logo

AVM FRITZ!Box s podporou LTE

Do nových modelů AVM FRITZ!Box 6810 LTE a 6842 LTE byly implementovány nejnovější technologie pro vysokorychlostní mobilní sítě označovaná jako LTE (Long Term Evolution). Technologiie LTE je zde použita pro realizaci bezdrátové domácí sítě včetně podpory Voice over LTE.

Mezi nosné produkty AVM patří řada koncových zařízení AVM FRITZ!Box, která nabízí vše potřebné pro vysokorychlostní připojení k Internetu a umožňuje toto připojení sdílet v rámci domácí či malé firemní datové sítě prostřednictvím kabelové technologie Ethernet včetně GbE nebo bezdrátové technologie WiFi 802.11ngba s rychlostí až 300 Mbit/s.

Podpora hlasových služeb je zajištěna integrovanou pobočkovou ústřednou dovolující kombinaci tradičních služeb (analogové linky, ISDN) a VoIP (SIP) s podporou HD telefonie, dále pak základnovou stanicí DECT CAT-iq pro bezšňůrové telefony, integrovaný záznamník a fax.

Počátkem letošního roku společnost představila dva nové modely - AVM FRITZ!Box 6810 LTE a 6842 LTE (ten má navíc zabudován čtyřportový GbE switch), v nichž byla implementována nejnovější technologie pro vysokorychlostní mobilní sítě označovaná jako LTE (Long Term Evolution).

Přestože produkty AVM nabízejí mimořádně bohaté funkční možnosti, je u nich kladen mimořádný důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu, tak aby je mohli snadno používat i málo zkušení domácí uživatelé. Společnost AVM nezapomíná ani na energetickou úspornost, takže zařízení jsou vybavena možnostmi automatického nebo manuálního přechodu do stavu s nízkou spotřebou (stand-by) nebo úplného vypnutí určité části (např. WiFi).

Společnost AVM GmbH je nejúspěšnějším evropským výrobcem koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, bezdrátový přenos dat, hlas, video a IPTV s pokrytím celé domácnosti či kanceláře.

Distributorem zařízení AVM pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - AVM - broadband - DECT - IPTV - ISDN - LTE - SIP - telefonie - video - VoIP - WiFi

Článek ze dne 6. dubna 2012 - pátek

Další články od Gesto Communications s.r.o.