logo HEWLETT-PACKARD s.r.o.

HP Laboratory Masterclass 2008

Společnost HP udělala další krok pro uspokojení potřeb svých zákazníků a nabídla jim odpovídající produkty pro tisk a zpracování obrazu na akci HP Laboratory Masterclass – Real World Printing v irském Dublinu, která proběhla ve dnech 23. – 24. června 2008.

Společnost HP předvedla, jak inovace založené na pochopení zvyklostí a potřeb zákazníků formují její portfolio produktů pro tisk a zpracování obrazu, určeného individuálním zákazníkům a malým podnikům.

Přední technologové a inženýři HP vysvětlili inovace v oblasti mechanismu tisku, inkoustů, papírů a mobilního tisku. Umožnili tak účastníkům nahlédnout do budoucích technologií HP, kterými budou vybaveny produkty, uvedené na trh v roce 2008 a dalších letech.

"HP neustále usilovně pracuje na vývoji tiskových technologií, které budou produkovat špičkové výsledky při reálném využití," uvedl Bill DeLacy, senior viceprezident a generální manažer IPG EMEA, HP. "Vše, co vyrábíme – od podavačů papírů po komplexní tiskové systémy – je navrženo s ohledem na skutečné potřeby zákazníků. V průběhu této akce jsme chtěli zástupce tisku seznámit s úlohou výzkumu a vývoje HP a výsledných inovací na tvorbě tiskových systémů, které jsou základem budování důvěry a věrnosti zákazníků."

Jedním z výsledků inovací je snadná obsluha

Při vývoji nových tiskáren pro individuální uživatele a domácí kanceláře HP vždy důsledně vychází z reálných potřeb těchto zákazníků. Proto jsou výsledné produkty snadno ovladatelné a jsou vybaveny prvky jako např. barevný dotykový displej, který nabízí uživatelům velmi intuitivní a snadno použitelné uživatelské rozhraní.

Mezi další prvky zvyšující uživatelský komfort zákazníků patří vyhrazené zásobníky na fotografické papíry s automatickou aktivací, které výrazně usnadňují a urychlují tisk fotografií na formáty 10 x 15 cm a 13 x 18 cm.

Řada nových tiskáren a multifunkčních zařízení HP střední a vyšší třídy využívá tiskových systémů se samostatnými zásobníky inkoustu s možností tisku v rozlišení až 9 600 dpi, takže zákazníci mohou snadno dosahovat špičkových výsledků a doplňovat podle potřeby pouze ty inkousty, které jsou skutečně spotřebovány.

Novinky roku 2008 – tiskárna HP Deskjet D2560 Printer a multifunkční zařízení HP Photosmart F4280 – používají nové inkoustové kazety HP 300 s inkousty HP Vivera, které produkují černý text v laserové kvalitě a špičkové barvy, odolné proti rozpíjení a rozmazání.

Nová tiskárna HP Photosmart D5460 je založena na tiskovém systému s 5 inkousty v samostatných kazetách HP 364 a produkuje fotografie vynikající kvality i černý text, srovnatelný s laserovým tiskem. Tato nová řada tiskáren je rovněž vybavena barevným displejem s úhlopříčkou 3,8 cm, sloty paměťových karet a zásobníkem na fotografické papíry s automatickou aktivací. Také umožňuje přímý tisk fotografií i textu na disky CD a DVD.(1)

Bezdrátový tisk (WiFi) je stále žádanější

V celém regionu EMEA se těší bezdrátové (WiFi) sítě stále větší oblibě. Podle výzkumu agentury IDC vzrostl v Evropě počet domácích bezdrátových sítí v roce 2007 o 41 %. 
Bezdrátový WiFi tisk HP představuje skvělé propojení online a offline prostředí bez použití kabelů. Společnost HP využila svých bohatých zkušeností z oblasti sítí a vyvinula integrované WiFi řešení, které se snadno konfiguruje i používá. Jsou jím vybaveny např. multifunkční zařízení HP Photosmart C8180.

Inkoustový tisk pro domácí kancelář

Inkoustový tisk HP nabízí konkurenční výhodu. Nová řada produktů HP Officejet byla vyvinuta tak, aby umožnila malým a domácím kancelářím snížit náklady a současně dosahovat při tisku kvality srovnatelné s laserovými tiskárnami stejné cenové úrovně. Zásobníky inkoustu HP Officejet s vysokou kapacitou umožňují tisknout s náklady na stránku až o 50 % nižšími ve srovnání s laserovými tiskárnami.(2) Díky laserové kvalitě textu a špičkovým barvám se nová zařízení HP Officejet skvěle hodí k produkci marketingových materiálů vlastními prostředky.

Nové multifunkční zařízení HP Officejet J4580 s novými inkoustovými kazetami HP 901 Officejet produkuje profesionální barevné dokumenty a kromě praktického tisku nabízí také kopírování, faxování a skenování na plochém skeneru v rámci jediného zařízení.

