logo itpoint.cz

Eduarda Hekšová

Ředitelka spotřebitelské organizace dTest

Eduarda Hekšová - dTest, o.p.s.logo dTest, o.p.s.LinkedIn

Vzhledem k dominantnímu postavení Facebooku a Instagramu v EU a vzhledem k síťové povaze sociálních médií nemají spotřebitelé skutečnou možnost volby, protože reálně nemohou opustit aplikaci společnosti Meta.

Pokud jsou všichni vaši přátelé na Facebooku a Instagramu, nemůžete přejít k jinému poskytovateli obdobné služby, aniž byste o vazbu na své přátele přišli.

Jan Hobza

Předseda představenstva společnosti ČD - Telematika

Jan Hobza - ČD - Telematika a.s.logo ČD - Telematika a.s.LinkedIn

S ohledem na dramaticky rostoucí kybernetické hrozby jsme se v minulém roce rozhodli v ČD - Telematice vybudovat expertní tým zaměřený právě na ochranu a dohled nad bezpečností dat našich zákazníků. Kromě již poskytovaných služeb bezpečnostního perimetru, jako je ochrana před volumetrickými DDoS útoky, malwarem nebo aplikačními DDoS útoky, jsme nyní spustili i službu bezpečnostního dohledu neboli SOC.

Tyto i další služby v rámci IaaS patří do produktové skupiny ČDT-NET a jsme připraveni je nabízet jak zákazníkům z drážního prostředí, tak i mimo něj. Jedním z cílů společnosti ČD - Telematika je držet expertní know-how uvnitř naší společnosti.

Pro naplnění výzev v oblastech komplexních služeb a kybernetické bezpečnosti bylo proto nutné rozšířit naše technické týmy o řadu nových specialistů a vybudovat od nuly celé nové oddělení.

Vladimír Přech

Ředitel obchodně právní sekce společnosti GORDIC

Vladimír Přech - GORDIC spol. s r. o.logo GORDIC spol. s r. o.LinkedIn

Spisová služba GINIS SSD v edicích Education je šitá na míru školským zařízením, kterým umožňuje spravovat dokumenty v jednoduchém a uživatelsky přívětivém prostředí. Potřebují k tomu pouze internetový prohlížeč. Námi speciálně připravený licenční balíček obsahuje vše, co škola může ke své činnosti potřebovat.

Zároveň nyní testujeme integraci s nejpoužívanějším školským systémem Bakaláři, která školám usnadní celý proces přijímacího řízení nebo zápisu.

Yasunori Ogava

Prezident společnosti Epson pro globální trhy

Yasunori Ogava - Epson Europelogo Epson EuropeLinkedIn

Vzhledem k tomu, že se nepříznivé dopady zrychlují, musíme nyní více než kdy jindy pochopit postoje k probíhající změně klimatu. Společnost Epson je plně odhodlána prostřednictvím pozitivních opatření v oblasti klimatu dosáhnout cíle udržitelného rozvoje OSN č. 13 - a poskytovat řešení, která obohacují životy a budují lepší svět.

Barometr klimatické reality nám umožnil komunikovat napříč geografickými oblastmi, generacemi a ekonomikami a poskytl nám bližší informace o tom, jak změna klimatu mění způsob, jakým žijeme - a jak proti ní můžeme všichni bojovat.

Věříme, že naslouchání mladé generaci pomůže vládám, komunitám a společnostem lépe sladit pozitivní opatření pro podporu těch, pro které je změna klimatu celoživotní realitou.

Henning Ohlsson

Ředitel pro udržitelnost společnosti Epson Europe

Henning Ohlsson - Epson Europelogo Epson EuropeLinkedIn

Barometr klimatické reality společnosti Epson zajišťuje, že v době, kdy se svět snaží řešit změnu klimatu, budou vyslyšeny všechny hlasy - včetně hlasů často přehlížené generace COP. Ukázal, že možnými překážkami pro činnost milionů mladších lidí je obeznámenost a cenová dostupnost.

Ukazuje nám, že někteří lidé nadále ignorují katastrofické změny klimatu a odmítají nebo se cítí neschopní jednat. Tyto problémy však nejsou omezené na konkrétní skupiny, jsou výzvami pro nás všechny. Máme-li klimatickou krizi vyřešit, musíme jednat jednotně.

