logo Telefónica O2 Czech Republic a.s.

Telefónica O2 získala prestižní ocenění za dlouhodobý přínos v boji proti šikaně na českých školách

Telefónica O2 získala hlavní cenu v soutěži metodiku LBG, kterou uděluje Nadace Via ve spolupráci s americkou nadací Citigroup Foundation. Generální ředitel Salvador Anglada dnes v rezidenci velvyslance Spojených států amerických Richarda W. Grabera převzal cenu za firemní filantropii a podporu obecně prospěšné činnosti, konkrétně za dlouhodobý projekt Minimalizace šikany na školách, který Telefónica O2 realizuje prostřednictvím své firemní Nadace O2.

Cena Via Bona pro velkou firmu je určena dárci, který podporuje obecně prospěšnou činnost nenahodile a kvalifikovaně a jehož činnost v této oblasti může posloužit jako výrazná ilustrace dobrého a zajímavého přístupu k dárcovství. Hodnotící komise ocenila význam projektu Minimalizace šikany, který svou dlouhodobostí a systematickým přístupem a osvětovou činností může mít stejně hluboký efekt jako před lety kampaň proti domácímu násilí, díky níž došlo ke změně společenského klimatu ve vztahu k obětem domácího násilí. Zároveň komise ocenila odvahu společnosti Telefónica O2 otevřít téma šikany, protože společnost není k tématu šikany vstřícná a stále jej vnímá jako určité tabu.

Kromě hlavního ocenění Via Bona získala Telefónica O2 bronzovou sošku od Františka Skály a finanční dar ve výši 25 tisíc korun. "Ocenění Via Bona za aktivity naší firemní nadace získáváme již podruhé. Je pro nás velkým povzbuzením a potvrzením, že v oblasti společenské odpovědnosti a firemní filantropie pokračujeme správným směrem," uvedl Salvador Anglada, generální ředitel společnosti Telefónica O2 a čestný člen správní rady Nadace O2. " Získaný dar 25 tisíc korun věnujeme občanskému sdružení Aisis a Sdružení Linka bezpečí, které jsou našimi hlavními partnery v programu Minimalizace šikany," dodal Anglada.

O projektu Minimalizace šikany (MIŠ)

Nadace O2 projekt realizuje a financuje od roku 2005. Koordinátorem projektu je občanské sdružení Aisis. Nadace O2 do projektu investovala za dobu čtyř let více než 13 milionů korun. Kromě toho v průběhu let 2007 - 2008 zrealizovala osvětové kampaně, jejichž mediální hodnota přesáhla 25 milionů korun. Kampaně byly díky mediálním partnerům realizovány zdarma.

Cílem projektu Minimalizace šikany je ukázat cestu, jak účinně snížit výskyt šikany na škole a nabídnout program Minimalizace šikany k širokému použití na školách v celé ČR.

Důvodem vzniku projektu je alarmující výskyt šikany na školách, který je zčásti ovlivněn nejen obecnou neznalostí zákonitostí různých forem a stádií vývoje šikany, ale současně i malou připraveností pedagogů šikanování řešit. Věříme, že pokud budou vedení školy a pedagogové na řešení šikany odborně připraveni a budou mít navíc oporu v rodičovské veřejnosti, bude možné se šikanou úspěšně bojovat. Název vyjadřuje naše přesvědčení, že šikanu nelze zastavit či zcela vymýtit, ale lze ji efektivně snižovat či omezovat.

Záměrem projektu Minimalizace šikany je předat pedagogické veřejnosti ověřené nástroje a postupy pro práci se šikanou a vytvořit podmínky k systémovému zavádění Českého školního programu proti šikanování, který popsal a experimentálně ověřil odborný garant projektu Dr. Michal Kolář.

Tříletá pilotní fáze projektu byla uzavřena v roce 2007. Sedmnáct základních škol, které prošly vzdělávacím programem MIŠ, dokázaly snížit frekvenci šikany.

V roce 2008 byl spuštěn nový informační portál www.minimalizacesikany.cz, který nabízí pomoc a radu dětem, rodičům a učitelům a poskytuje ucelené informace o šikaně. Součástí portálu je internetová poradna.

Na začátku školního roku 2008 obdržely všechny základní školy v České republice zdarma osvětové materiály, které jim pomohou řešit šikanu a účinně jí předcházet.

O Nadaci O2

Nadace O2 je firemní nadace společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Dlouhodobým, promyšleným a systematickým dárcovstvím zdůrazňuje vstřícný postoj k našemu okolí a přijímání spoluzodpovědnosti za stav a vývoj společnosti.

