logo itpoint.cz

Mobilní telefon Siemens CL50 přichází do Evropy

Divize Information and Communications Mobile společnosti Siemens uvedla na evropský trh nový mobilní telefon - Siemens CL50. Je to první zavíratelný telefon, který Siemens v Evropě nabízí. CL50 je elegantní přístroj s dvoudílným displejem, umožňuje zasílat emotivně laděné zprávy a zřetelně zvukově odlišuje jednotlivé volající. Nabízí individuální nastavení obrázků a zvuků, které uspokojí specifické potřeby každého uživatele.

Divize Information and Communications Mobile společnosti Siemens (Siemens IC mobile) uvedla na evropský trh nový mobilní telefon - Siemens CL50. Je to první zavíratelný telefon, který Siemens v Evropě nabízí. CL50 je elegantní přístroj s dvoudílným displejem, umožňuje zasílat emotivně laděné zprávy a zřetelně zvukově odlišuje jednotlivé volající. Nabízí individuální nastavení obrázků a zvuků, které uspokojí specifické potřeby každého uživatele.

Siemens CL50 má širokou škálu funkcí, k nimž patří polyfonní zvuky, zprávy EMS (Enhanced Messaging Service) a vyzvánění podle volajícího. Uživatelé telefonu mají k dispozici prohlížeč WAP 1.2.1, s nímž se mohou kdykoli a kdekoli připojit k celosvětové síti WWW.

Telefon je dvoupásmový - funguje v sítích GSM 900 i GSM 1800. Nabízí také nejmodernější funkce, které mimo jiné umožňují vyjádřit osobnost každého uživatele. Majitel telefonu Siemens CL50 bude moci přiřadit různé melodie různým lidem, takže nebude problém poznat totožnost každého volajícího. Přístroj se rovněž může pochlubit podporou technologie EMS, která dovoluje vkládat do SMS zpráv obrázky a zvuky a odesílat tyto zprávy na další telefony podporující EMS.

Tento nový model bude na evropských trzích k dostání od prosince 2002 a jeho cena se bude pohybovat mezi cenami telefonů SL45 a S45. Telefon, který váží jen 70 gramů, bude dodáván v barevném provedení Champagne. Z řady doplňků Siemens Original Accessories si lze k tomuto přístroji pořídit lithio-iontovou baterii 600 mAh a sadu sluchátek s mikrofonem Loop Headset, což je stylové řešení dovolující uživatelům, aby svůj mobil nosili na krku a užívali si telefonování s volnýma rukama.

Skupina Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (ICM) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě včetně koncových přístrojů, infrastruktury a aplikací. Spektrum koncových přístrojů zahrnuje oblast mobilních telefonů, bezdrátových modulů, mobilních organizérů a bezšňůrových telefonů. Portfolio infrastruktury zahrnuje technologie pro výstavbu sítí GSM, GPRS a sítě 3. generace a také základnové stanice, spojovací systémy pro inteligentní sítě tj. např. pro předplacené služby. Mobilní aplikace pokrývají koncová řešení pro Messaging, Location Based Services nebo Mobile Payment. Ve fiskálním roce 2001 (končícím 30. září 2001) dosáhla divize ICM objemu prodeje 11,3 miliardy EUR (předběžné odhady) a zaměstnávala 30,730 zaměstnanců po celém světě.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 12. prosince 2002 - čtvrtek