logo

Barracuda Networks: úspěšný rok 2010

Společnost Barracuda Networks na počátku roku 2011 překročila hranici 130 tisíc uživatelů svých produktů ve více než 80 zemích celého světa. Barracuda patří mezi absolutní špičku dodavatelů řešení z oblasti informační bezpečnosti.

Mezi nejdůležitější inovace roku 2010, patří alternativní nabídka produktů Barracuda Networks ve formě virtual appliance, umožňující jejich nasazení v rámci softwarových a hybridních platforem typy virtual server a SaaS, které uživatelů nabízejí mnohem větší flexibilitu při realizaci jejich IT infrastruktury.

Mezi zákazníky společnosti Barracuda Networks je celá pětina firem zařazených do Fortune 1000, tři z pěti největších bank, velcí telekomunikační operátoři a rovněž mnoho zákazníků z veřejného sektoru, jako jsou prestižní univerzity či zdravotnická zařízení.

Ze zřejmých důvodů patří dlouhodobě k neoblíbenějším produktům společnosti Barracuda Networks její antivir a antispam řešení Barracuda Spam & Virus Firewall. Desítky tisíc těchto zařízení po celém světě jsou napojeny na Barracuda Central a společně každý den analyzují více než dvě miliardy zpráv elektronické pošty. Produkt Barracuda Spam & Virus Firewall v rámci hodnocení odborného serveru WindowsNetworking.com získal v kategorii anti-spam hardware ocenění "Readers’ Choice Award", jakožto výraz uznání samotných uživatelů z řad IT profesionálů, kteří vyzdvihují vysokou užitnou hodnotu, funkční možnosti i příznivou cenovou politiku tohoto produktu.

Neméně oblíbené jsou produkty Barracuda Web Filter, Barracuda Web Application Firewall a Barracuda NG Firewall zajišťující bezpečný přístup na web a bezpečnost webových serverů a aplikací, které v souhrnu obhospodařují více než 150 miliard webových požadavků denně.

Vysokou kvalitu a užitnou hodnotu platformy Barracuda NG Firewall jednoznačně potvrzují reference od řady stávajících významných zákazníků z oblasti průmyslu a finančnictví. Z velkých uživatelů lze zmínit například německou Postbank, která díky této platformě mohla realizovat vysoce spolehlivé a zabezpečené připojení zhruba 2500 vzdálených klientů ve své velmi rozsáhlé síti bankovních poboček, spolu s velmi účinnou ochranou vnitřní sítě. Podobným způsobem využívá toto řešení také Hypovereinsbank nebo Schoellerbank. Mezi klíčové zákazníky patří rovněž koncern EADS, který je jedním z největších světových dodavatelů kosmických a zbraňových systémů. Řada dalších velkých klientů spadá do sféry, průmyslu, dopravy a logistiky.

Produkty Barracuda Networks během let získaly dlouhou řadu ocenění na mezinárodní scéně a nijak proto nepřekvapí, že přitahují pozornost uživatelů i odborné veřejnosti také v České republice. Díky svým přednostem byly hned dva produkty Barracuda vybrány mezi finalisty v rámci již čtvrtého ročníku soutěže o IT produkt 2010 pořádané magazínem Computerworld. Produkty Barracuda Web Application Firewall model 660 a rovněž tak Barracuda NG Firewall F300 se v rámci tohoto hodnocení zařadily mezi elitní skupinu nejlepších produktů na tuzemském trhu a získaly od Computerworldu prestižní ocenění IT produkt 2010.

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications s.r.o., která se v rámci výročního hodnocení v regionu EMEA propracovala mezi desítku nejúspěšnějších partnerů společnosti Barracuda Networks a získala ocenění Sales Excellence Award.

Další články k tématům - Barracuda - bezpečnost - EADS - EMEA - F300 - Firewall - Fortune - hodnocení - SaaS - Spam - Virus

Článek ze dne 9. února 2011 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.