logo itpoint.cz

Zřízení psychologické poradenské linky

Ministerstvo vnitra zřídilo v reakci na přírodní katastrofu, která postihla jihovýchodní Asii, psychologickou poradenskou linku. Od pondělního dopoledne, tedy od 27. prosince 2004, se na ni mohou obrátit lidé, jejichž blízcí se nacházejí v postižených oblastech. Najdou zde odbornou psychologickou pomoc nebo případně radu, kam se mohou dále obrátit.

Ministerstvo vnitra zřídilo v reakci na přírodní katastrofu, která postihla jihovýchodní Asii, psychologickou poradenskou linku. Od pondělního dopoledne, tedy od 27. prosince 2004, se na ni mohou obrátit lidé, jejichž blízcí se nacházejí v postižených oblastech. Najdou zde odbornou psychologickou pomoc nebo případně radu, kam se mohou dále obrátit. Linka je určena i pro ty, kteří se vrátí do České republiky a zemětřesení a následné záplavy osobně zažili.

Lidé mohou volat na telefonní číslo 974 833 235 nebo na mobilní telefon 603 190 617.

Odborníci jsou na pevné lince k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 16:00 hodin a na mobilním telefonu denně od 8:00 do 20:00 hodin.

Zatím není přesně stanoven termín, do kdy budou obě čísla k dispozici veřejnosti. Záležet bude především na poptávce ze strany postižených.

MV ČR

Článek ze dne 28. prosince 2004 - úterý