logo

Elektronické čtečky Wexler: e-čtečka Flex One nemá zatím na trhu konkurenci

E-čtečka Flex One je téměř nezničitelná - vydrží pod vodou i silné údery. Novinka podporuje nejužívanější formáty elektronických knih - TXT, RFT, PDF, DOC, CHM, HTM, HTML, EPUB, FB2 a DJVU. Na českém trhu zahajuje Wexler prodej modely Wexler. Flex One a Wexler. Book T7004.

Globální značka čteček elektronických knih Wexler je nyní dostupná i spotřebitelům EU. Jako první trh pro svoji expanzi do EU si vybrala Českou republiku. Čtečky Wexler dováží do Čech brněnská společnost BookHaus, přední dovozce špičkových značek inovativní technologie na českém trhu.

"Pevně věřím v potenciálu českého a evropského trhu e-čteček. Právě proto Wexler přichází na tru blíže Vám. Přinášíme nejen unikátní produkty s jedinečnými prvky, ale také otevřený globální pohled na elektronické čtení. Ve společnosti BookHaus jsme našli dokonalého partnera se stejnou vizí, který je ochoten nabízet celou potřebnou podporu v oblasti prodeje, marketingu a komplexní peče o zákazníka. Náš styl a elegance je perfektní komplement životního stylu Čechů. Věřím, že čeští čtenáři a čtenářky budou s námi spokojení", prohlásil v Praze Leo Prozument, generální ředitel společnosti Wexler Inc., která stojí za značkou Wexler.

Wexler - e-čtečky pro ženy, které milují číst

Model, Wexler. Flex One nemá zatím na trhu konkurenci. "Je to naprosto nezničitelná věc. Vydrží pod vodou, vydrží silné údery, vydrží skoro vše. Proto si myslíme, že zážitek s touto čtečkou posílí Vaše sebevědomí. Proto tato čtečka by se měla stát součástí ženských kabelek", řekl Pavel Fries, generální ředitel společnosti BookHaus, která dováží e-čtečky Wexler na český trh. "S našimi značkami se zaměřujeme primárně na lidi, kteří milují číst. Ženy ve věku 30+ hrají zásadní roli. Pro něj máme nádherné barvy čteček, které se hodí ke každému vkusu a do každé kabelky. A jako chlap Vám můžu říci, že, pokud znáte oblíbenou barvu vaší milované ženy, není nic jednodušší a praktičtější než ji pořídit za dárek tuto čtečku. Ona je spokojená se svými knihami, a Vy máte radost a užíváte si spokojený domácí klid", dodal Fries.

"Představte si spokojenou ženu kdekoliv - na letišti, na pláži, nebo večer doma, s dobrou knihou před sebou. Spokojená žena znamená spokojenou rodinou; my v BookHaus se díváme na našeho zákazníka jako na celek. Chceme, aby ženy měly překrásné zážitky, a aby věřily, že jejich investice nebo dárek vydrží s nimi stejně dlouho jako papírová kniha. Proto chceme, aby se Wexler. Flex One dostala do kabelek stejně přirozeně jako rtěnka, parfém nebo mobilní telefon", přidal Alexander Pavlov, obchodní ředitel společnosti BookHaus.

Díky jedinečným prvkům je Wexler. Flex One bez konkurence

První model Wexler. Flex One jako první na světě zahajuje prodej čtečky vlastní konstrukce s 6" polymerovým displejem E-ink (EPD - Electronic Paper Displays). Díky použití nové technologie výroby displejů, využití nových materiálů a díky kompozici vnitřních prvků je Wexler. Flex One nejlehčí a nejtenčí elektronickou čtečkou knih na světě. Především ale vykazuje odolnost vůči úderu, což je slabé místo všech dnes existujících elektronických čteček knih.

Pružný displej odlišuje od běžné obrazovky na bázi elektronického inkoustu především to, že při jeho výrobě se místo skleněné podložky používá polymerová. Při úhlopříčce 6 palců (což je mezi E-ink čtečkami nejpopulárnější rozměr displeje) je tloušťka displeje ve čtečce Wexler. Flex One pouze 0,7 mm. Přitom hmotnost displeje, který poskytuje rozlišení 1024x768 pixelů, je jen 14 gramů.

Použití takového displeje ve spojení s pružným pláštěm umožnilo vyřešit největší problém, se kterým se dnes setkávají uživatelé elektronických čteček knih – křehkost E-ink displejů. Pád čtečky, náhodný úder na čtečku, zmáčknutí tašky se zařízením v tlačenici v městských dopravních prostředcích, malá odolnost proti kroucení - nyní je zbytečné starat se o takové maličkosti - nová čtečka je vůči nim jednoduše odolná!

Nové zařízení je vybaveno vestavěnou pamětí 8 GB, která umožňuje pojmout obrovskou knihovnu - až 400 tisíc knih. Novinka podporuje nejužívanější formáty elektronických knih - TXT, RFT, PDF, DOC, CHM, HTM, HTML, EPUB, FB2 a DJVU. Libovolnou literaturu je možné do čtečky nahrát za pomoci osobního počítače přes vystavěný port microUSB 2.0.

