logo AUDIOPRO s.r.o.
Michal Černý

Michal Černý

Specialista na prezentační techniku společnosti AUDIOPRO

LinkedIn

S nárůstem vzdálených pracovních možností je dnes již použití videokonference nutností. Profesionální systémy pak nabízejí další výhody jako třeba maximální zabezpečení, archivaci jednání, snadné vyhledávání a podobně. Nejnověji ve firmách pak sledujeme rozvoj virtuálních zasedaček, které umožňují lidem spolupracovat, jako by seděli v jedné místnosti.

Tyto nástroje zahrnují video a audio konference, sdílení obrazovky a spolupráci v reálném čase na dokumentech. Jedná se obvykle o online platformu, kde se účastníci mohou setkat kdykoliv a z jakéhokoliv místa a komunikovat mezi sebou pomocí chatu, audiovizuálních nástrojů, sdílení obrazovky a dalších funkcí.

Virtuální zasedací místnost může sloužit jako online platforma pro uspořádání videokonference, ale zahrnuje také další prvky jako např. sdílení dokumentů, whiteboardy pro brainstorming, chatování a další nástroje pro spolupráci na projektu.

Dispozice a vybavení kancelářských prostor se v posledních letech výrazně mění s tím, jak se vyvíjí fungování a potřeby jednotlivých firem. Coworkingová centra často zahrnují místnosti vybavené nejmodernější audiovizuální a komunikační technikou na takové úrovni, která se mnoha firmám nevyplatí pořídit.

To jim vyhovuje, když třeba chtějí přilákat nováčky z řad mileniálů, pro které jsou běžné kanceláře moc obyčejné a raději, než budování vlastních originálních prostor volí pronájem části coworkingového centra, jež atmosférou mladým lidem sedí.

Díky skrytým reproduktorům pak lze vychutnávat kvalitní hudbu a není třeba řešit, kam reproduktor umístit. Profesionální výrobci mají ucelené široké řady reproduktorů, zesilovačů a dalšího příslušenství, na jejichž základě lze vybavit celé prostory komplexním zvukovým řešením.

Využití nejmodernější komunikační a videokonferenční techniky je stále využívanější právě v medicíně při výuce nastupujících generací lékařů a dalších zdravotníků. Vzhledem k tomu, že obraz je dnes možné přenášet z operačního sálu do školních poslucháren ve 4K kvalitě, studenti takto mohou sledovat průběhy i záznamy operací a dalších zákroků, které dříve nemohly.

Praxi samozřejmě nic nenahradí, ale nejmodernější technologie dnes studentům a lékařům dávají takovou podporu, že jsou na samotnou praxi mnohem lépe připraveni.

Zkušenosti z kovidu přesvědčily většinu právního sektoru, že mezi nabídkou videokonferencí lze najít ty, které vyhovují jejich nárokům a že jim to přinese navíc značné výhody.

Klíčové ale právě pro tyto zákazníky bylo, že někteří poskytovatelé dokáží nabídnout takové zabezpečení hovoru a následně uložených dat, že není opravdu čeho se obávat a proč se videokonferencím vyhýbat.

Stránka 1/10 Další >