ale i případným výpadkům (elektřiny, konektivity) nebo živelným pohromám.

Technické parametry služby:

Cluster server 8X Greenhousing jsou dva fyzické servery provázané technickým řešením.

Další články k tématům - AMD - cluster - CPU - CSR - Datacentrum - Green - konektivita - levný server - Linux - Managed - pronájem serveru - RAID - RAM - server cluster - SLA

Článek Greendata s.r.o. ze dne 27. ledna 2012 - pátek

Další články od Greendata s.r.o.