Zařízení se ovládá pomocí pohodlných tlačítek umístěných na předním panelu. Pro komfortnější čtení nabízí Wexler. Flex One funkci změny standardního nastavení. Podle vlastní potřeby je možné: zapnout režim inverze; změnit velikost písma, textových polí, řádkování; otevřít stránku horizontálně apod.

Nové elegantní zařízení má kompaktní ergonomický plášť. Při rozměrech 151х134х4 mm váží méně než 110 g, což představuje bezprecedentní rekord pro elektronické čtečky knih. Tradičně je novinka Wexler nabízena v několika barevných provedeních pláště, mj. v černé, černobílé, černošedé či v černé v kombinaci s růžovou, světle modrou nebo bordó.

Výrobce se postaral i o obsah svých zařízení. Pro pohodlí uživatelů je na oficiálním webu Wexler otevřena elektronická knihovna, která nabízí uživatelům nejširší výběr placeného a, a to je hlavní, legálního bezplatného digitálního obsahu.

Wexler. Flex One má velmi nízkou spotřebu energie: uživatel může zapomenout na nabíječku na několik týdnů.

V maloobchodní síti se Wexler. Flex One objevila v květnu 2012. Doporučená maloobchodní cena této novinky je 5999 Kč včetně daně.

Wexler.Book T7004 jde také do boje

Druhý model e-čteček Wexler už dostupný na český trh je Wexler. Book T7004. Tato e-čtečka představuje unikátní spojení super-tenkého pláště, nízké spotřeby energie a dostupné ceny. Nová čtečka je vybavena 7" TFT displejem s LED posvícením. Stejně jako předchozí model i tento se vyrábí v osmých jasných originálních barevných provedeních. Každý zákazník najde svou oblíbenou barvu, která mu umožní užívat si četné multimediální funkce čtečky s dvojnásobným potěšením: vždyť do rukou se Vám dostává výrazný módní doplněk. Čtečka Wexler.Book Т7004 je také skvělým tipem na dárek.

Wexler.Book T7004 je nejtenčí elektronickou čtečkou knih s TFT displejem na světě: maximální tloušťka zařízení je pouhých 6 mm. „Jen si představte, že je tenčí než prakticky jakékoliv kuličkové pero,“ popsal čtečku Pavlov.

Vysoce kvalitní 7" TFT displej s LED podsvícením zajišťuje komfortní čtení a sledování videa i při jasném slunečním světle. Elektronická čtečka knih Wexler.Book T7004 je vybavena vestavěnou pamětí 4 GB, která umožňuje pojmout obrovskou knihovnu - až 200 tisíc knih. Ale ani to není krajní hranice! V případě potřeby je možné zvětšit kapacitu paměti čtečky pomocí externích paměťových karet MicroSD o kapacitě max. 32 GB. To je obzvlášť důležité, neboť díky četným multimediálním možnostem zařízení mohou uživatelé nejen číst své oblíbené knihy, ale také poslouchat hudbu, audioknihy a rádio a také sledovat video.

Nový model je prakticky všestranný, podporuje nejpopulárnější formáty elektronických knih - ANSI, TXT, PDF, HTML, FB2, PDB, EPUB, DOC, RTF, videa  - WMV, RM, AVI, RMVB, 3GP, MP4, MPEG, MKV, audio souborů - MP3, WMA, FLAC, AAC a obrázků - JPEG, BMP, GIF.

Samostatně je třeba zdůraznit podporu populárního kancelářského formátu DOC. Nyní je možné soubory vytvořené na osobním počítači v Microsoft Office otevřít v elektronické čtečce knih bez dodatečné úpravy. Díky vynikajícím multimediálním schopnostem bude tento model bezpochyby vyhovovat širokému okruhu uživatelů.

Wexler.Book Wexler.Book T7004 má také na elektronickou čtečku knih s TFT displejem velmi nízkou spotřebu energie. Při čtení vydrží plně nabitá baterie 7 hodin, při sledování videa více než 4 hodiny a při poslechu hudby (s vypnutým displejem) až 25 hodin.

T7004 je logickým následovníkem bestseleru Т7022: s přihlédnutím k přáním uživatelů bylo přepracováno ovládací rozhraní a plášť je příjemnější. Zařízení dostalo mechanické klávesy, které jsou z hlediska užívání také pohodlnější. Ve srovnání s předchozím modelem je novinka tenčí a lehčí - nyní se pohodlně vejde i do jakékoliv dámské kabelky.

Kupující čtečky Wexler.Book T7004 získají jako dárek tři knihy v Rusku nejpopulárnější fantastické série "Vesmír Metro 2033", které jsou nahrány do paměti elektronické čtečky.

Elektronická čtečka knih Wexler.Book T7004 má ergonomický aluminiový kryt. Pohodlné pouzdro se stojánkem a sluchátka jsou součástí kompletu. Rozměry: 196,5 x 115 x 6 mm, hmotnost: 270 g.

Doporučená maloobchodní cena Wexler.Book T7004 je 1790 Kč včetně daně.

Článek ze dne 16. srpna 2012 - čtvrtek

Další články od BookHaus s.r.o.

Elektronické čtečky Wexler: e-čtečka Flex One nemá zatím na trhu konkurenci