logo Telefónica Czech Republic, a.s.

O2 považuje žalobu Vodafonu za neoprávněnou a nedůvodnou

O2 Czech Republic se ohrazuje proti spekulativní žalobě společnosti Vodafone Czech Republic. Argumenty žaloby jsou postaveny výhradně na nepodložených úvahách, které byly vytvořeny výhradně pro účely soudního řízení.

Žaloba Vodafonu zatím nebyla naší společnosti doručena, dozvěděli jsme se o ní pouze z médií. Společnost Vodafone Czech Republic a.s. nám zaslala před týdnem stručnou výzvu, ať zaplatíme do jednoho týdne smyšlenou částku 385 milionů, aniž vysvětluje jakýkoli mechanismus výpočtu.

Navíc u takto vysokého nároku se složitým mechanismem vzniku a výpočtu se nedá aplikovat stejná lhůta jako u dlužné faktury za telefon nebo za plyn. Podání žaloby pouhý týden po doručení stručného dopisu ukazuje, že se jedná o uměle vykonstruovanou kauzu.

Nevíme, oč opírá společnost Vodafone Czech Republic a.s. své přesvědčení, že měla dosáhnout předního postavení v poskytování služeb xDSL, když se jí to nepodařilo ani na trhu mobilních služeb.

Naše společnost je bohužel častým terčem podobných spekulativních žalob. I to potvrzuje správnost našich úvah o rozdělení firmy, abychom do budoucna zamezili podobným nepodloženým žalobám.

Společnost O2 Czech Republic a.s. konstatuje, že se nedopustila porušení žádné povinnosti plynoucí ze zákona o ochraně hospodářské soutěže, a již z tohoto důvodu považuje žalobu společnosti Vodafone Czech Republic a.s. za zcela neoprávněnou a nedůvodnou.

Závěr společnosti Vodafone Czech Republic a.s. o jejím neúspěchu se službami xDSL v důsledku působení společnosti O2 je tedy smyšlený a neopírá se o reálné skutečnosti.

Další články k tématům - DSL - soutěž - zákon - žaloba

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 18. března 2015 - středa

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.

Nabídka zaměstnání Telefónica Czech Republic, a.s.