logo JobLink s.r.o.

JobLink.cz efektivní cesta ke kvalitním kandidátům

Firma JobLink s.r.o., provozovatel služby JobLink.cz, zveřejnila na svých stránkách studii pojednávající o výhodách ale i omezeních tradičních modelů ERP. Studie dále přináší porovnání tradičních modelů ERP a ERP řízených pomocí systému JobLink.cz.

Co je to ERP ?

Firmy motivují své zaměstnance finanční odměnou, aby jim poskytovali doporučení na známé, kteří by mohli mít zájem o nabízené pozice. Toto se dá nazvat programem motivace zaměstnanců finanční odměnou za doporučení na kandidáty. Ve světě personalistiky se pro tyto programy ujal název ERP z anglického Employee Referral Program. V roce 2004 firma CareerXroads, poskytující konzultační služby na poli personalistiky, uveřejnila výsledky nezávislého průzkumu trhu pracovních nabídek v USA. Ten ukázal, že firmy získávají 5 krát více nových zaměstnanců díky ERP, než díky inzerátům uveřejněných na největších amerických internetových burzách práce, jako například monster.com, Yahoo HotJobs nebo CareerBuilder.

O systému JobLink.cz

Systém JobLink umožňuje zaměstnavatelům rozvíjet síť osobních doporučení za účelem nalezení kvalitních kandidátů. Úspěšnost systému je založena na možnosti motivovat zprostředkovatele doporučení na kandidáty pomocí finanční odměny, která je rozdělena mezi ty zprostředkovatele, kteří dovedou zaměstnavatele k úspěšným kandidátům. Zaměstnavatelé se nemusejí starat o administrativu a daňové problémy spojené s vyplácením finanční odměny, protože toto je plně v režii systému JobLink.cz. Jinými slovy, zaměstnavatelé mohou pomocí systému JobLink.cz proměnit kohokoliv ze svého okolí v motivovaného personalistu.

Jak JobLink rozšiřuje tradiční modely ERP ?

Výše zmíněnou studii lze stáhnout z domovské stránky ZDE.

Článek JobLink s.r.o. ze dne 29. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od JobLink s.r.o.

JobLink.cz efektivní cesta ke kvalitním kandidátům

JobLink.cz je nová revoluční služba na poli nabídky práce