logo itpoint.cz

Lukáš Zelený

Člen Rady Českého telekomunikačního úřadu

Lukáš Zelený - Český telekomunikační úřadlogo Český telekomunikační úřadLinkedIn

Bez počítače a internetu se dnes obejde málokdo. Třeba ve světě financí se online přístup stal téměř přirozeností. Jenomže banky a jejich klienti nejsou jediní, kdo se pohybuje po sítích. A i když v poslední době slýcháme o hackerech spíše v souvislosti s útoky na servery různých úřadů, neznamená to, že by konta a účty zůstaly v bezpečí.

Pojmy jako phishing, hromadné zasílání podvodných e-mailů či šíření lživých zpráv ze slovníku kybernetické bezpečnosti jen tak nezmizí. O tom, jakému riziku podléhá náš počítač či telefon, přitom rozhodujeme hlavně my samotní.

Proto nejen seniorům poskytujeme návod, jak utěsnit alespoň základní bezpečnostní skuliny počítačů či chytrých telefonů.

Petr Ding

Technický ředitel společnosti ALTRON

Petr Ding - ALTRON, a.s.logo ALTRON, a.s.LinkedIn

Od začátku projektu jsme věděli, že máme před sebou velkou výzvu vzhledem k tomu, že jsou zde použity nové technologie a postupy. Kromě častokrát zmiňovaného chlazení jsme např. zcela nově přistoupili k řízení prostředí, energetické úspoře a obecně ke snižování provozních nákladů.

Pro datacentrum Nagoja jsme také vyvinuli novou generaci systému Altrix, který umožňuje řídit, monitorovat a předávat operátorská data a tím snížit míru fyzického dohledu ze strany člověka na nutné minimum.

Martin Skýpala

Produktový manažer české pobočky společnosti ESET

Martin Skýpala - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.

Na nativní podpoře pro ARM pracujeme již delší dobu s cílem zvýšit ochranu pro zákazníky, kteří spoléhají na zařízení od Apple. Změny, které jsme provedli v základní architektuře produktu ESET Cyber Security pro macOS ve verzi 7.3, přinášejí větší stabilitu a vyšší výkon, takže skenování potenciálních hrozeb je rychlejší a efektivnější.

Řešení zahrnuje několik bezpečnostních vrstev ochrany v reálném čase, anti-phishing a ochranu webu a e-mailu, které poskytnou uživatelům zařízení od Apple adekvátní ochranu při prohlížení internetu.

Využívá také pokročilou technologii ESET LiveGrid, která kombinuje rychlost, přesnost a minimální dopad na systém a ponechává tak více systémových zdrojů pro potřeby uživatele.

Lubomír Veselý

Generální ředitel společnosti GRiT

Lubomír Veselý - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Úspory je někdy nevyhnutelné, sami to známe. Snažíme se ale ukazovat, že razantní škrty nic nevyřeší - naopak mohou firmu ještě více oslabit v dalším vývoji. Když má firma ještě na výběr, měla by místo škrtů hledat způsoby, jak ušetřit dlouhodobě a podpořit svůj budoucí růst.

Dobře fungují investice do technologií a automatizace. My tomu v naší nové vzdělávací kampani říkáme, že firma zapojí GRiTické myšlení.

Štěpán Bínek

Produktový a obchodní manažer společnosti ZEBRA SYSTEMS

Štěpán Bínek - Acronislogo AcronisLinkedIn

Podle poslední zprávy Acronis Cyberthreats Report z prosince 2022 jsou za nejvíce kybernetických útoků zodpovědné phishingové e-maily, které tvoří 76% všech e-mailových útoků. Také další údaje dosvědčují, že hackeři stupňují své útoky na uživatele podnikové elektronické pošty.

Proto Acronis posiluje v rámci své MSP platformy Cyber Protect Cloud balíček Advanced Email Security o další bezpečnostní vrstvy, které umožní poskytovatelům služeb snížit rizika napadení u svých zákazníků.

