logo

Oborové řešení pro masný průmysl s certifikací pro ERP SAP S/4HANA

S2AP for Food podporuje zavedení automatizace a robotizace v potravinářství a pomáhá tak čelit nepředvídaným globálním událostem. Řešení společnosti Sabris letos v létě úspěšně prošlo certifikací pro SAP S/4HANA, která mu otevírá cestu na světové trhy.

"S řešením S2AP for Food se zákazníci mohou spolehnout, že náš produkt je plně kompatibilní s aplikacemi SAP, využívá mezinárodní standardy a je zaručen jeho kontinuální rozvoj. Hlavní výhodou je zvýšení efektivity a snížení nákladů zdokonalením procesů v celé společnosti a jejich řízení v jednom jediném systému. V podstatě každý druhý párek v ČR je vyráběn a expedován závodem využívajícím Sabris řešení S2AP for Food. V současné době toto řešení využívají například Kostelecké uzeniny, MASO UZENINY PÍSEK, MP Krásno či Uzeniny Příbram, aktuálně pracujeme na jeho nasazení ve slovenské společnosti Mäspoma a nově jsme zahájili spolupráci s dalšími významnými potravinářskými společnostmi v České republice a na Slovensku," říká Jan Coufalík, ředitel společnosti Sabris Solutions, SE, která český software vyvíjí.

Sabris řešení S2AP for Food, postavené na nejmodernějším standardu SAP S/4HANA, umožňuje end to end řízení potravinářských firem - od plánování přes nákup, sklady, řízení strojů a pracovníků ve výrobě až po balení a expedici hotových produktů.

Nedílnou součástí řešení je sledování jakosti po celou dobu zpracování potravin, integrace technologií a strojů včetně zajištění jejich údržby a v neposlední řadě finanční management a controlling pro strategické řízení firmy.

Lepší využití surovin a detailní alokace firemních nákladů do konkrétních výrobků zajistí zpracovatelům masa, výrobcům mléčných výrobků nebo třeba cukrářských výrobků dostatečnou ziskovost i ve složitějších dobách.

Automatizací výrobních linek nebo jen dílčích činností a komplexním plánováním je možné optimalizovat využití kapacit výrobních zařízení a efektivně plánovat pracovníky na směny, což je v situaci, kdy například hrozí různá karanténní opatření, velkou výhodou.

Sabris řešení S2AP for Food bylo v červnu 2020 úspěšně certifikováno Integračním a certifikačním centrem SAP (SAP ICC) jako integrované partnerské řešení pro platformu SAP S/4HANA.

Článek ze dne 13. října 2020 - úterý

Další články od Sabris CZ s.r.o.