logo itpoint.cz

Jan-Jaap Jager

Viceprezident společnosti Acronis

Jan-Jaap Jager - Acronislogo AcronisLinkedIn

E-mail je obchodně kritická infrastruktura pro všechny organizace, ale bohužel také hlavní vektor kybernetických útoků. Balíček Advanced Email Security spojuje to nejlepší z technologie společnosti Perception Point s ucelenou kybernetickou bezpečností, ochranou dat a ochranou koncových bodů v rámci Acronis Cyber Protect Cloud.

Výsledkem je, že MSP mají vše, co potřebují ke kompletnímu zabezpečení svých klientů a jejich obchodní kontinuity.

Marina Titova

Vedoucí marketingu spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky

Marina Titova - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Exploze sběru dat - nejen z hlediska počtu výskytů, ale i rozmanitosti a rychlosti šíření tohoto fenoménu - vedla k obavám uživatelů o bezpečnost a soukromí. Vzhledem k masivnímu nárůstu množství osobních údajů ukládaných on-line a počtu služeb, které se je snaží získat, je jedním z nejlepších způsobů, jak je chránit a zabránit přístupu třetích stran, používání sítě VPN při připojování k internetu.

Aby společnost Kaspersky zvýšila úroveň ochrany soukromí uživatelů, neustále vylepšuje všechny svoje produkty, včetně Kaspersky VPN Secure Connection.

Slavek Gross

LFP Business Manager společnosti Epson Europe

Slavek Gross - Epson Europelogo Epson EuropeLinkedIn

Naši zákazníci v této oblasti oceňují nízké provozní náklady, vysokou provozní rychlost a snadnou manipulaci s tiskárnou.

V kombinaci s vynikající kvalitou obrazu a malými rozměry je pro ně SC-P8500D ideálním řešením.

Martin Pondělíček

Výkonný ředitel společnosti Konica Minolta IT Solutions Czech

Martin Pondělíček - Konica Minolta IT Solutions Czech s.r.o.logo Konica Minolta IT Solutions Czech s.r.o.LinkedIn

Je to pro nás velká čest, ale také uznání našich kompetencí a znalostí v oblasti IT služeb a technologií. Na trhu působíme více jak 23 let, jsme dlouholetým partnerem Microsoftu a konečně se také zúročila naše několikaletá snaha být víc než jen dodavatel podnikových systémů.

Znamená to zejména velké úsilí našich zaměstnanců, kteří musí prokazovat svoji odbornost v každoročních náročných certifikacích od Microsoftu. Díky tomu ale můžeme našim zákazníkům nabídnout prvotřídní služby při realizaci podnikového IT projektu.

Ondřej Šabata

Sales Engineer pro řešení N-able společnosti ZEBRA SYSTEMS

Ondřej Šabata - N-ablelogo N-ableLinkedIn

Naši partneři čím dál častěji aplikují model layered security spočívající v postupném přidávání bezpečnostních vrstev. Takže jakmile vyřeší zálohovací, e-mailové či další výzvy u svých zákazníků, není problém rozšířit ochranu třeba i na správu hesel.

Díky MSP platformě N-able je toto rozšíření rychlé, snadné a vzhledem k aktuálním hrozbám možných krádeží přístupových údajů také cenově velmi efektivní.

Michal Lukáš

Head of Presales společnosti Kaspersky Lab pro střední a východní Evropu

Michal Lukáš - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Informace o uživatelských účtech - např. hesla, jsou jedním z nejvyhledávanějších cílů kyberzločinců, protože umožňují přístup k osobním údajům. S rostoucím počtem on-line služeb, jako jsou banky, obchody, on-line hry, vzdělávací kurzy, sociální sítě atd., které vyžadují autorizaci, se zároveň zvyšují rizika pro uživatele.

Aby mohli tyto služby bez problémů a bezpečně používat, potřebují nástroje, jako je náš správce hesel Kaspersky Password Manager. Poskytuje šifrované úložiště nejen pro hesla, ale i cenné osobní údaje s možností automatického přístupu z jakéhokoli zařízení uživatele.

Miroslav Dvořák

Technický ředitel společnosti ESET

Miroslav Dvořák - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Unikátní heslo je bezpečnější vždy. Se složitostí a délkou je to problematické. Samozřejmě, že velmi komplexní dlouhá hesla jsou bezpečná, na druhou stranu, ale s nimi musíte také správně nakládat. Složité heslo napsané na papírku má k doporučenému postupu daleko. Silná hesla si prostě z hlavy zapamatujete jen těžko.

Osobně bych doporučil využívat jednoduché věty, takzvané heslové fráze. Nejméně vhodná jsou jednoslovná hesla nebo za sebou jdoucí řady znaků - např. qwertz nebo 12345.

Běžným typem útoku na hesla je kromě malware také tzv. brute-force nebo slovníkový útok. S tímto typem útoku jsme se setkávali ve zvýšené míře na podzim roku 2020, kdy takto útočníci prolamovali vzdálené přístupy lidí, kteří pracovali z domova, a infikovali tak celé firemní sítě.

Během slovníkového útoku hacker využívá typicky slovník připravený z nejčastěji používaných hesel. Slovníky hesel navíc reflektují i regionální podmínky, takže klidně mohou obsahovat i slova s českou diakritikou.

Aleš Hok

Obchodní ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Aleš Hok - Acronislogo AcronisLinkedIn

Chtěl bych poděkovat českým a slovenským partnerům za jejich skvělé výsledky v roce 2020, zejména pak v oblasti cloudových služeb, což se odráží i na skladbě oceněných.

Zvyšující se frekvence a závažnost kybernetických útoků, se kterými se stále častěji setkáváme i u lokálních organizací, narušují jejich obchodní kontinuitu motivují je ke spolupráci s poskytovateli služeb s vyšší garancí zabezpečení.

Elena Molchanova

Ředitelka rozvoje firem v oddělení Security Awareness Trainings společnosti Kaspersky

Elena Molchanova - KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIClogo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLICLinkedIn

Doporučujeme zaměstnancům, aby svá zařízení aktualizovali pravidelně - nejenže je to bude lépe chránit, ale o to míň času bude každá následná aktualizace trvat. Takovou krátkou prodlevu můžou využít k osvěžení těla i mysli a obchodním procesům to nijak neuškodí.

Zaměstnanci můžou např. využít některou z jednoduchých sad cvičení ze seznamu doporučení vytvořeného společností Kaspersky. Lze ho poslat kolegům, aby si jej vytiskli, a měli ho tak po ruce, zatímco se bude počítač aktualizovat.

Yoshiro Nagafusa

Prezident společnosti Epson Europe

Yoshiro Nagafusa - Epson Europelogo Epson EuropeLinkedIn

Ve společnosti Epson se snažíme realizovat a vyvíjet naše technologie tak, abychom zároveň naší společnosti pomáhali řešit nové problémy, kterým musí čelit. Mezi důležité oblasti však nepatří jen změna klimatu. Jsem vážně hrdý na to, že se této vedoucí role ujímám právě v době, kdy společnost Epson vstupuje do nové éry.

Těším se, že budu moct naše evropské aktivity vést směrem ke snižování dopadu produktů, služeb a dodavatelských řetězců společnosti Epson na životní prostředí.

1