logo UPC Česká republika a.s.

Kabelové televize sdružené v ČAKK jsou připraveny jednat s držiteli licencí DVB-T o zařazení jejich vysílání do své nabídky

Kabelové televize sdružené v České asociaci kompetitivních komunikací (ČAKK) jsou připraveny jednat s držiteli licencí DVB-T o zařazení jejich vysílání do své programové nabídky. Představenstvo ČAKK se na této výzvě usneslo na sv0m posledn9m zasedání.

"K tomu, abychom držitelům licencí na zemské digitální vysílání nabídli náhradní vysílací platformu, nás vede především snaha napomoci řešit zablokovaný vývoj procesu digitaĺizace v České republice. Na tento stav nepřímo doplácejí všechna média," konstatuje předsedkyně představenstva ČAKK Vladimíra Chlandová a dodává : "Můžeme umožnit držitelům licence ověřit si své projekty u více než miliónu českých domácností, kam již dnes naši členové dodávají televizní signál. To vše za předpokladu, že držitelé licencí vstoupí do seriózního jednání o podmínkách přenosu. Zatím tak totiž, až na čestnou výjimku, nikdo neučinil."

Představenstvo ČAKK se podle Vladimíry Chlandové dále shodlo na tom že kabelové televize a další provozovatelé alternativních platforem televizního vysílání dokáží nabídnout držitelům licencí podmínky více než srovnatelné s podmínkami provozovatelů terestrických multiplexů.

Prezident České asociace kompetitivních komunikací Zdeněk Vaníček k usnesení představenstva uvádí, že Asociace se k výzvě vrátí i na výroční konferenci, která proběhne v Praze ve dnech 23. a 24. dubna. „Na této konferenci se ovšem Asociace rovněž zásadně ohradí proti úvahám o tom, že start digitalizace by měli pomáhat financovat právě provozovatelé kabelových, satelitních a dalších alternativních platforem. Takzvané "must carry", tedy povinné zařazení digitálních zemských programů komerčních subjektů do vysílání právě těchto platforem, tak jak o to někteří z nich usilují, by bylo neúnosné a vyvolalo by vleklý soudní spor s mezinárodním dosahem,“ varuje Zdeněk Vaníček.

O asociaci ČAKK

Občanské sdružení Česká asociace kompetitivních komunikací sdružuje největší kabelové komunikační společnosti a alternativní operátory elektronických komunikačních sítí v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou společnosti UPC Česká republika, Karneval Media, HBO, LICA, T-Mobile Czech Republic, BT Global Services, SELF servis a SATT. Asociace dále sdružuje dvě desítky přidružených členů a pozorovatelů z České republiky a ze zahraničí.

Asociace vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR - Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media (nyní Karneval Media). Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů, a společnosti LICA a Hughes Network Systems, dodavatelé telekomunikačních technologií. ČAKK vystupovala do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací.

ČAKK od svého založení aktivně působí v asociaci CABLE EUROPE (Evropské asociaci kabelových komunikací - www.cable-europe.eu), která byla založena v roce 1955 a navazuje na činnost sdružení evropských kabelových operátorů, jež vzniklo již v roce 1951.

8. výroční konference ČAKK se koná ve dnech 23. a 24. dubna 2007 - viz. info na http://www.cacc.cz/index.php3?jaz=cz&sid=14

Článek UPC Česká republika a.s. ze dne 6. dubna 2007 - pátek

Další články od UPC Česká republika a.s.