logo Gesto Communications s.r.o.

Barracuda Spam Virus Firewall ochrání také interní poštu

Barracuda Spam Virus Firewall již řadu let poskytuje desítkám tisíc uživatelů po celém světě vysoce účinnou a efektivní ochranu proti uvedenému typu hrozeb. Barracuda Networks neustále rozšiřuje funkční možnosti tohoto svého nejpopulárnějšího produktu.

Přestože počty i druhy on-line hrozeb se stále zvyšují, v první linii obrany uživatelů stále stojí ochrana proti spamu, virům a dalším typům škodlivých kódů šířených prostřednictvím elektronické pošty.

Firmy a organizace se samozřejmě musí primárně chránit proti útokům zvenčí, avšak nelze zapomínat ani na bezpečnostní hrozby pocházející zevnitř, jejichž obvyklou příčinou je nezodpovědné jednání či nepozornost zaměstnanců.

Barracuda Spam & Virus Firewall proto chrání své uživatele nejenom před vnějšími hrozbami, ale pomáhá jim zajistit, aby se sami nemohli stát šiřiteli spamu či virů při komunikaci s vnějším světem.

Barracuda Spam & Virus Firewall dále umožňuje automaticky kontrolovat odchozí elektronickou poštu, zda neobsahuje citlivé údaje, které jejich odesilatel zahrnul do zprávy ať už úmyslně či omylem. Typicky se může jednat například o rodná čísla, čísla bankovních účtů nebo kreditních karet.

Administrátoři mají k dispozici efektivní nástroje, jak definovat pravidla pro obsah zpráv tak, aby se zamezilo odesílání neautorizovaně vložených citlivých údajů. Navíc lze nastavit požadavek na šifrování e-mailových zpráv dle standardu SMTP/TLS.

Zatím nejnovější vylepšení pro Barracuda Spam & Virus Firewall, které je dostupné v rámci poslední verze firmware 5.1, se týká kontroly interní elektronické pošty rozesílané uvnitř organizace prostřednictvím Microsoft Exchange. S pomocí Barracuda Spam & Virus Firewall lze detekovat a blokovat interní e-maily obsahující škodlivé kódy a zamezit tak již v zárodku jejich šíření uvnitř organizace.

Kromě toho přináší nový firmware další administrátorské nástroje pro komfortnější práci s šifrovanou elektronickou poštou.

Další články k tématům - Barracuda - Firewall - firmware - hrozby - SMTP - Spam - TLS - Virus

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 16. listopadu 2011 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.

Fakturace, EET, zakázky, objednávky atd pro spediční firmy, přepravce, prodejce.
Jak pománájí přírodní enzymy pří léčbě celé řady nemocí?
Porovnávač zájezdů. Najděte nejlevnější! Nabídka zájezdů přímo od CK.