logo itpoint.cz

Vedení Sprintu prorokuje křížence IP a ATM

S Internetovým protokolem nestačíme na poskytování funkcí jako například kvalitní služby přes spojové sítě. Spojení IP s asynchronní přenosovým módem (ATM) by to pravděpodobně umělo, prohlásil činovník Sprintu na konferenci NetWorld + Interop.

S Internetovým protokolem nestačíme na poskytování funkcí jako například kvalitní služby přes spojové sítě. Spojení IP s asynchronní přenosovým módem (ATM) by to pravděpodobně umělo, prohlásil činovník Sprintu na konferenci NetWorld+ Interop.

"Svět není IP," řekl Fred Harris, ředitel síťového plánování a designu Sprintu, během panelové diskuse o IP a optickém připojení do sítě. Co se pravděpodobně stane, je konvergence IP a ATM, řekl.

"Asi to budeme nazývat IP+, nebo nějak podobně, ale co uvidíte, je vznik takového protokolu, který má atributy IP i ATM," řekl Harris.

IP je základ pro nové aplikace, jako výběrové vysílání, zatímco ATM nabízí zděděnou technologickou spolehlivost , tvrdil Harris.

Takový nový protokol by musel být zpětně slučitelný s existujícími systémy . "Musíte mít interface se světem tak jak je".

Na otázku jestli tento nový protokol byl zpracovaný zavedenými organizacemi, Harris odpověděl, že na novém komunikačním protokolu pracují vědci. Na tento typ vývoje se soustřeďují skupiny jako Softswitch Consortium, řekl.

Navíc, růst významu optických technologií půjde vstříc požadavkům uživatelů na šířku pásma, řekl.

"Pravděpodobně v příštích 18 až 24 měsících se budou objevovat technologie, které nám dovolí na optické úrovni to co SONET [synchronní optická síť] dělá na elektrické úrovni," uvedl Harris. Technologie jako fotonové přepínání musí být rozvinuté dříve než se mohou objevit celooptické sítě, prohlásil.

Článek ze dne 15. října 1999 - pátek