logo itpoint.cz

Linux - úvod do problematiky

logo CZ.NIC, z.s.p.o.
1 den do začátku akce - 6. prosince 2021 - PONDĚLÍ, Praha
Kurz je úvodem pro větší porozumění Linuxu a seznamuje s jeho možnostmi i hranicemi. Účastník by po kurzu měl rozumět základní struktuře Linuxu, umět nainstalovat Linuxovou distribuci, orientovat se v příkazové řádce a v jejím bezpečném používání.

Migrace do cloudu

logo KPCS CZ, s.r.o.
2 dny do začátku akce - 7. prosince 2021 - ÚTERÝ, webinář
Na webináři KPCS vás pod vedením Oldřicha Šrubaře seznámíme s reálnými zkušenostmi z praxe s migrací do cloudu. Přináší to nějaká úskalí, problémy či nemilá překvapení, se kterými se předem nepočítalo?

Principy a správa DNS

logo CZ.NIC, z.s.p.o.
2 dny do začátku akce - od 7. prosince - ÚTERÝ do 8. prosince 2021 - STŘEDA, Praha
Cílem kurzu je seznámit účastníky s principy protokolu DNS a vysvětlit roli rekurzivního a autoritativního serveru. V kurzu se také účastníci v praktických cvičeních seznámí s konfigurací nejpoužívanějších implementací DNS serverů.

Řízení a plánování servisu

logo Digital Resources a.s.
4 dny do začátku akce - 9. prosince 2021 - ČTVRTEK, webinář
Zaměříme se na plánování a řízení servisu ve firmě. Ukážeme vám, jak snadno spravovat servisní požadavky, plánovat servisní zásahy a vyhodnocovat práci jak jednotlivých zaměstnanců, tak i oddělení jako celku. Součástí webináře bude i živá ukázka našeho řešení Intuo Servis.

Digitální design bez bariér pro začátečníky

logo CZ.NIC, z.s.p.o.
9 dnů do začátku akce - 14. prosince 2021 - ÚTERÝ, Praha
Po absolvování předmětu bude mít účastník kurzu základní přehled o tom, jaké výhody přináší inkluzivní design a přístupnost uživatelům se specifickými potřebami, jaké asistivní technologie pro práci v digitálním prostředí používají.

DNSSEC - zabezpečení DNS

logo CZ.NIC, z.s.p.o.
11 dnů do začátku akce - 16. prosince 2021 - ČTVRTEK, Praha
Cílem kurzu je seznámit jeho účastníky s technologií DNSSEC, s její návazností na systém DNS. Součástí kurzu budou i informace o použitelnosti dostupných nástrojů pro podepisování zónových souborů a návrh jednoduchého systému na podepisování včetně rotace DNSSEC klíčů.

Forenzní analýza paměti - úvod do problematiky

logo CZ.NIC, z.s.p.o.
12 dnů do začátku akce - 17. prosince 2021 - PÁTEK, Praha
Kurz uvede účastníky do problematiky forenzní analýzy paměti a seznámí je s open source nástrojem Volatility, jehož používání si vyzkouší v rámci praktických cvičení na předem připravených vzorcích. Obsah bude zaměřen na paměť operačního systému Windows.

Arduino pro učitele

logo CZ.NIC, z.s.p.o.
15 dnů do začátku akce - 20. prosince 2021 - PONDĚLÍ, Praha
Na kurzu se posluchači seznámí s platformou Arduino, nejrozšířenější open hardware platformou současnosti a na sérii praktických cvičení projdou průřezem toho, co tato platforma nabízí a co s ní lze studenty a žáky učit.