logo itpoint.cz

FCC zmeškala lhůtu pro kmitočty mobilních telefonů

Federální komunikační komise zmeškala nejzasší termín, stanovený jako součást iniciativního plánu navrhnutého prezidentem Billem Clintonem, aby tak urychlil rozvinutí amerických pokročilých bezdrátových služeb

Federální komunikační komise zmeškala nejzasší termín, stanovený jako součást iniciativního plánu navrhnutého prezidentem Billem Clintonem, aby tak urychlil rozvinutí amerických pokročilých bezdrátových služeb.

Agentura měla do neděle navrhnout převod kmitočtů aby je operátoři jako například Verizon Wireless i AT&T Wireless Group mohly využít pro nové funkce, známé jako služby třetí generace. Komise měla také naplánováno požadovat zprávu o úloze existujících bezdrátových telefonních společností při poskytování vyspělých služeb jako je vysokorychlostní internetový přístup a video. Vytvořené pravidlo navrhované FCC, pokud vstoupí v platnost, skokem odstartuje účast agentury v hledání nových rádiových vln. Jako součást procesu, agentura bude požadovat zprávy o využívání kmitočtů kontrolovaných společnostmi jako je Sprint a WorldCom.

Clinton požádal v říjnu americké úřady, aby spolupracovaly s průmyslem mobilních spojů na výběru kmitočtů pro nové služby, nebo by jinak mohly USA být pozadu až vyspělé služby začnou fungovat v Evropě a Asii. Spuštění základních služeb třetí generace je například očekávané v Japonsku již později tento rok. Clinton chce nové rádiové vlny prodat americkým operátorům do 30. září 2002. Úřady včetně obrany a ministerstva obchodu pracují na vytipování kmitočtových pásem. Ministerstvo obchodu a FCC již vydaly v listopadu zahajovací studie uvažovaných pásem.

Článek ze dne 3. ledna 2001 - středa