logo

Satelitní monitoring a sledování vozidel na internetu

AUTOAWACS je satelitní monitorovací a střežicí systém pro motorová vozidla, zemní stroje, lodě aj., který ve spolupráci s družicovým GPS systémem přenáší informace o poloze a provozu stroje prostřednictvím sítě GSM jeho uživateli a bezpečnostnímu dispečinku.

V dnešní době internetu, kdy téměř vše můžete objednat od svého počítače, se webové služby prosazují také v automobilovém průmyslu. Na českém trhu existuje několik společností, které nabízejí různé systémy pro monitoring a sledování vozidel pomocí technologie GPS. Pomocí těchto systémů stačí pouze přístup k internetu a můžete mít své vozidlo pod nepřetržitým dohledem.

Jedním z těchto systémů pro sledování Vašeho auta nabízí společnost AUTOAWACS BOHEMIA s.r.o., která se v oboru zabezpečení a sledování vozidel pohybuje téměř 20 let. Vzhledem k vývoji technologií, novým požadavkům stávajících a nových zákazníků, neustále pracují na vylepšení a modernizaci sledovacích systémů a softwarových aplikacích, díky kterým můžete jednoduše spravovat a kontrolovat vaše vozidla a jejich pohyb.

A jak systémy pro sledování vozidel fungují?

Veškerá pořízená data, která jsou během jízdy vozidla zaznamenána v komunikační jednotce, jsou v určitých intervalech posílány do řídícího centra, kde jsou tyto informace zpracovány servery a převedeny do softwarových aplikací, ke kterým má již přístup konečný zákazník.

Ten pak může dle zvolených služeb sledovat vozidlo přímo na svém monitoru nebo z uložených dat nechat vykreslit trasu, kde se vozidlo pohybovalo popř. celou knihu jízd za určité období.

Sledovacích veličin však může být mnohem více, záleží na požadavcích zákazníka a typu vozidlové jednotky, kterou si necháte do svého vozidla instalovat.

Další články k tématům - dispečink - GPS - GSM - monitoring - server - sledování

Článek ze dne 5. června 2012 - úterý

Další články od AUTOAWACS BOHEMIA s.r.o.

Satelitní monitoring a sledování vozidel na internetu