logo FG Forrest, a.s.

kb-blok.cz: nová webová prezentace a e-shop od FG Forrest

FG Forrest představuje nový web společnosti KB - BLOK systém, s.r.o., který byl současně rozšířen i o e-shop. Projekt nového řešení byl postaven s maximálním důrazem na funkci a přehlednost. Podařilo se tak skloubit velké množství informací a vizuálů produktů při zachování snadné orientace návštěvníka webu.

Moderní design stránek respektuje korporátní identitu klienta. Primárním cílem nových stránek je zvýšit přehlednost a srozumitelnost, zdůraznit důležité položky a využít marketingový potenciál k podpoře B2B a B2C segmentu. Nosným pilířem webu jsou produkty a informace o nich.

Kromě veškerých technických informací lze vidět produkty v perokresbách, 2D modelech všech barevných, tvarových a povrchových variant a 3D modelech všech tvarů v přírodních barvách. Jasnou představu o stavebním systému KB - BLOK dotvářejí fotografie reálných staveb. V současné době je na webu více než 7000 možných kombinací různých vizuálů s předpokladem, že budou v závislosti s novými produkty stále přibývat.

Celý web je editovatelný systémem Edee CMS a funkčně propojený s informačním systémem společnosti KB - BLOK. To umožňuje efektivní obousměrnou komunikaci společnosti a B2B segmentu; zajistí přehled o stavu faktur, objednávek, vytváření si vlastních účtů a sledování jejich stavu či prostor pro benefitové programy. E-shop napojený i na katalog produktů aktivně podporuje také segment B2C.

S ohledem na skutečnost, že nezanedbatelná část uživatelů hledajících informace o produktech a službách společnosti KB - BLOK využívá při hledání odpovídajících stránek internetové vyhledávače, je nový web důsledně optimalizován tak, aby byl co nejvíce srozumitelný a prostupný pro crawlery. Zároveň je web připraven tak, aby byl pro vybraná klíčová slova maximálně konkurenční oproti jiným webům daného oboru.

Použité technologie

Pro správu obsahu webu je využíván systém Edee CMS. Autorský produkt společnosti FG Forrest, který umožňuje aktualizaci zvolených částí webu bez znalosti speciálních technologií, kódů a postupů. Edee je přizpůsobován na míru každého webu, od jednoduchých microsite až po strukturálně složité informační portály.

Edee CMS splňuje nároky na SEO a přístupnost webů státní správy. Vzhledem k jedinečným vlastnostem a neustálému vývoji, který jej předurčuje splňovat i nejnáročnější požadavky moderních prezentací, je s úspěchem nasazován na všechny FG projekty včetně intranetů. Edee je vyvíjen na technologii JAVA (J2EE), podporuje operační systémy Linux a Windows v serverové části, v klientské pak Linux, Windows XP a Vista. Do jeho vývoje společnost FG Forrest nepřetržitě investuje.

V rámci tohoto projektu byl Edee CMS funkčně oboustranně propojen s Microsoft Dynamics - informačním systémem využívaným společností KB - BLOK. Pravidelné synchronizace, automatické i manuálně provedené uživatelem v závislosti na jeho potřebách, zaručují okamžité aktualizace a relevantnost údajů. Zaměstnanci společnosti KB - BLOK pracují stále v prostředí svého IS bez nutnosti paralelní správy dalšího systému.

Přínosy projektu pro zadavatele :

Webová prezentace tohoto typu byla vzhledem ke svému rozsahu a použitým technologiím projektem náročným, a to jak z hlediska požadavků na časové kapacity týmu, tak z hlediska požadavků na znalosti týmu. Online propojením informačního systému klienta a webové prezentace získal klient komfortní komunikační nástroj podporující vztahy s B2B a B2C partnery.

Zajímavým prvkem webu je také prezentace široké škály produktů pomocí technologie 3D, stejně tak zobrazení všech vyrobitelných kombinací povrchů a barev těchto produktů pomocí 2D náhledů. Na webu lze nalézt přes 300 3D modelů produktů a přes 7000 jejich 2D náhledů.

Další články k tématům - 2D - 3D - B2B - B2C - CMS - crawler - e-shop - IS - J2EE - JAVA - kb-blok - Linux - marketing - microsite - SEO - vývoj - web

Článek FG Forrest, a.s. ze dne čtvrtek 10. února 2011

Další články od FG Forrest, a.s.

Klíčové zásady pro úspěšný e-shop

Fulfillment v automatizaci logistiky e-shopu

kb-blok.cz: nová webová prezentace a e-shop od FG Forrest