Lucent obviněn z výpadku amerického operátora MCI WorldCom ! jsme"/> LUCENT čistky nesouvisí se situací v MCI
logo itpoint.cz

LUCENT - čistky nesouvisí se situací v MCI

V článku Lucent obviněn z výpadku amerického operátora MCI WorldCom ! - jsme informovali o maléru, kdy upgrade neprověřeného software ...

V článku Lucent obviněn z výpadku amerického operátora MCI WorldCom ! - jsme informovali o maléru, kdy upgrade neprověřeného software dodaného Lucentem, ochromilo přes týden datovou síť MCI v USA, na které je závislá např. Chicagská burza. Důsledky na sebe nenechaly dlouho čekat...

Lucent Technologies potvrdil, že 180 zaměstnanců z obchodního oddělení pro komunikační software buď vezme odstupné v hodnotě 30 týdenních platů plus prémie nebo budou přeloženi.

Mluvčí Bill Price řekl, že akce neměla nic společného se zhroucením sítě MCI WorldCommu minulý měsíc, jenž byl přisuzovaný software Lucentu. Síť obsluhovala 3,000 zákazníků.

To je zcela nesouvisející, řekl Price. Hlavním důvodem je, že jako vysoce výkonná firma potřebujeme mít lidi se správnými dovednostmi.Tito lidé byli vybráni z důvodů založených na posouzení pracovního výkonu a soutěžních dovedností.

Oddělení komunikačního software v Holmdelu, N.J., je odpovědné za vývoj aplikací pro poskytovatele služeb jako například Privacy Manager, řízení hovorů založené na PC, a Online Communications Center, pro řízení hovorů a sjednocující osobní počítače s telefony. Software označovaný jako viník za 10-dnů trvající poruchu MCI je podle Price spravován oddělením Lucentu pro datové sítě.

Navíc k 180 osobám kterým bylo nabídnuto buď odejít nebo být přeložen, oddělení komunikačního software opustilo v červenci 80 osob nedobrovolně, tvrdí Price.

Článek ze dne 24. září 1999 - pátek