logo Skynet a.s.

WatchGuard vstupuje na český trh

Produkty nejrychleji rostoucí firmy na světovém trhu UTM (Unified Threat Management) posledních dvou let jsou konečně dostupné také na českém a slovenském trhu.

Podle studie analytické společnosti IDC patří americká společnost WatchGuard mezi světovou špičku inovativních firem v segmentu bezpečnosti sítí. Její firewally lehce poznáte, protože mezi šedivým hardwarem ostatních výrobců se zkrátka nedají přehlédnout - mají jasně červenou barvu. WatchGuard je od letošního podzimu přítomen také na českém trhu, a to prostřednictvím výhradního distributora, společnosti SkyNet, a.s.

Firma sídlící v americkém Seattlu patří mezi významné hráče na trhu. Letos dosáhla hranice půl milionu nainstalovaných zařízení po celém světě a mezi lety 2005 až 2007 „vyrostla“ podle IDC o 190 procent. V roce 2008 získala společnost za své inovace zejména na poli VPN sítí několik významných ocenění.

WatchGuard Hlavní předností produktů WatchGuard je koncept XTM (Extensible Threat Management). Díky neustálému vývoji softwarovým updatů mohou uživatelé vylepšovat a rozšiřovat ochranu své sítě, aniž by přitom museli nahrazovat jednotlivé komponenty. A to platí i pro mobilní zařízení. "XTM je v podstatě bezpečnostní řešení pro firmy, které rostou podobně rychle jako WatchGuard.

S tím jak se rozšiřuje zákazníkova síť a je vystavována novým hrozbám, naše produkty jsou schopny se na nové podmínky adaptovat s ním," říká Jan Šindler, regionální sales manager WatchGuardu pro východní Evropu.

WatchGuard se ale nesoustřeďuje pouze na neustálé vylepšování softwaru. "Přestože barva našich zařízení je červená, jsme také nejzelenější firma na trhu. Součástí naší politiky je také ohleduplnost k životnímu prostředí a snaha udržet u našich produktů nízkou spotřebu energie," dodává Jan Šindler. Podle studie provedené britskou společností Wick Hill například firewally WatchGuard Firebox Peak dosahovaly při testech dvakrát až pětkrát nižší spotřeby než srovnatelná konkurenční zařízení.

O společnosti WatchGuard

WatchGuard je jednou z nejinovativnějších firem v segmentu UTM. Na trhu je od roku 1996. Produktová řada WatchGuard Firebox patří mezi firewally s nejsnadnější obsluhou při vysokém zachování bezpečnosti sítí. Jistotu uživatelům dává také unikátní podpora WatchGuard LiveSecurity Service. Společnost působí v severní a latinské Americe, Evropě a Asii.

Článek Skynet a.s. ze dne 9. září 2008 - úterý

Další články od Skynet a.s.