logo AUDIOPRO s.r.o.
Michal Černý

Michal Černý

Specialista na prezentační techniku společnosti AUDIOPRO

LinkedIn

Změnil se i postoj ke zřizování zasedacích místností. Kromě jedné klasické reprezentativní jednací místnosti je účelné mít i menší zasedačky vybavené komunikační technikou. Tyto tzv. Huddle rooms jsou ideální pro spolupráci hybridních týmů s částí pracovníků připojenými vzdáleně.

Zde nacházejí uplatnění nová chytrá zařízení, která usnadňují spolupráci - např. kamery, které díky využití umělé inteligence udržují záběr na aktivní členy diskuse nebo speciální zařízení, která stisknutím jediného tlačítka nasdílejí schéma nakreslené na klasické tabuli na monitory zařízení všech účastníků schůzky.

Překonaný je již model uniformních stejně vybavených kanceláří - trendem je variabilní kancelářské prostředí složené z různorodých prostor - od otevřených sdílených místností po uzavřené klidné kouty. Současný způsob práce ale vyžaduje, aby ve všech prostorách byla možnost jednoduše připojit své zařízení a plnohodnotně pracovat.

To vyžaduje moderní technologická řešení, která umožní bezdrátové připojení do sítí i videokonferenčních systémů bez nutnosti cokoli instalovat nebo hledat příslušné kabely.

Firmy v současné době potřebují kromě reprezentativní zasedačky pro schůzky i jiné prostory vybavené pro spolupráci týmů. Může jít o tzv. huddle rooms, neformální prostory připomínající spíše obývací pokoj, relaxační zónu, nebo ostrovní řešení, k nimž se mohou zaměstnanci sesednout v rámci větší pracovní místnosti.

Prostorová řešení jsou různá podle potřeb a kultury společnosti, ale jedno je společné - vybavení kvalitními technologiemi pro spolupráci. Tak, aby bylo možné bez technických problémů komunikovat on-line se vzdálenými účastníky schůzky, sdílet s nimi informace, a to vše v zabezpečeném systému.

Tato novinka - připojení do Teams a Zoom na jedno kliknutí - umožní uživatelům v jednacích místnostech za pomocí jejich stávajících zařízení Lifesize jednodušším a pružnějším způsobem přepínat mezi různými druhy cloudových videokonferenčních služeb.

Tímto krokem ještě zjednodušuje spolupráci mezi videokonferenčními systémy Lifesize v zasedacích místnostech a videokonferenčními službami třetích stran.

Naši uživatelé nyní mohou využívat svůj vysoce kvalitní hardware Lifesize s jakoukoliv videokonferenčních službou.

Celé to plyne ze snahy ušetřit a zčásti z neznalosti. Každopádně je to chyba a nedůslednost, která znehodnocuje výsledný efekt. Je to jako když přijdete věcně perfektně připraven s vynikající nabídkou na obchodní schůzku, ale seká se vám počítač, ze kterého prezentujete a nefungují vám videa. Přitom takové případy nacházíme opakovaně napříč segmenty.

Představte si např., že firma investuje vyšší stovky tisíc do vybavení zasedaček technologiemi a potom, když dojde na videokonferenční spojení s klientem, obraz je na mizerné úrovni, rozmazaný, spojení se seká a nefunguje. Firma pak kvůli tomu může o klienta i přijít.

Podobný průšvih to může být i při online schůzce s potenciálním klientem. Platí totiž, že první dojem je pro budoucí spolupráci klíčový, a pokud je tento první kontakt ovlivněn špatnou kamerou, nikoho nebude zajímat, že zbytek vybavení má firma na špičkové úrovni.

Ztráta času při hledání správného kabelu a frustrace při pokusech o připojení k prezentačním zařízením v místnosti může hned na samém začátku negativně ovlivnit průběh jednání.

Společnost Mersive vytvořila svůj software a cloudové služby tak, aby podporovaly všechny klíčové prvky každé schůzky, tedy klientská zařízení, obrazovky v místnosti a další zobrazovací zařízení, videokonference, aplikace určené pro práci s obsahem a zlepšení produktivity, kalendáře a další pomůcky pro sdílení a spolupráci.

Kromě toho otevírá možnost na dálku se připojit k jakékoliv webové videokonferenční službě. Vyniká i nativní podporou AirPlay pro Apple, Chromecast pro Android a Miracastem pro Windows.

Stránka 1/6 Další >