logo Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

NATO a Atos společně pro kybernetickou bezpečnost

Agentura NATO pro komunikaci a informační agendu a společnost Atos podepsali dohodu, ve které se obě strany zavazují k důsledné a neustálé výměně informací o potenciálních hrozbách v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Uzavřením tohoto partnerství se zvýší schopnost obou stran rychle odhalit kybernetické hrozby, předcházet jim a reagovat na ně. Komunikační a informační agentura NATO je pověřena provozem a ochranou sítí organizace NATO.

"Jsme nadšeni, že můžeme sdílet naše zkušenosti s Komunikační a informační agenturou NATO. Toto partnerství umožní oběma organizacím posílit své schopnosti při výměně informací o bezpečnosti a hrozbách. NATO bude těžit z odborných znalostí globálního lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti, který se rovněž specializuje na obranné a veřejné trhy," říká Stéphane Janichewski, vedoucí oddělení obrany a letectví společnosti Atos.

"Posilujeme partnerství v oblasti kybernetické bezpečnosti napříč všemi směry, abychom zvýšili naši podporu konzultací a misí kolektivní obrany NATO. Společně tak budeme schopni reagovat na nesčetné množství digitálních hrozeb, kterým čelíme," říká Kevin J. Scheid, generální ředitel komunikační a informační agentury NATO.

Dokumenty byly podepsány na slavnostním ceremoniálu NIAS, který se uskutečnil ve dnech 16. - 18. 10. v belgickém Mons.

Další články k tématům - bezpečnost - kyberzločin - NATO - NIAS - Stéphane Janichewski - Kevin J. Scheid

Článek Atos IT Solutions and Services, s.r.o. ze dne 31. října 2018 - středa

Další články od Atos IT Solutions and Services, s.r.o.