logo Telefónica O2 Czech Republic a.s.

Digitální televize O2TV nabízí program České televize v HD kvalitě

Telefónica O2 Czech Republic nabízí od 2. července 2007 jako první společnost u nás plošné vysílání programu České televize v kvalitě High Definition (HD). To je možné přijímat jak pomocí digitální televize O2TV, kterou v současnosti využívá více než 36 000 zákazníků, tak i díky digitálnímu pozemnímu vysílání (DVB-T).

O2 nabídne v HD kvalitě program České televize (ČT1), která se na vývoji a implementaci vysílání ve vysoké kvalitě také podílí. V HD kvalitě bude přenášeno kompletní programové schéma, přičemž část obsahu bude na vyšší kvalitu konvertována a část vznikne přímo ve formátu HD, moderní nahrávací technikou s HD technologií.

"Přechod k HD vysílání je jedním z nejzřetelnějších trendů posledních let. Z technického, ekonomického i legislativního hlediska byla ale implementace tak sofistikované technologie nesmírně obtížná a všem lidem, kteří se na ní podíleli, patří můj veliký dík. Pro naše zákazníky to bude obrovský kvalitativní posun a další důkaz, že naše společnost je s velkým náskokem leaderem technologických inovací trhu" dodává Simon Burckhardt, výkonný ředitel pro marketing rezidenčního segmentu společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Celý projekt navazuje na zkušební HD vysílání, které O2 spolu s Českou televizí testovala na podzim loňského roku v Brně a které bylo možné vyzkoušet na veletrhu Invex. Na rozdíl od tohoto omezeného provozu bude současné vysílání možné přijímat pomocí digitální televize O2TV, a v lokalitách pokrytých digitální pozemní televizí (DVB-T) digitálním multiplexem společnosti Telefónica O2.

Digitální televizeO2TV se tak stane první službou na českém trhu, která divákovi přinese možnost sledovat programy ve formátu HD.

Cílem projektu je především otestovat a vyladit technické parametry služby před uvedením do běžného provozu. Vysílání budou moci přijímat zákazníci, kteří mají set-top-boxy odO2. Těm bude během několika měsíců aktualizován firmware, který umožní signál přehrát ve standardu 1080i na televizních obrazovkách. Intenzivnímu testování podrobí službu také technici přímo v O2, kteří budou zjišťovat dostupnost služby a později provedou vzdáleně aktualizaci všech set-top-boxů. Pro sledování programů ve formátu HD je nezbytný televizní přijímač, který je "HD ready".

Po vyladění služby a ukončení testování dojde k upgradu firmwaru na všech set-top boxech a služba bude uvedena do běžného provozu. Dočasný zkušební režim ani nahrání nové verze softwaru do přijímačů se nijak nedotkne koncových zákazníků, kteří budou moci všechny služby využívat bez omezení.

O HDTV

HDTV je zkratka, která znamená televizní signál ve vysokém rozlišení ("High Definition TV") a v současné době existuje v několika verzích. O2 bude provozovat druhou nejvyšší z nich, která se označuje jako 1080i a nabízí nejlepší poměr kvality obrazu a náročnosti na přenosovou kapacitu. Maximální varianta 1080p má stejné rozlišení, ale vyžaduje dvounásobný datový tok a rozdíl v kvalitě je lidským okem prakticky nepostřehnutelný, navíc ji podporuje jen velmi malé procento televizních přijímačů. Varianta 1080i znamená nativní formát obrazu 16:9 (širokoúhlý) při rozlišení 1920 x 1080 bodů a mohou ji využívat televizory označené logem "HD ready" nebo "Full HD". Pro efektivnější přenos obrazu se využívají kompresní algoritmy, přičemž O2 pro vysílání použije nejvyspělejší kodek MPEG-4. Lepší kvalita obrazu se dramaticky projeví především na obrazovkách s vyšší úhlopříčkou. Současný standard PAL totiž nabízí rozlišení pouze 720 x 576 a poskytuje tak pouze 414 720 obrazových bodů, zatímco formát 1080i jich na obrazovce vykreslí přes dva miliony. Současné testovací vysílání má za úkol správně vyladit kompresní poměry pro kódování obrazu, stabilitu datových toků při přenosech a kvalitu obrazu na koncových zařízeních.

