logo GFI Software
Jozef Kačala

Jozef Kačala

Vicepresident of Global Sales Engineering společnosti GFI Software

LinkedIn

Z pohledu hackerů jsou phishingové e-maily bohužel také finančně velmi úspěšným nástrojem. Musíme počítat s variantou, že uživatelé ve firmách nebudou asi nikdy zcela imunní proti metodám sociálního inženýrství, a proto je potřeba s pomocí technických prostředků typu filtrování elektronické pošty na mailserveru redukovat počet phishingových e-mailů na minimum.

Toto minimum ale stále znamená, že je potřeba vzít v úvahu, že nějaké phishingové emaily projdou přes ochranu, ať už kvůli chybějícím pravidlům, nebo lidskou chybou. A že pokud se tak stane, musíme být na to připraveni.

V naší společnosti se snažíme minimalizovat negativní důsledky rozptýlené pozornosti nabídkou vylepšených bezpečnostních nástrojů. Např. do řešení GFI MailEssentials byly přidána funkce postavená na AI umožňující ochranu proti úniku dat (Data Leakage Prevention - DLP). GFI ClearView zase poskytuje přesný přehled o provozu v síti a dokáže tak pomoci např. se stínovým IT.

A GFI LanGuard dokáže skenovat i zařízení mimo firemní síť, poskytuje kompletní audit zařízení a softwaru, a případně umí odinstalovat nežádoucí aplikace.

Pro SMB firmy již kybernetická bezpečnost není volbou, ale nutností. Vzhledem ke svým finančním možnostem ale mají k dispozici v lepším případě jednočlenný tým, v tom horším žádný. Takto se k nim může snadno dostat malware, phishingové e-maily, ransomware, DDoS útoky či útoky typu man-in-the middle.

I když většina našich zákazníků preferuje interní personál, je vidět zřetelný růst zájmu o outsourcing IT bezpečnosti u profesionálních MSP poskytovatelů, když již polovina využívá alespoň částečně nějakou MSP službu.

V GFI tento trend pozorně sledujeme a nabízíme našim partnerům MSP verze našich produktů včetně GFI LanGuard MSP, Kerio Connect MSP či Kerio Control MSP.

Jsme rádi, že jsme původní ambiciózní nápad GFI AppManager dokázali proměnit ve skutečnost a že naši partneři mohou nyní významně zefektivnit správu svých či zákaznických IT. Aktuálně dostupná verze přináší resellerům a MSP partnerům GFI Software možnost snáze zvládnout všechny požadavky svých stávajících zákazníků a rozšířit své podnikání o nové zákazníky a služby.

V současné době zahrnuje přístup k produktům Kerio Connect a Kerio Control. Do budoucna budou do platformy postupně přidávány další produkty včetně GFI Archiver, GFI LanGuard, GFI MailEssentials, GFI FaxMaker, GFI HelpDesk a GFI ClearView a případně i produkty třetích stran.

V GFI Software s uvědomujeme, že ochrana před softwarovými zranitelnostmi se dnes stává jednou z klíčových bezpečnostních priorit. Nejvíce jsou ohroženy SMB firmy, které si z důvodu nedostatku finančních či personálních zdrojů nemohou dovolit špičkové nástroje.

Proto jsme připravili řešení GFI LanGuard ve verzi MSP, které umožňuje našim partnerům nabízet zákazníkům služby skenování zranitelností typu pay-per-scan za velmi výhodných podmínek a při zachování maximální úrovně bezpečnosti.

Stránka 1/6 Další >