logo

VOLNÝ žaluje společnost Telefónica O2 Czech Republic o více než 4 miliardy korun

Společnost VOLNÝ, a.s. podala v pondělí 28.3. 2011 žalobu na náhradu škody ve výši přesahující 4 miliardy korun způsobené společností Telefónica O2 Czech Republic formou stlačování marží na trhu ADSL.

"Na konci roku 2003 VOLNÝ poskytoval výhodný přístup k internetu téměř jedné třetině českých uživatelů. Telefónica O2 ČR svou nezákonnou cenovou politikou zabránila společnosti Volný a ostatním svým konkurentům nabízet zákazníkům cenově zajímavé připojení k internetu prostřednictvím ADSL," říká Martin Dvořák, obchodní a marketingový ředitel společnosti Volný.

Volný si jako právního poradce zvolil advokátní kancelář Pierstone, která již úspěšně zastupovala v podobných případech jiné společnosti.

"Na přípravě žaloby pracuje mezinárodní tým odborníků na soutěžní právo a ekonomičtí poradci již od roku 2009. Žaloby o náhradu škody v soutěžních případech podporuje i Evropská komise, která již ze stejných důvodů pokutovala mateřskou společnost TO2 CR ve Španělsku," potvrzuje Tomas Schollaert, partner Pierstone.

Advokátní kancelář Pierstone je dlouhodobě hodnocena jako vedoucí kancelář v České republice se zaměřením na odvětví IT, médií a telekomunikací. Zastupuje přední technologické společnosti, zákazníky i investory v souvislosti s komplexními projekty, fúzemi a akvizicemi i v rámci soudních a správních řízení, arbitráží a mediace.

V této souvislosti Volný vítá iniciativu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zahájit se společností Telefónica O2 ČR správní řízení ve stejné věci.

Další články k tématům - ADSL - akvizice - arbitráž - Pierstone - škody - žaloba - Martin Dvořák - Tomas Schollaert

Článek ze dne 31. března 2011 - čtvrtek

Další články od VOLNÝ a.s.

VOLNÝ žaluje společnost Telefónica O2 Czech Republic o více než 4 miliardy korun