logo itpoint.cz

Roman Belda

Senior System Engineer jablonecké pobočky ESET Research

Roman Belda - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Celkově se česko-slovenskému týmu nejlépe dařilo ve dvou dílčích kategoriích, a to v kriminalistice a hlášení incidentů. Bezpečnostní specialisté ESETu působili v rámci simulací na straně modrého týmu, jehož cílem bylo zabezpečit operační systémy a aplikace a udržet jejich bezpečnost. Členové červených týmů z řad organizátorů cvičení pak měli za úkol na modré týmy útočit.

Přesně takové situace řešíme na denní bázi u nás v Jablonci nad Nisou v ESET Research. Byla to pro nás jedinečná příležitost, při které jsme mohli ve velmi krátkém čase zúročit naše dlouholeté zkušenosti. Při ostrém cvičení jsme aktivně reagovali na různé typy zranitelností, které v systémech a aplikacích záměrně byly.

Nejtěžší částí naší práce bylo bez komplexní znalosti aplikace detekovat použitou zranitelnost a rychle nasadit hotfix, tedy opravu.

Juraj Malcho

Technologický ředitel společnosti ESET

Juraj Malcho - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Česko a Slovensko bereme historicky jako naše domácí trhy. A to platí nejen v případě obchodu, ale i v oblasti výzkumu a vývoje. Naší globální ambicí je i nadále zvyšovat podíl pracovníků v technologické části společnosti.

Česká republika je přitom trh, kde vidíme mimořádně vysoký potenciál, který hodláme využít, a značnou část nových pozic otevřít právě zde.

Michal Černý

Specialista na prezentační techniku společnosti AUDIOPRO

Michal Černý - AUDIOPRO s.r.o.logo AUDIOPRO s.r.o.LinkedIn

Hlavní výhodou je jednoduché a rychlé interaktivní zapojení do již probíhající schůzky z vlastního zařízení, ať už se jedná o mobil, tablet, notebook nebo pevný počítač. Mersive je tak systém kombinující bezdrátovou prezentační bránu, systém pro bezdrátové sdílení zdrojů místnosti se zobrazovacím zařízením.

Mersive navrhl svůj software a cloudové služby tak, aby každý ze svého zařízení mohl snadno a plnohodnotně pracovat a využívat výhod řešení. To je dále také zajímavé nativní podporou AirPlay pro Apple, Chromecast pro Android a Miracastem pro Windows.

Ondřej Šabata

Sales Engineer pro řešení N-able společnosti ZEBRA SYSTEMS

Ondřej Šabata - N-ablelogo N-ableLinkedIn

Jednou z překážek rozšíření automatizovaného patch managementu je nedostatečné povědomí o možnostech moderních MSP nástrojů. Nedávno např. Microsoft ohlásil, že ve druhé polovině roku vydá nástroj Windows Autopatch umožňující automatizované záplatování Windows a Office.

Přitom podobné nástroje jsou již dávno k dispozici, narozdíl od řešení Microsoftu nemají požadavky na konkrétní edici Windows a často přináší i další výhody.

Např. patch management v rámci N-able N-central a RMM dokáže záplatovat i ostatní OS a software třetích stran.

Chuck Robbins

Generální ředitel společnosti Cisco

Chuck Robbins - CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o.logo CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o.LinkedIn

Budoucnost konektivity bude záviset na sítích, které dokáží opravovat samy sebe, učit se, předvídat a plánovat. Náš výzkum prediktivních sítí probíhal společně se zákazníky a prvním z nich již šetří čas a peníze

Martin Jirkal

Vedoucí analytického oddělení pražské pobočy ESET

Martin Jirkal - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

Z dat, která máme k dispozici, můžeme skutečně vyčíst narůstající trend phishingových kampaní. Jde o metodu, kdy se útočník vydává za důvěryhodnou autoritu s cílem získat citlivá data oběti.

Takový způsob útoku označujeme jako sociální inženýrství a vedle útoků prostřednictvím malwaru, jako jsou spyware nebo ransomware, se již dnes jedná o jednu z nejčastějších strategií, jak zaútočit na citlivá data domácích i firemních uživatelů.

Se správou kybernetické bezpečnosti a s bojem proti aktuálním hrozbám může firemním zákazníkům významně pomoci aktualizovaná platforma ESET PROTECT.

Hana Továrková

Předsedkyně Rady Českého telekomunikačního úřadu

Hana Továrková - Český telekomunikační úřadlogo Český telekomunikační úřad

Stávající sleva ve výši 200 Kč nyní půjde uplatnit na mnohem širší portfolio služeb, což je jednoznačný posun kupředu.

Speciální tarif pak vnímám jako určitý krajní nástroj, který zajistí možnost přístupu k internetu a hlasu nutného k práci, vzdělání i kontaktu se státem těm nejpotřebnějším, pro které je důležité, aby sleva pokryla celou cenu služby.

Marcel Divín

Branch Office Manager společnosti Epson Europe

Marcel Divín - Epson Europelogo Epson EuropeLinkedIn

Jsme nadšení, že se nám dostalo tohoto uznání. Od roku 2018 jsme do vývoje naší tiskové hlavy PrecisionCore investovali přes půl miliardy eur a minulý rok jsme se zavázali investovat 100 miliard jenů (přibližně 700 milionů eur) do dalšího vývoje udržitelných technologií, dekarbonizace a recyklace zdrojů.

DataMaster uznává, že jedním z největších dopadů tisku na životní prostředí je spotřeba energie a že naše inkoustové tiskárny PrecisionCore s technologií Heat-Free ji úspěšně snižují - v porovnání s laserovými tiskárnami se jedná průměrně o 83% nižší spotřebu energie.

I nadále budeme pokračovat ve vývoji, který zlepšuje výkon produktů pro naše zákazníky a zároveň snižuje dopad na náš svět. Také jsme odhodláni do roku 2050 přestat používat podzemní zdroje.

Aleš Hok

Obchodní ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Aleš Hok - Acronislogo AcronisLinkedIn

Dnes již prakticky nenajdeme organizaci, která by svá data nezálohovala alespoň jednou týdně, avšak zálohování je jen první poločas. Druhý poločas představuje proces jejich obnovy a jak se ve fotbalové terminologii říká, hraje se až do konce zápasu a platí stav až po závěrečném hvizdu.

Jinými slovy, kdo pravidelně a často netestuje své zálohy, může dostat gól v poslední minutě a skončí v poli poražených stejně jako ti, kdo nezálohují vůbec.

Vít Vážan

Generální ředitel Českých Radiokomunikací

Vít Vážan - České Radiokomunikace a.s.logo České Radiokomunikace a.s.LinkedIn

Vysílání v 5G umožňuje příjem lineárního televizního vysílání prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů, aniž by byl omezen počet současně sledujících uživatelů a aniž by docházelo ke ztrátě kvality obrazu. Mobilní sítě jsou navrženy s ohledem na individuální komunikaci, kdy jsou data odesílána ze serverů individuálním uživatelům.

Ale sledování televize tímto způsobem může způsobit a způsobuje nadměrné vytížení sítě, nutnost načítání obsahu a ztrátu kvality obrazu. U vysílání v 5G tyto problémy odpadají. Divákům doma již poskytujeme příjem televize ve vysoké kvalitě, včetně inovativních a interaktivních mediálních služeb.

Tuto kvalitu služeb chceme rozšířit tak, aby mohli své oblíbené pořady sledovat i lidé na cestách na svých mobilních telefonech a dalších zařízeních. Domníváme se, že tato technologie bude velmi zajímavá i pro provozovatele televizního vysílání.

1