logo itpoint.cz

VOLNÝ zprovoznil nejrychlejší ADSL internet v ČR

VOLNÝ dnes uvedl do provozu první internetové připojení o rychlosti až 24 Mbit/s v ČR, na vlastní síti pomocí technologie ADSL2+. Předváděcí linka je umístěna v kontaktním centru VOLNÝ v Praze 3 (budova Nagano, U Nákladového nádraží 8, Praha 3).

Zájemci tak mohou poprvé v České republice vidět ukázky on-line vysílání přes ADSL2+ se špičkovou kvalitou obrazu i zvuku a zároveň si vyzkoušet telefonování přes stejnou datovou linku.

"VOLNÝ opět potvrdil pozici průkopníka v nejmodernějších technologiích na českém trhu. V říjnu jsme vybudovali vlastní vysokorychlostní síť na bázi ADSL2+. Nová síť VOLNÝ poskytne uživatelům nejrychlejší připojení k internetu u nás. ADSL2+ linka umožňuje dosáhnout téměř 200 krát vyšších přenosových rychlostí při stahování dat než v současnosti nejprodávanější internet v ČR o rychlosti 128/64 kbit/s, a to 24 Mbit/s směrem k uživateli a 1 Mbit/s od uživatele," uvádí Michael Fried, generální ředitel telekomunikačního operátora VOLNÝ.

Ve své vlastní vysokorychlostní síti VOLNÝ nyní nabízí internetové připojení VOLNÝ ADSL Plus o rychlostech 1 a 2 Mbit/s a balíček internetu a telefonování VOLNÝ ADSL Combi Plus. Jedná se o služby nezávislé na dominantním operátorovi co do rychlosti, kvality a jiných parametrů. Nyní jsou dostupné v regionech Mladá Boleslav, Kladno a Příbram.

Bližší informace o těchto službách naleznete na :

Článek ze dne 16. prosince 2005 - pátek