logo itpoint.cz

Orange vyhrál u soudu spor o třetí mobilní licenci v Irsku

Zpráva ze servisu ČTK, komentáře k titulku pro znalé české problematiky jistě netřeba. Že by další TV Nova gate na obzoru?

PRAHA 7. října (ČTK) - Britská telekomunikační společnost Orange uspěla u nejvyššího soudu v Irsku s odvoláním proti výsledkům výběrového řízení na třetího mobilního operátora. Orange podal odvolání v listopadu 1998 poté, co v tendru skončil jako druhý za společností Meteor Mobile Communications. V odvolání protestoval proti průběhu soutěže a posouzení nabídek obou uchazečů o licenci.

Jak dnes ČTK sdělil mediální zástupce firmy v ČR Marek Stránský, soudní znalci došli k závěru, že část výběrové komise byla předpojatá a nabídka vítězné společnosti nereálná a věc byla vrácena regulátorovi k dalšímu posouzení. Orange se spolu s firmou GiTy ucházela o třetí mobilní licenci v ČR, kde skončila mezi osmi uchazeči rovněž na druhém místě za společností Český mobil, která v současnosti vyjednává o podmínkách licence. "Sledujeme pozorně jednání o udělení licence. Pokud nedojde k uzavření smlouvy s Českým mobilem, jsme připraveni podepsat smlouvu a zahrnout do ní všechny přísliby, které obsahuje naše nabídka. Další kroky budeme zvažovat až po udělení licence a poradě s našimi právními experty." uvedl Stránský. Nevyloučil možnost, že se Orange stejně jako v Irsku proti průběhu tendru odvolá.

V tisku se objevily informace, podle kterých byla cenová nabídka Orange minimálně srovnatelná s vítěznou nabídkou Českého mobilu. Nabídka tarifů přitom měla při celkovém hodnocení 70 až 80procentní váhu. Český mobil informace označil za nepřesné a zavádějící. Odborníci rovněž poukazují na malé zkušenosti akcionáře Českého mobilu, kanadské společnosti TIW s provozem sítě GSM 1800 MHz a na celkovou nereálnost splnění závazků vítězné nabídky.

Článek ze dne 7. října 1999 - čtvrtek