Nadace O2 rozdělila na podporu neziskových projektů již více než 95 milionů korun. Aktivně bojuje proti šikaně na českých školách svým dlouhodobým projektem Minimalizace šikany. V roce 2007 se stala generálním partnerem sdružení Linka bezpečí, které pomáhá dětem v krizi.

Nadace O2 se stala jednou z prvních registrovaných firemních nadací v České republice a jedním z často užívaných modelů firemního dárcovství. Je členem Fóra dárců - Asociace nadací a v roce 2004 obdržela za systematické a promyšlené dárcovství hlavní cenu VIA BONA, která je veřejným uznáním za podporu obecně prospěšné činnosti. Telefónica O2 Czech Republic se také podílela na vzniku jedinečného filantropického nástroje DMS, takzvané Dárcovské SMS. Jde o unikátní, rychlý a transparentní způsob, kterým veřejnost může přispívat ve prospěch charitativních sbírek prostřednictvím mobilní technologie.

V žebříčku TOP FIREMNÍ FILANTROP se společnost Telefónica O2 CR v roce 2007 umístila na 6. místě nejštědřejších firemních dárců dle absolutního objemu darovaných prostředků. Je zakládajícím členem klubu Donátor při Fóru dárců.

Pro měření svých filantropických aktivit používá mezinárodní metodiku LBG - Standard odpovědná firma.

Článek Telefónica O2 Czech Republic a.s. ze dne 26. září 2008 - pátek

Další články od Telefónica O2 Czech Republic a.s.

O2 testuje novou velkoobchodní nabídku ADSL služeb

Telefónica O2 Business Solutions

O2 představila svou vizi v oblasti bezpečnosti dětí na internetu

Telefónica O2 dodá nové call centrum pro ČSOB

Balíček výhod 02 pro živnostníky a drobné podnikatele

O2 Internet 16 M zlevňuje

O2 TV stále za 1 Kč měsíčně

O2 bude partnerem českého předsednictví EU

Mobilní tarify O2 NEON s 50 % slevou

Vánoční balíček 1188 GOLF

O2 rozšiřuje vánoční nabídku

Novinky v O2 E-shopu

O2 nabízí Microsoft Office 2007 za 390 Kč

Virtuální koulovačka na vánočním webu O2

O2 TV za 1 Kč měsíčně na 1 rok

O2 spouští portál pro mobilní telefony

O2 Počítačové řešení je IT produktem roku

O2 Grantový poradce pomáhá získat podporu z EU

Soutěž Telefónica O2 o 100 nových vozů BMW

O2 rozdává vánoční dárkové poukazy

Emporia Life

Ocenění od Ministerstva zdravotnictví pro O2

Volební místa propojí Telefónica O2

1188 GOLF

O2 Internet ADSL 8Mb za 500Kč měsíčně

Vánoce u O2 začínají SMS nadílkou

Telefónica O2 na stupni vítězů

Telefónica O2 a Huawei zahajují spolupráci na rozšíření pokrytí sítě 3G

S O2 TV jsou televizory LG až o třetinu levnější

O2 nabízí exkluzivně telefon agenta 007

Telefónica O2 získala prestižní ocenění za dlouhodobý přínos v boji proti šikaně na českých školách

Telefónica O2 zajistí komunikaci pro VZP

Telefónica O2 opět zve na Struny podzimu

O2 Internet Konfigurátor nainstaluje ADSL téměř sám

O2 Managed Desktop

Doporučte svým známým O2 TV a získejte HBO na rok za korunu

I nový školní rok bude [:kůl:]

MF Divadlo 20 % sleva na vstupenky od O2

O2 pokračuje ve snižování cen za roamingové služby

ADSL internet čtyřnásobně zrychluje

O2 zve na NHL

Telefónica O2 zahájila prodej iPhone 3G

Telefónica O2 významně rozšíří pokrytí 3G technologií

Sportovní přenosy z Pekingu 2008 kdykoliv a v nejvyšší možné kvalitě

O2 TV už má více než 100 000 zákazníků

iPhone 3G od O2 v prodeji již 22. srpna

K O2TV přes Mall.cz lze výhodně získat LCD

Telefónica O2 má již 600 000 zákazníků vysokorychlostního internetu

Více zábavy a nové technologie

Obliba nových tarifů od O2 roste, počet zákazníků překročil hranici 100 000

Nabídka zaměstnání Telefónica O2 Czech Republic a.s.