logo itpoint.cz

UPC v březnu zvýší poplatek za kabelovou televizi, internet bude beze změn

Největší kabelová firma UPC zvýší od března měsíční poplatky za kabelovou televizi o 14 Kč a měsíční poplatek za satelitní televizi UPC Direct stoupne o 23 Kč. Zákazníci, kteří využívají kombinovanou nabídku kabelové televize a internetu, se zdražení nedotkne. U vysokorychlostního internetu firma naopak podle neoficiálních informací chystá novou nabídku, která by lépe konkurovala připojení přes telefonní linky prostřednictvím ADSL.

Největší kabelová firma UPC zvýší od března měsíční poplatky za kabelovou televizi o 14 korun. Omezená nabídka Mini tak podraží ze 175 na 189 korun a základní nabídka Klasik bude stát 489 místo 475 Kč.

Měsíční poplatek za satelitní televizi UPC Direct stoupne o 23 korun na 689 korun. Ceny prémiových kanálů HBO a Private Gold se nezmění, stejně jako poplatky za vysokorychlostní internet Chello, řekl mluvčí František Malina.

"Nová kalkulace poplatků zohledňuje meziroční růst provozních nákladů a růst cen za energii a služby," zdůvodnil zvýšení Malina. Ve městech, kde společnost poskytuje speciální nabídku, se její cena bude upravovat v závislosti na místních podmínkách o dvě až 4,2 procenta.

Zákazníků, kteří využívají kombinovanou nabídku kabelové televize a internetu, se zdražení nedotkne. U vysokorychlostního internetu firma naopak podle neoficiálních informací chystá novou nabídku, která by lépe konkurovala připojení přes telefonní linky prostřednictvím ADSL.

Další velká kabelová firma Karneval podle mediálního zástupce Jana Hlaváče zdražení televizního příjmu letos nechystá. Na polovinu února ale plánuje výrazné změny u kabelového internetu.

UPC má zhruba 370.000 zákazníků kabelové a satelitní televize a přes 40.000 klientů připojených na internet. Firma je dceřinou společností UnitedGlobalCom a patří do její divize UPC Broadband.

ČTK

Článek ze dne 4. ledna 2005 - úterý