logo

Asociace operátorů digitální telefonie má smělé plány

Asociace operátorů digitální telefonie,z.s.p.o. oznamuje své založení a hlavní cíle pro rok 2008. Asociaci založila pětice nejvýznamnějších českých operátorů, poskytujících koncovým zákazníkům hlasové služby prostřednictvím internetového protokolu. Společný tržní podíl členů asociace představuje v současnosti více než 50 % takto poskytovaných služeb. Aktuálně přitom disponují operátoři sdružení v asociaci kapacitou pro připojení více než 650 tisíc telefonů.

Členové AODT tímto krokem deklarují svůj zájem přinášet zákazníkům více lepších služeb a s vyšší přidanou hodnotou. Mělo by jít tedy nejen o pouhé cenově výhodné volání napříč propojenými sítěmi všech členů asociace, ale také o sjednocení právních, technologických a technických standardů a o zajišťování stabilní vysoké kvality a její garance u poskytovaných služeb.

Druhým hlavním důvodem vzniku asociace je jednotná komunikace s orgány státní správy, regulujícími oblast elektronických komunikací, zejména s Českým telekomunikačním úřadem, a případně dalšími subjekty významnými pro tuto oblast.

Asociace svolala při příležitosti svého vzniku tiskovou konferenci. Ta se uskutečnila dne 24.10.2007 v 10:30 hodin dopoledne, a to v prostorách tiskového centra Brněnského výstaviště v pavilonu G1 v průběhu mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX 2007.

Na této tiskové konferenci byly představeny nejbližší cíle asociace, zástupci členů asociace, jednotný logotyp a webové stránky.

"Vznik AODT je jasným signálem všem těm, kteří digitální IP telefonii dosud nevěří," říká Milan Kotačka, výkonný ředitel sdružení. "Tato událost totiž bez pochyby potvrzuje, že řešení telefonních služeb prostřednictvím sítě Internet již i u nás definitivně překonalo fázi technických experimentů živelného vzniku mnoha malých, vzájemně nespolupracujících nekomunikujících poskytovatelů a postupně se stává logickým technickým nástupcem pevných telefonních linek." dodal Kotačka.

Asociace chce též v nejbližší době zaujmout koordinované stanovisko i k tématům jako je ENUM, negeografická telefonní čísla 910, osobní telekomunikace, a k dalším záležitostem,souvisejícím s digitální telefonií.

AODT založili nejvýznamnější operátoři digitální telefonie v Česku :

Článek ze dne 26. října 2007 - pátek

Další články od AODT - Asociace operátorů digitální telefonie

Telefonní operátoři sdružení v AODT propojili své sítě

Asociace operátorů digitální telefonie má smělé plány