logo

Barracuda IM Firewall s novými funkcemi

Různé služby pro Instant Messaging mohou být velmi užitečným nástrojem, ale stejně jako například elektronická pošta představují pro řadu firem a organizací vážná bezpečnostní rizika ...

Společnost Barracuda Networks proto již před časem uvedla na trh zařízení Barracuda IM Firewall, s jehož pomocí lze mít také tento typ komunikace pod kontrolou.

Barracuda IM Firewall je určen pro správu a zabezpečení veškeré komunikace typu Instant Messaging, a to jak v rámci vnitřní sítě, tak i v případě veřejných IM služeb, jako je MSN, AOL, Yahoo! nebo ICQ. Barracuda IM Firewall nabízí prostředky nezbytné pro zabezpečení, monitorování a správu veškeré IM komunikace ve firmě. Zařízení také zároveň funguje jako server pro instantní zprávy pro vnitřní firemní komunikaci včetně jejich zabezpečení prostřednictvím 256 bitové enkrypce.

Důležitou funkcí Barracuda IM Firewall je zachytávání a zaznamenávání veškerého IM provozu, přičemž firewall je schopen archivovat veškeré logy IM komunikace všech uživatelů po dobu pěti let. Díky zabudovaným monitorovacím nástrojům je následně možné vyhodnocovat například to, jak často a jak dlouho jednotliví zaměstnanci používají Instant Messaging. Zařízení dokáže monitorovat a archivovat také veškerou komunikaci typu "out-of-band" v případě veřejných IM služeb. Tato funkce je velmi důležitá zejména v případě, kdy je nutné dohlížet na dodržování právních a etických norem v rámci IM komunikace.

Na počátku tohoto roku byly funkční možnosti Barracuda IM Firewall rozšířeny o možnosti exportu zachycených zpráv do dalších systémů určených pro jejich centrální archivaci, jako je například produkt Barracuda Message Archiver. Ten slouží jako výkonný a spolehlivý nástroj pro archivaci zpráv s bohatými možnostmi pro třídění a vyhledávání, který funguje nezávisle na softwarových platformách pro samotnou komunikaci. Barracuda Networks tak reaguje na stále sílící potřebu firem a organizací držet krok se stále rostoucím objemem e-mailových a IM zpráv, které v mnoha případech slouží jako primární způsob komunikace.

Archivaci veškerých zpráv rozhodně není možno podceňovat, neboť bezpečnost IT systémů nezahrnuje pouze spam či přenos škodlivých kódů, ale komunikace prostřednictvím elektronické pošty nebo instant messagingu musí odpovídat rovněž platným zákonům, etickým normám a interním předpisům dané firmy či organizace. V neposlední řadě zde samozřejmě zůstává i obecná možnost snadno a rychle vyhledat jakoukoliv odeslanou či přijatou zprávu, tak aby některé cenné informace nemizely v nenávratnu. Schopnost udržet si elektronickou komunikaci pod kontrolou je proto jedním z klíčových požadavků na bezpečnost IT systémů.

Z uživatelského hlediska byl dále Barracuda IM Firewall obohacen o vylepšené uživatelské rozhraní, které na straně klienta i serveru zjednodušuje jeho ovládání, a dále pak o rozšířené možnosti vyhledávání v archivovaných zprávách. Administrátoři tak mají možnost i v obrovském objemu uchovaných zpráv snadněji vyhledat požadované informace.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda společnost Gesto Communications.

Článek ze dne 1. února 2008 - pátek

Další články od Gesto Communications s.r.o.

Barracuda třikrát ve finále

Barracuda přichází s řešením SSL VPN

Barracuda uvádí Backup Solution

Polycom opět posouvá hranice High Definition komunikace

Další ocenění pro Polycom

Pro řešení Barracuda Networks se rozhoduje stále více uživatelů

Barracuda uvádí Link Balancer

Barracuda Spam Firewall opět zlepšuje ochranu uživatelů

Barracuda Message Archiver získává LinuxWorld Product Excellence Award

Barracuda Spam Firewall vítězí v hodnocení magazínu Windows IT Pro

Polycom má za sebou další úspěšný půlrok

Videokonference Polycom splňují i nejnáročnější kritéria

Barracuda Message Archiver si s Microsoft Outlook rozumí

Barracuda Web Filter rozšiřuje podporu pro Novell eDirectory

Barracuda Spam Firewall uspokojí i nejnáročnější uživatele

Nové modely Barracuda Message Archiver

Barracuda opět vítězí v hodnocení SC Magazine

Nové modely VoIP telefonů Polycom

Barracuda Networks uvádí Barracuda Web Site Firewall

Ocenění pro Polycom SoundPoint IP 550 Desktop Phone

Polycom ve znamení trvalého růstu

SafeNet rozšiřuje nabídku bezpečnostních řešení

Barracuda je stále atraktivnější úlovek

Na trh přichází Barracuda Application Gateway NC 500 AG

Barracuda posiluje důvěru v e-komerci

Polycom dále vylepšuje konferenční telefony SoundStation a VoiceStation

Barracuda IM Firewall s novými funkcemi

POLYCOM představuje HDX 7000

Barracuda získává další ocenění od IT profesionálů

Barracuda Networks mezi finalisty SC Magazine Excellence Award

Polycom exceluje také v mobilní komunikaci