logo Gesto Communications s.r.o.

Barracuda bilancuje úspěšný rok 2008

V uplynulých letech si společnost Barracuda Networks získala vysoké renomé mezi uživateli i odbornou veřejností díky svým výkonným, spolehlivým a snadno použitelným řešením z oblasti komunikace a síťové infrastruktury a především pak informační bezpečnosti.

V současné době portfolio tvoří ucelená řada produktů, která pokrývá široké spektrum potřeb malých, středních i opravdu velkých firem či organizací.

Firma navíc svou nabídku postupně dále rozšiřuje cestou vlastního vývoje a strategicky volených akvizic. Zavedené produkty Barracuda Spam Firewall, Barracuda Web Filter, Barracuda Message Archiver, Barracuda IM Firewall, Barracuda Web Application Controller či Barracuda Load Balancer tak v průběhu loňského roku doplnila rovněž řešení Barracuda Web Site Firewall, Barracuda Link Balancer, Barracuda Backup Solution a Barracuda SSL VPN.

Špičkové technické parametry a vysokou užitnou hodnotu zařízení Barracuda Networks dokládá i řada velmi prestižních ocenění. Hned na počátku roku 2008 byla společnost Barracuda Networks díky svým produktům nominována mezi mezi finalisty v hodnocení Excelence Awards, které provádí odborný časopis SC Magazine. Toto výroční hodnocení si klade za cíl ocenit ta nejlepší a nejúspěšnější řešení z vybraných oblastí bezpečnosti informačních systémů. Definitivní výsledky byly zveřejněny loni v dubnu u příležitosti konání RSA Conference. Stejně jako i v minulých letech se řešení Barracuda Networks dostala na první příčky mezi řadou nominovaných produktů různých výrobců a Barracuda Spam Firewall získal ocenění "2008 SC Magazine Excellence Award" v kategorii bezpečnostních řešení pro menší a střední firmy.

Jedno z významných ocenění získala společnost Barracuda Networks rovněž od známého magazínu Windows IT Pro z vydavatelství Penton Media, jehož nezávislé recenze a hodnocení si v průběhu let získaly vysoké renomé u IT odborníků z celého světa. V ostré konkurenci jiných zařízení Barracuda Spam Firewall koncem loňského července získal nejvyšší ocenění "2008 Editor’s Best Award", které Windows IT Pro uděluje hardwarovým produktům, které kromě špičkových technických parametrů zákazníkům současně přinášejí nejlepší užitnou hodnotu.

Prestižní ocenění letos získal Barracuda Spam Firewall také od odborného časopisu NetAdmin World Magazine, který vychází v Číně a obsahově se zaměřuje na profesionály z oblasti IT. NetAdmin World Magazine uspořádal v závěru loňského roku anketu mezi svými čtenáři, kteří měli sami zvolit řešení, které dokáže nejlepším způsobem odpovědět na jejich současné problémy a požadavky spojené se správou a provozem jejich IT systémů. V kategorii antispam řešení čtenáři za svého favorita jednoznačně zvolili Barracuda Spam Firewall. Samotní uživatelé na jednom z největších a nejrychleji se rozvíjejících IT trhů na světě tak opět potvrdili skvělé užitné vlastnosti produktu Barracuda Spam Firewall, který díky tomu od NetAdmin World Magazine získal ocenění "Most Popular Product".

Další ocenění získal produkt Barracuda Message Archiver, a to v rámci výstavy a konference LinuxWorld and Next-Generation Data Center Conference & Expo, jejíž tradiční součástí je i udělování cen pro nejlepší řešení v daném oboru. V celkem dvanácti různých skupinách produktů byla zastoupena rovněž kategorie Best Messaging Solution, kde vítězství získala společnost Barracuda Networks se svým zařízením Barracuda Message Archiver 850, kterému bylo uděleno jedno z ocenění "LinuxWorld Product Excellence Award".

V samém závěru roku 2008 pak opět došlo na tradiční výroční ocenění Excelence Awards udělované SC Magazine. V ostré konkurenci více než 600 přihlášených produktů mnoha výrobců se i tentokrát řešení Barracuda Networks propracovala na přední pozice a hned tři z nich byla v příslušných kategoriích nominována mezi finalisty 2009 SC Awards. Barracuda IM Firewall v kategorii Best Instant Messaging Security Solution, Barracuda Web Filter v kategorii Best Web Filtering Solution a nakonec Barracuda Web Site Firewall v kategorii Best Web Application Security Solution. Definitivní vítězové všech kategorií budou oznámeni v dubnu 2009.

Vedoucí postavení společnosti Barracuda Networks v oblasti řešení pro informační bezpečnost dokládají nejenom odborné recenze, ale rovněž rychle rostoucí prodej zařízení s touto značkou. Již na podzim minulého roku tak firma překročila hranici 70 tisíc zákazníků z více než osmdesáti zemí po celém světě.

Pozadu samozřejmě nezůstává ani Česká republika. Již na počátku roku 2008 Atlas, jako první z českých a slovenských internetových portálů, přinesl svým klientům nejnovější řešení antispam filtru v podobě Barracuda Spam Firewall. Podle Atlasu je od nasazení nového antispamu úspěšnost filtrace nevyžádané pošty 95%. Tento údaj potvrzuje i loňský test freemailů provedený internetovým magazínem Technet.cz, kde bylo mezi hlavními přednostmi Atlas.cz uvedeno, že má jeden z nejlepších spamových filtrů. Mezi další velké tuzemské uživatele produktů Barracuda Networks patří například Seznam.cz, Letiště Praha, Ford Charouz, Delvita, TCHAS, Česká televize, Úřad vlády ČR, Ministerstvo kultury, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo ČMFS.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - antispam - Archiver - Barracuda - Firewall - NetAdmin - ocenění - řešení - Spam - Web

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 14. ledna 2009 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.