logo itpoint.cz

Mobilní infrastruktura Evolium 850 MHz GSM GPRS od Alcatel je na trhu

Společnosti Alcatel a Wavecom, která je předním poskytovatelem integrovaných bezdrátových modulů, úspěšně předvedly na kongresu 3GSM America 2002 konaném v brazilském Sao Paulu službu komplexního přenosu hlasu a dat prostřednictvím GSM / GPRS 850MHz. Živé předvedení umožnila vícepásmová, páteřní infrastruktura GSM/GPRS Evolium™ společnosti Alcatel a bezdrátové moduly WISMO společnosti Wavecom.

Společnost Alcatel nejrychleji rostoucí dodavatel řešení GSM / GPRS, oznámila, že její mobilní infrastruktura fungující na frekvenci 850 MHz GSM / GPRS je již komerčně dostupná. Společnosti Alcatel a Wavecom, která je předním poskytovatelem integrovaných bezdrátových modulů, úspěšně předvedly na kongresu 3GSM America 2002 konaném v brazilském Sao Paulu službu komplexního přenosu hlasu a dat prostřednictvím GSM / GPRS 850MHz. Živé předvedení umožnila vícepásmová, páteřní infrastruktura GSM/GPRS Evolium™ společnosti Alcatel a bezdrátové moduly WISMO společnosti Wavecom.

"Plně podporujeme frekvenční pásmo 850 MHz jako součást našich standardních síťových řešení Evolium™ GSM / GPRS 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz. S postupným přechodem Jižní Ameriky na GSM věříme, že toto umožní snadnější zavádění či rozšiřování sítí pro mnohé operátory a zároveň rychlý přístup k síťovým řešením GPRS a EDGE společnosti Alcatel," prohlásil Marc Rouanne, prezident divize mobilních sítí společnosti Alcatel.

"Těší nás, že ve spolupráci se společností Alcatel můžeme ukázat skutečnou vzájemnou kompatibilitu, která je nezbytná pro zavádění služeb přenosu na frekvenci 850 MHz v Latinské Americe. Společnost Wavecom nedávno představila svůj modul 850 / 1900 MHz GSM / GPRS WISMO, který umožní bezdrátovým zařízením provoz v tomto novém frekvenčním pásmu," dodal Hany Neoman, prezident společnosti Wavecom, Inc.

V současné době využívá společnost Alcatel jako dodavatele sítí GSM / GPRS každý čtvrtý operátor na všech kontinentech. Řešení společnosti Alcatel dokonale vyhovuje potřebám a požadavkům mobilních operátorů pro zavádění nových sítí i optimalizaci stávající infrastruktury.

Firma Wavecom, která je světovým průkopníkem v oblasti bezdrátových řešení, jako první společnost na světě zavedla komerční využití technologie GSM v podobě standardního modulu WISMO, díky čemuž se bezdrátová technologie stala dostupnou pro každého. Moduly WISMO jsou kompaktní zařízení, která obsahují veškerý hardware, software a ostatní technologické prvky, potřebné k zajištění bezdrátové komunikace prostřednictvím sítí GSM / GPRS, CDMA a budoucích sítí 3G. Moduly WISMO umožňují, aby jakékoli zařízení či systém komunikovaly bez nutnosti připojení na pevnou linku. Mezi takové aplikace patří mobilní telefony, systémy automobilové navigace a informační systémy, kapesní počítače (tzv. PDA - "personal digital assistant") s funkcemi bezdrátové komunikace a interface mezi různými zařízeními.

 www.wavecom.com Společnost Wavecom byla založena v roce 1993 ve městě Issy-les-Moulineaux nedaleko Paříže a dnes má dceřiné společnosti v Hongkongu (Čína), Soulu (Jižní Korea) a v San Diegu (USA). V roce 2001 tržby společnosti dosáhly celkem 322,7 milionu Euro a v prvních devíti měsících letošního roku představovaly 415,7 milionu Euro. Akcie společnosti Wavecom se veřejně obchodují na burze Euronext Paris (Nouveau Marche) ve Francii a na burze NASDAQ National Market v USA.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 11. prosince 2002 - středa