Inkoustové technologie HP pro vyšší kvalitu tisku

Nové inkousty HP pro individuální uživatele a domácí kanceláře či malé podniky soustavně zvyšují kvalitu každodenního tisku fotografií i dokumentů. I ty nejlevnější tiskárny dnes nabízejí špičkovou kvalitu tisku díky nové technologii dual-drop. S novou technologií bylo dosaženo zmenšení kapičky inkoustu na 1,3 pl a rozšíření barevného gamutu, takže se systémem 5 inkoustů lze dosáhnout takové kvality fotografií, jaká byla dříve možná jen na systémech se šesti barevnými inkousty.

Výhodou nového systému nejsou jen zářivější a realističtější barvy, ale také rychlejší zasychání výtisků a při tisku na papíry HP Advanced Photo Paper i zvýšená odolnost proti rozmazání a rozpíjení. Výrazně sníženo bylo také blednutí výtisků na světle.(3) Nový pigmentový černý inkoust navíc umožňuje dosahovat i na běžném papíře laserové kvality černého textu. Ještě lepší kvality dokumentů lze dosáhnout při tisku na papíry označené logem ColorLok.

Inkoustové kazety HP 364 jsou základem nového tiskového systému s pěti barvami, který zvyšuje kvalitu tisku a nabízí výhody samostatných zásobníků. Tento nový tiskový systém HP, kterým je jako první vybavena tiskárna HP Photosmart D5400, nabízí kvalitu tisku srovnatelnou se staršími tiskovými systémy s 6 inkousty a současně sytou čerň, na kterou jsou zákazníci zvyklí již z tří a čtyřinkoustových systémů HP.

Zásobníky s vysokou kapacitou šetří náklady na tisk

Každý uživatel má jiné tiskové návyky a potřeby. Uživatelé, kteří tisknou často, uvítají možnost ušetřit náklady prostřednictvím nových kazet HP XL s vysokou kapacitou. S volitelnými velkokapacitními zásobníky HP lze například vytisknout 3x více černobílých a 2x více barevných stránek než se standardními kazetami dodávanými k tiskárnám HP Deskjet.(4)

Článek HEWLETT-PACKARD s.r.o. ze dne 27. června 2008 - pátek

Další články od HEWLETT-PACKARD s.r.o.

HP se umístil v kvadrantu vůdců segmentu multifunkčních produktů

Metro Global Photo Challenge 2008 zná světového i českého vítěze

Na Vánoce jsme skvěle připraveni

HP předá ceny největší světové fotosoutěže

Prezentační kamion HP s nejmodernější technikou je vykraden

HP v kvadrantu lídrů zprávy Gartner Inc.

HP představuje řadu nových grafických a tiskových produktů a řešení pro podnikový sektor

Truck v barvách HP míří do Prahy

Stance Communications pro Hewlett-Packard

HP Česká a Slovenská republika jmenovalo manažery divize PSG

HP představuje nová řešení pro firemní desktopy

Nové tiskárny od HP

Originální kazety HP LaserJet s černým tonerem nabízejí zákazníkům vyšší spolehlivost a úspory

HP Color LaserJet CP2020

HP Color LaserJet CM2320 MFP

Společnost HP rozšiřuje svou firemní nabídku řešení pro tisk a zpracování obrazu

HP přináší mobilním uživatelům přesnost a výkon

Snadný tisk fotografií za 27 sekund s fototiskárnou HP

HP ve 2. čtvrtletí ovládlo prodej počítačů

Nové inkoustové tiskárny v portfoliu HP

Compaq Presario se vrací

Nová fotosoutěž s HP

Letní tiskové novinky HP na dovolenou

Technologie HP pomáhají letním motivům Kung Fu Panda od Dreams Animation povznést se do nebeských výšin

HP Laboratory Masterclass 2008

HP oznamuje prodej 36 strojů HP Indigo Digital Press společnosti Consolidated Graphics

HP představuje průlomovou technologii zobrazení barev

HP propojuje práci, hry, domácnost a zábavu představením nové generace osobních systémů

Hewlett-Packard uvádí na trh novou multifunkční tiskárnu HP Officejet J4580 All-In-One

HP bylo počtvrté oficiálním partnerem Filmového festivalu v Cannes

HP Photosmart A826 nejlepší v soutěži TIPA

HP posílí svůj prodejní kanál prostřednictvím inovovaného HP Preferred Partner programu

HP získalo pět prestižních ocenění European Digital Press Association

Hewlett-Packard zachovává Publicis jako BTL agenturu pro divizi IPG

HP Pavilion nově standardně dostupný i prostřednictvím klasických IT prodejců

HP podepsalo strategickou marketingovou dohodu s Omnicomem

HP představuje HP Color LaserJet CM6040

Nové řady tiskáren HP

HP Smart Web Printing nastupuje

HP nabízí notebook s Windows pod 10 tisíc včetně DPH

K vybraným produktům od HP zdarma Adobe Photoshop

Hewlett-Packard vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2007

HP Pavilion dv6799

HP míří akvizicí Exstream Software na neustále rostoucí trh automatizovaných dokumentů

HP oznamuje strategii, jak překlenout propast mezi vytvářením a publikováním obsahu

Tiskárnám HP DeskJet je 20 let

HP pomáhá řešit problém PET lahví

HP rozšiřuje nabídku profesionálních fototiskáren pro pokročilé amatérské fotografy

Tiskárna HP Photosmart D5360

Řada barevných tiskáren HP OfficeJet Pro K5400