logo Telefónica Czech Republic, a.s.

4G LTE internet v Karlových Varech

V pátek 4.7. 2014 spouští O2 v centru Karlových Varů 4G LTE na frekvenci 800 MHz. LTE síť zde bude fungovat po dobu konání filmového festivalu, který do města každoročně přitáhne více než 12 tisíc návštěvníků z celé České republiky.

4G LTE od O2 bude v Karlových Varech k dispozici až do skončení festivalu 13.7. 2014. V Karlových Varech nyní mohou již nyní zákazníci O2 využívat 3G síť s technologií HSPA+ s maximální rychlostí stahování dat až 42 Mb/s. Technologie 4G LTE od O2 nabízí maximální rychlost až 110 Mb/s. V Karlových Varech bude vzhledem k šířce pásma nasazena maximální rychlost 75 Mb/s.

"Síť 4G LTE doplní stávající 3G síť, díky čemuž se razantně zvýší celková dostupná datová kapacita sítě O2. Vedle toho po dobu konání filmového festivalu posílíme i pokrytí sítí 2G a 3G," říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

Nejrychlejší 4G LTE síť

Majitelé mobilních telefonů s podporou LTE mohou už nyní na mnoha dalších místech s LTE signálem sítě O2 surfovat reálnými rychlostmi v řádech desítek megabitů za vteřinu. Podle výsledků uživatelských měření serveru DSL.cz z května 2014 běhala data na LTE nejrychleji právě v síti O2.

"Naši síť 4G LTE stále rozšiřujeme a stejně tak roste i naše nabídka telefonů, které tuto nejrychlejší síť podporují. Nyní již nabízíme 22 různých modelů ve všech cenových kategoriích. Naše prodejny v Karlových Varech budou v průběhu festivalu připraveny vyměňovat SIM karty za nový typ s podporou LTE," říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků společnosti O2 Czech Republic.

Pro využívání sítě 4G je potřeba také nový typ SIM karty - tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Prodejna na třídě TGM bude navíc mimořádně otevřena i v neděli 6.7. 2014.

Další články k tématům - 2G - 3G - 4G - HSPA - LTE - SIM - telefon - zdarma - Petr Slováček - Jindřich Fremuth

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 4. července 2014 - pátek

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.

Nabídka zaměstnání Telefónica Czech Republic, a.s.