logo

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Společnost Sun Microsystems, Inc. začala nabízet robustní flash disky SSD (solid state drive) ve svých rackových a blade systémech s procesory x64 a CMT (chip multi-threaded). Dvojnásobný výkon a až o 38 % nižší spotřebu energie než u konkurenčních serverů přináší kombinace serverů s disky SSD a systémy OpenSolaris a Solaris ZFS.

Jedinečný přístup Sunu k integraci technologie SSD na úrovni softwaru, systémů a datových úložišť využívá komponenty podnikové třídy a nově definuje hierarchii ukládání dat. Komplexní systémové pojetí pomáhá zákazníkům dosáhnout až 65× rychlejší odezvy, až osmkrát vyšší propustnosti a až o 38 % nižší spotřeby energie oproti serverům s tradičními rotujícími pevnými disky.

Trh s flash disky pro podnikové využití čeká v roce 2009 zásadní růst, neboť tato technologie už díky ekonomické výhodnosti masové výroby umožňuje firmám lépe zvládat exponenciálně rostoucí objemy dat. Sun jako první výrobce, který počátkem roku 2008 představil ucelenou strategii pro technologii Flash, ji nejprve integroval do své oblíbené řady úložných serverů Sun Storage 7000 Unified Storage - nyní uvádí disky SSD napříč celým portfoliem serverů.

"Inovativní konstrukce serverů Sun s procesory x64 a CMT v kombinaci se systémem Solaris tlačí efektivitu datových center k samotným limitům z hlediska výkonu, škálovatelnosti a energetické efektivity," řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. "Přidáním technologie Flash do našich serverových platforem jsme otevřeli dveře obrovskému výkonovému nárůstu, větší finanční efektivitě a energetické úspornosti."

Sun servíruje Flash

Servery a blade systémy Sun x64 a CMT patří mezi nejvýkonnější a nejefektivnější platformy na trhu pro virtualizaci i podnikové, webové, databázové a vysoce výkonné výpočetní (HPC) aplikace. Servery a blade systémy Sun x64 podporují procesorové architektury UltraSPARC, AMD Opteron a Intel Xeon a operační systémy Solaris 10, Open Solaris, Linux, Windows a VMware. Systémy Sun Blade nabízejí zákazníkům až dvojnásobek paměťové kapacity a propustnosti, co konkurenční blade a rackové systémy, a o 15 % nižší spotřebu energie v porovnání s ekvivalentními rackovými servery. Servery Sun CMT přinášejí převratný výkon a dramaticky vyšší eko-efektivitu s až čtyřikrát vyšším výkonem, čtyřikrát vyšším výkonem na watt a až čtvrtinovou cenou oproti konkurenčním serverům. S nově integrovanými flash disky SSD mohou zákazníci u systémů Sun zdvojnásobit výkon aplikací s velkými nároky na propustnost a výrazně snížit spotřebu energie.

"Počítačový průmysl byl svědkem vývoje technologie Flash ze součástky spotřebních produktů, jako je Apple iPod, na součást podnikových datacenter. Přispěla k tomu jednak klesající cena těchto komponent a také příslib lepšího výkonu aplikací s nižšími nároky na energii," řekl Gene Ruth, senior analytik agentury Burton Group. "Integrace nových disků SSD do serverů je naprosto přirozenou kombinací, která nabízí zákazníkům velmi atraktivní poměr ceny a výkonu."

Sun vytvořil Solaris ZFS, první a jediný souborový systém optimalizovaný pro flash disky, který nabízí vyšší výkon a minimální riziko přerušení provozu. Systém Solaris ZFS dokáže zkombinovat paměti DRAM, SSD a tradiční pevné disky do tzv. "Hybrid Storage Pool", který poskytuje zákazníkům rychlost flash disků a ekonomickou výhodnost pevných disků. V listopadu 2008 také Sun uvedl úložné systémy Sun Storage 7000 Unified Storage System s integrovanými flash disky, mezi jejichž přednosti patří dramaticky vyšší propustnost, dosud nevídané možnosti analýzy datových úložišť a podstatně zjednodušené rozhraní pro správu.

Nové nástroje umožňují zákazníkům naplno využít sílu technologie Flash

Sun zároveň uvedl Sun Flash Analyzer, první a jediný nástroj na trhu, který poskytuje zákazníkům vhled do chodu serverů s disky SSD a pomůže jim pochopit, jak zvýšit výkon aplikací. Nový nástroj rozpoznává aplikace s velkými nároky na propustnost, které mohou technologii flash využít nejlépe, a následně nabídne doporučení, jak zlepšit výkon systému. Sun Flash Analyzer funguje v systémech Solaris 10, Windows a Linux a zákazníci si jej mohou snadno stáhnout z webu.

Studie, implementační plány a další informace

Další informace o novém portfoliu serverů Sun s disky SSD, o nástroji Sun Flash Analyzer a systému Solaris najdete na webu. Zde také najdete studii Unleashing Application Performance with Solid-State Drives and Sun Servers (Jak navýšit výkon aplikací s flash disky a servery Sun) a tyto praktické implementační plány: Optimizing Systems to use Flash Memory as a Hard Drive Replacement (Optimalizace systémů pro použití pamětí flash místo pevných disků), Deploying Hybrid Storage Pools with Flash Technology and the Solaris ZFS File System (Nasazení tzv. Hybrid Storage Pool s technologií Flash a souborovým systémem Solaris ZFS).

Vybrané systémy Sun x64 a CMT si zákazníci mohou bezplatně vyzkoušet po dobu 60 dní v rámci programu Sun Try and Buy s tím, že na nákup systémů na webu je potom poskytována 20 - 40% sleva.

Další články k tématům - CMT - disky - flash - servery - Solaris - SSD - Storage - sun - výkon - x64 - ZFS - John Fowler - Gene Ruth

Článek ze dne 29. dubna 2009 - středa

Další články od Sun Microsystems

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun upevňuje svou vedoucí pozici v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Oracle koupí Sun

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v ČR

Sun Microsystems vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2008

Sun Microsystems představuje nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole

Sun Microsystems rozšiřuje svou nabídku řešení cloud computingu akvizicí společnosti Q-layer

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL

PROVYS TV Office byl úspěšně otestován na architektuře Sun

Sun a Imation posilují partnerství na českém trhu