Eduarda Hekšová

Ředitelka spotřebitelské organizace dTest

Eduarda Hekšová - dTest, o.p.s.logo dTest, o.p.s.LinkedIn

Výsledek dialogu je zklamáním. Úřady se nezabývaly hlavním bodem naší stížnosti, konkrétně agresivní povahou praktik, které společnost WhatsApp používala. Spotřebitelům, kteří byli pod tlakem společnosti WhatsApp nuceni přijmout nové podmínky, nebyla nabídnuta žádná náprava.

Práva spotřebitelů v digitální oblasti jsou obtížně vymahatelná. Pokud neuspěje ani koordinovaná akce spotřebitelských organizací, jak má v takovém případě uspět samotný poškozený spotřebitel.

Erika Lindauerová

Generální ředitelka HP pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko

Erika Lindauerová - HEWLETT-PACKARD s.r.o.logo HEWLETT-PACKARD s.r.o.LinkedIn

Dnes je již běžnou praxí, že si lidé formou předplatného v rámci streamovacích služeb zajišťují přísun seriálů, ale třeba i her. Věříme proto, že si lidé tento princip oblíbí i u tisku. Kromě toho, že mohou ušetřit na nákladech, je hlavní devízou služby HP Instant Ink pohodlí. Nemusíte si dělat starosti s náplněmi v tiskárně. Jsou vždy k dispozici, když musíte urgentně vytisknout důležitý dokument.

Službu HP Instant Ink považuji za velmi praktickou, využíváme ji spolu s tiskárnou opravdu každodenně. Je skvělé, že pokud by měly náplně dojít, systém vás překvapí svou předvídavostí a zajistí jejich dodání, takže jste vždy zásobení. Pro HP je velmi důležitý také ohled na životní prostředí - důkazem toho je cíl společnosti stát se do roku 2030 nejudržitelnější IT firmou na světě.

Důraz na ekologii se týká i tisku, tedy i služby HP Instant Ink, která podporuje udržitelný životní styl. Při každém doručení nové dávky inkoustu proto zákazník obdrží obálku na recyklaci prázdné tiskové kazety s předplaceným poštovným.

Jan Dvořák

Ředitel Počítačové školy Gopas

Jan Dvořák - GOPAS, a.s.logo GOPAS, a.s.LinkedIn

I v roce 2023 budeme aktivní nejen na poli odborného vzdělávání, ale pořádáme opět i řadu konferencí. Návštěvníci se mohou těšit třeba na největší IT odbornou konferencí v České republice TechEd nebo na HackerFest, na kterém se opět sjedou největší světoví experti na etický hacking.

Ale i na odborné konference menšího formátu, jako je JSDays nebo Python Day.

Ignacio Sbampato

Obchodní ředitel společnosti ESET

Ignacio Sbampato - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Těší nás, že nás organizace IDC zařadila mezi dodavatele, kteří utvářeli rok v oblasti moderní bezpečnosti koncových zařízení. Svědčí to o naší přetrvávající snaze poskytovat našim zákazníkům výhody, které plynou z našich dlouholetých zkušeností v oboru, finanční stability a technických schopností.

Jako soukromě vlastněná technologická společnost jsme vždy uplatňovali přístup založený na vědeckých poznatcích, při kterém je na prvním místě bezpečnost zákazníků.

Díky těmto aspektům, včasnému zavedení strojového učení a výkonu cloud computingu dokážeme vyvíjet naše globální řešení pro sledování hrozeb.

Eric Vaughn

Výkonný ředitel společnosti GFI Software

Eric Vaughn - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

S více než 20 lety dodávek oceňovaných IT řešení pro malé a střední podniky dobře rozumíme důležitosti komplexní správy IT řešení pro MSP poskytovatele. Uvedení GFI AppManager reprezentuje milník v našem úsilí o poskytování špičkových technologií našim partnerům a zajištění úspěšné správy kritických IT systémů u zákazníků.

GFI AppManager představuje inovativní sjednocenou a rozšiřitelnou platformu, na kterou se organizace budou moci plně spolehnout, proaktivně minimalizovat bezpečnostní rizika a pracovat v souladu s bezpečnostními standardy.

1