O O2TV

Digitální televize O2TV nabízí desítky televizních kanálů v digitální kvalitě obrazu a zvuku. Zákazníci si mohou vybrat ze 2 základních programových nabídek, O2TV Zábava (24 kanálů různého zaměření) a O2TV Kino (4 filmové kanály pro fanoušky) a k nim si lze doobjednat doplňkové programové nabídky, např. O2TV Děti plus (kanály speciálně pro dětské publikum) O2TV Dokumenty plus (prestižní dokumentární stanice) a jiné.

O2TV navíc nabízí Videotéku - virtuální půjčovnu filmů z pohodlí vašeho obýváku, TV Archiv - archív některých vybraných pořadů nahraných až 7 dní zpětně a další funkce jako Rodičovský zámek nebo TV Průvodce.

Při aktivaci základní programové nabídky s názvemO2TVZábava do 31. srpna 2007 získá zákazník 50% slevu, což je 224 Kč s DPH 1) / 273,50 Kč s DPH z běžné ceny za tuto službu.

Aktivace službyO2TVpřijde na 1,19 Kč s DPH, stejně tak pořízení nezbytného Set-Top-Boxu a jeho pronájem pak na 1,19 Kč s DPH měsíčně.

Článek Telefónica O2 Czech Republic a.s. ze dne 29. června 2007 - pátek

Další články od Telefónica O2 Czech Republic a.s.

O2 TV má 70 000 zákazníků

Pilotní projekt eCall byl v České republice úspěšně dokončen

Zpříjemněte si advent s O2 Active

Personální změny ve společnosti Telefónica O2 Czech Republic

Personální změny v orgánech společnosti

Telefónica O2 oznámila 110 000 zákazníků v síti CDMA

Telefónica O2 přináší novinky u služby BlackBerry

Strings of O2 Bobby McFerrin

Nový internetový vyhledávač 1188

Vánoční nadílka pro zákazníky O2 Internet ADSL

Telefónica O2 přináší více svobody datovému roamingu

Počet zákazníků O2 TV překročil 60000

O2 Active první a jediný portál v České republice, který je v mobilu zdarma

Změna v personálním složení dozorčí rady Telefonica O2 Czech Republic

O2 Business nové tarify pro firemní zákazníky

Telefónica O2 získala další ocenění za kvalitu ICT produktů

Telefónica O2 představuje pohodlnou SMS, MMS komunikaci prostřednictvím PC

Digitální televize O2TV přináší zákazníkům filmovou zábavu od The Walt Disney Company

O2 nadílka pro paušální zákazníky a pro drobné podnikatele a živnostníky

Telefónica O2 naděluje vánoční dárky

Změny v managementu divize pro firemní zákazníky společnosti Telefónica O2 Czech Republic

O2 začíná s nadílkou

Výhodné počítačové řešení pro každou firmu od O2

Telefónica O2 podpoří čerpání z evropských fondů

O2TV slaví 50000 zákazníků

Telefónica O2 zve na festival Struny podzimu

Telefónica O2 výrazně zlepšuje portfolio mobilních datových služeb

Září plné zábavy na O2 Active

O2TV od září rozšiřuje svou nabídku pro sportovní a filmové fanoušky

Telefónica O2 zrealizovala rekordních 837 hodin televizních přenosů

Na závodníky Barum rally letos dohlíží Telefónica O2 a její Car Control

O2 Internet ADSL a počítač Hewlett Packard za 1 179 Kč měsíčně

Telefónica O2 Czech Republic opět varuje před podvodnými praktikami prodejců telekomunikačních služeb

Transformers ovládnou O2 Active

Nadace O2 spouští kampaň proti šikaně

Portál O2 Active přináší další letní výhody

Digitální televize O2TV má 40 000 zákazníků

Dobíjení O2 předplacených karet nově i v bankomatech ČSOB a Poštovní spořitelny

Zvýšená ochrana pro zákazníky společnosti Telefónica O2

O2 se připojilo ke Koalici pro digitální vysílání

O2 Eurotarif pro všechny zákazníky O2

Telefónica O2 představuje novou verzi O2 Navigace

Telefónica O2 Czech Republic potvrdila svou pozici hlavního partnera pro státní správu

Digitální televize O2TV nabízí program České televize v HD kvalitě

Vyberte si k mobilnímu tarifu svůj bonus z nové atraktivní nabídky O2

O2 Internet ADSL za 2 Kč

Změny managementu Telefónica O2 Europe

S tarifem O2 Smart Roaming můžete volat z dovolené bez obav

Telefónica O2 Czech Republic trojnásobně navyšuje datové limity ADSL zákazníkům

O2TV přináší další vylepšení v řazení kanálů

Nabídka zaměstnání Telefónica O2 Czech Republic a.s.