David Reichel

Ředitel divize eBusiness společnosti GRiT

David Reichel - GRiT, s.r.o.logo GRiT, s.r.o.LinkedIn

Na EDI přešli v Muzikeru v roce 2021 a od té doby do něj zapojují také své české a slovenské dodavatele. Aby totiž automatická výměna dokladů mohla fungovat, musí řešení zavést obě strany.

Pro firmy je klíčové, aby se přes EDI propojily nejprve s dodavateli, se kterými si vymění největší množství dokladů. Čím víc dokladů přes EDI zpracují, tím víc času a peněz ušetří. Automatizace toku dokladů je přitom jednou z nejčastějších cest, jak firmy začínají s digitalizací.

V roce 2022 jsme provedli průzkum mezi stovkami českých firem a 60 % nám potvrdilo, že stejně jako Muziker začínali digitalizací nákupního procesu. Tedy elektronickou evidencí a automatickým zpracováním dokladů, jako jsou objednávky, dodací listy nebo faktury.

Ondřej Šabata

Sales Engineer pro řešení N-able společnosti ZEBRA SYSTEMS

Ondřej Šabata - N-ablelogo N-ableLinkedIn

Zatímco antiviry tradičně spoléhají na virové signatury, EDR nepřetržitě sleduje chování procesů a upozorňuje na možná nebezpečí v reálném čase.

A nyní přibyl další důvod, proč upgradovat svou antivirovou ochranu na EDR: technologie SentinelOne Singularity RANGER rozšiřuje řešení N-able EDR o další vrstvu ochrany, která umožní poskytovatelům služeb místo jednotlivých zařízení chránit celou síť.

Jan Štacha

Vedoucí oddělení účetního softwaru Evala společnosti Seyfor

Jan Štacha - Seyfor, a. s.logo Seyfor, a. s.LinkedIn

Na rozdíl od jiných účetních programů na trhu Evala přímo obsahuje řešení pro vyčítání dokladů od firmy Rossum. Nejen, že díky tomuto přístupu účetní nemusí doklady přepisovat, ale zároveň nemusí řešit složitou integraci takového nástroje.

Evala naopak neobsahuje funkce, které účetní kancelář typicky neřeší, jako jsou nabídky, objednávky, knihy jízd a podobně. Největší výhodou je rozhodně zjednodušení každodenní práce.

V Evale jsme zautomatizovali složité účetní operace, jako jsou např. přepočty odpisů při technickém zhodnocení, tvorba plánů časového rozlišení nebo účtování složitějších případů DPH, jako je samovyměření a přenesená daňová povinnost.

Marcel Divín

Branch Office Manager společnosti Epson Europe

Marcel Divín - Epson Europelogo Epson EuropeLinkedIn

Je důležité, abychom si uvědomili významnou roli, kterou tištěné fotografie hrají u dětí, které vyrůstají a teprve si utvářejí povědomí o tom, kým jsou, a platí to zejména v našem digitálním světě. Tiskárna Epson EcoTank odstraňuje mnoho dosavadních překážek domácího tisku.

Dodává se s dostatečným množstvím inkoustu, který vydrží až tři roky, což rodičům šetří peníze, čas a starosti. Fotografie můžete tisknout přímo z telefonu, jakmile je pořídíte.

S jednou sadou náhradních lahviček s inkoustem vytisknete více než 2300 fotografií, což vám ušetří až 90 % nákladů na inkoust a vám se tak oživí více vzpomínek za méně peněz.

Jozef Kačala

Vicepresident of Global Sales Engineering společnosti GFI Software

Jozef Kačala - GFI Softwarelogo GFI SoftwareLinkedIn

V GFI Software s uvědomujeme, že ochrana před softwarovými zranitelnostmi se dnes stává jednou z klíčových bezpečnostních priorit. Nejvíce jsou ohroženy SMB firmy, které si z důvodu nedostatku finančních či personálních zdrojů nemohou dovolit špičkové nástroje.

Proto jsme připravili řešení GFI LanGuard ve verzi MSP, které umožňuje našim partnerům nabízet zákazníkům služby skenování zranitelností typu pay-per-scan za velmi výhodných podmínek a při zachování maximální úrovně bezpečnosti.

1