logo Telefónica Czech Republic, a.s.

LTE Advanced v síti O2

O2 do své sítě ve vybraných lokalitách nasazuje technologii LTE Advanced (LTE-A), která umožňuje využít více frekvenčních pásem současně, což ještě zvýší maximální rychlosti.

LTE-A technologie je již nyní nasazena ve veřejném provozu, a to na jihozápadě kraje Vysočina. Díky využití dostupných pásem o šíři 10 a 5 MHz zde lze s patřičnými přístroji využít při stahování dat rychlost až 112 Mb/s. O2 dále testuje také využití celé šířky frekvenčních pásem v rozsahu 10 + 15 Mhz. To umožní stahování dat až rychlostí 185 Mb/s.

"Nyní pracujeme především na pokrývání co největšího území signálem 4G LTE, nicméně naši infrastrukturu již připravujeme na další zrychlování. I kvůli tomu jsme ve vybrané lokalitě spustili technologii LTE Advanced, abychom v praxi vyzkoušeli její možnosti," říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

Síť 4G LTE od O2 je nejrychlejší mobilní sítí v České republice podle výsledků měření serveru DSL.cz. Výhody této sítě mohou využívat všichni zákazníci s libovolným datovým tarifem od O2. Je pouze potřeba využívat zařízení s podporou 4G LTE a také nový typ SIM karty - tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru.

Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Další články k tématům - 4G - infrastruktura - LTE - SIM - Petr Slováček

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 7. července 2014 - pondělí

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.

Nabídka zaměstnání Telefónica Czech Republic, a.s.