logo ZTE CZECH, s.r.o.

ZTE Atlas W: chytrý telefon za dobrou cenu

Nový SmartPhone Atlas W od ZTE přináší za méně než 4 tisíce Kč s DPH skvělý design a zajímavou výbavu. Tento chytrý telefon s Androidem vyniká jemným displejem, nadprůměrnou baterií i kvalitou konstrukce. Přístroj je určen mladším uživatelům.

Chytrý telefon střední třídy - Atlas W od výrobce ZTE vyniká především slušnou výdrží, velkým a kvalitním displejem s 3,5", příjemně nízkou cenou, velmi dobrým zpracováním a oblíbeným designem. Milým překvapením je také přední fotoaparát pro videohovory a aplikace Docs To Go, která umožňuje otevírat a tvořit i dokumenty MS Office.

U telefonu bude rovněž možná aktualizace na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) z nynější verze Gingerbread, a to minimálně na uživatelské úrovni. K dostání je už nyní v Globusu a od poloviny srpna 2012 také v ostatních známých eshopech.

5 MPx foťák a nadstandardní baterie

ZTE Atlas má velkou výhodu ve výdrži Li-Ion baterie, která díky 1200 mAh vydrží na jedno nabití až dva dny. Vydrží tak dvakrát déle oproti telefonům ve stejné kategorii. Díky této přednosti tak můžete mnohem více využívat všech multimédií, nových aplikací z GooglePlay, ale také 5 MPx fotoaparátu.

Velmi slušných fotografií dosáhnete i při horším osvětlení, neboť můžete použít přisvětlovací LED diodu. Jeho velkou předností pak je automatické ostření, nastavení barevných efektů, hodnot ISO, sytosti a kontrastu, ostrosti i vyvážení bílé. Digitální zoom pak zvětší scénu až 1,6 krát. Rovněž režim makro nedělá Atlasu W žádné problémy.

Přední fotoaparát, který není běžnou součástí výbavy této třídy, umožní videohovory ve VGA rozlišení a pořizovat jak snímky, tak i videa.

Důraz na datové přenosy

Telefonu ZTE Atlas nechybí komunikace prostřednictvím aplikací E-mail a Gmail s automatickým nastavením. V základní výbavě objevíte aplikace pro Facebook, Foursquare, Google+ i GTalk. Atlas navíc nechává velký prostor pro vlastní sestavení aplikací z prostředí GooglePlay. K dispozici je standardní paměť a možnost rozšíření úložiště až na 32 GB externí microSD kartou.

U ZTE Atlas W tak využijete datové přenosy přes GPRS, EDGE, 3G a nadstavby HSDPA a HSUPA, bezdrátově pak Wi-Fi s protokoly b/g/n, Bluetooth 2.1 s profilem A2DP a samozřejmostí je kabel s microUSB koncovkou.

Jemný a kvalitní 3,5" TFT displej

ZTE Atlas boduje především díky rozlišení, nabízí totiž WVGA, tedy 800 x 480 pixelů oproti standardnímu HVGA u konkurentů. Potěší tak jemná podívaná s dobrými pozorovacími úhly, díky automatické regulaci displeje také při silnějším slunečním záření.

Orientaci kdekoliv pak zajistí Google Mapy a navigace Google napojené na GPS čip.

Hravě zvládne Angry Birds

ZTE Atlas si hravě poradí si oblíbenými Angry Birds a dalšími 3D hrami, které můžete stáhnout z Google Play. Multimediální zázemí telefonu pak doplňuje záznam videa v rozlišení 640 x 480 pixelů, dále FM radio s RDS funkcí a videopřehrávač s možností rozšíření z GooglePlay.

Základní parametry ZTE Atlas W:

Obsah balení ZTE Atlas - baterie Li-Ion 1200 mAh, nabíječka 100-240 V (USB A samice), datový a nabíjecí kabel (microUSB), stereo sluchátka (3,5 mm) a dokumentace.

Další články k tématům - Android - baterie - EDGE - Facebook - FM - fotoaparát - Google - GPRS - GPS - GSM - HSDPA - HSUPA - HVGA - MP3 - navigace - SmartPhone - telefon - TFT - VGA - video - videohovor - WiFi

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 31. července 2012 - úterý

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.