logo GFI Software
Jozef Kačala

Jozef Kačala

Vicepresident of Global Sales Engineering společnosti GFI Software

LinkedIn

Přidání GFI LanGuard je dalším důležitým krokem v procesu rozšiřování naší nabídky směrem k MSP řešením umožňujícím našim partnerům poskytovat služby IT bezpečnosti.

Podle našeho aktuálního dotazování mají naši prodejci z bezpečnostních MSP řešení zájem nejvíce právě o skenování zranitelností jako služby, a to 75 % z nich.

Věříme, že touto novinkou jim umožníme rozšířit portfolio jejich služeb právě o dnes tak žádanou ochranu před softwarovými zranitelnostmi.

Audit kybernetické bezpečnosti nevyřeší jeden produkt či nástroj, je to především proces vyžadující čas, úsilí zodpovědných pracovníků a důslednou realizaci potřebných opatření. Konkrétní bezpečnostní nástroje jako např. GFI LanGuard ale dokáží poskytnout cenné podklady typu identifikace hrozeb, evidence zařízení, systémů a softwaru, či úroveň jejich zabezpečení, které celý proces velmi zefektivní.

Při současné úrovní bezpečnostních rizik se SMB organizaci takovýto audit jednoznačně vyplatí.

Využití umělé inteligence je aktuálně hlavním tématem ve všech technologických oborech a ani segment kybernetické bezpečnosti není výjimkou. V GFI Software jsme se zavázali k tomu, že budeme postupně začleňovat prvky umělé inteligence, abychom vylepšovali účinnost našich produktů.

Vnímáme obavy, že AI lze snadno zneužít ze strany kybernetických útočníků, ale jsme přesvědčeni o tom, že s pomocí AI jsme schopni významně zvýšit úroveň IT bezpečnosti našich zákazníků.

Podle dotazování mezi našimi českými a slovenskými partnery 65% potvrdilo, že oni či jejich zákazníci spadají do skupiny podniků, na které se bude evropská směrnice NIS2 vztahovat. Při podobném dotazování v regionu EMEA toto potvrdilo dokonce 74% dotázaných partnerů GFI. Aby se organizace vyhnuli horečnatým přípravám na poslední chvíli jako v případě implementace GDPR, je dobré začít s přípravami již nyní.

To znamená zjistit, zda spadají do skupiny dotčených firem, jaké nároky jsou vyžadovány, a s pomocí jakých nástrojů je mohou splnit.

Velká část podniků a organizací spoléhá při ochraně svých sítí pouze na firewall. Avšak firewall nedokáže poskytnout odpovědi na všechny zmíněné otázky.

GFI ClearView je v tomto ohledu mnohem komplexnější řešení a umožňuje dosáhnout maximální výkonnosti aplikací a ve finále také vyšší úrovně síťové ochrany než běžný firewall.

Poskytuje organizacím množství informací pro pochopení síťového provozu a dosažení maximální výkonnosti.

Stránka 1/5 Další >