logo

Barracuda Spam Firewall opět zlepšuje ochranu uživatelů

Barracuda Spam Firewall si od svého uvedení na trh získal vynikající renomé, o něž se kromě výkonu a spolehlivosti zařízení zasloužilo neustálé zlepšování jeho funkčních možností.

Společnost Barracuda Networks prostřednictvím nových verzí firmware promptně reaguje na nové problémy a hrozby spojené s antispam a antivir ochranou uživatelů elektronické pošty, mezi které v minulosti patřil například obrázkový spam, rozesílání spam zpráv ve formátu PDF, nebo zneužívání cizí identity pro rozesílání spamu.

V loňském roce společnost Barracuda Networks navíc uvedla sadu nových technologií s názvem Barracuda Real-Time Protection, díky nimž může reagovat na nové škodlivé spam kódy prakticky okamžitě. Barracuda Real-Time Protection je dalším významným obohacením funkčních možností produktů Barracuda, které se ve výsledku nechovají jen jako samostatná zařízení, ale tvoří globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s online hrozbami. Jakmile některý z produktů Barracuda zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej neprodleně do Barracuda Central, která pracuje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Díky tomu Barracuda odstraňuje nevýhodu klasických antivirových a antispam řešení, kterou je relativně pomalá aktualizace databáze údajů o škodlivých kódech, takže v nejkritičtější době po objevení se nové hrozby není uživatel patřičně chráněn.

Produkty Barracuda využívají rovněž technologii s názvem fingerprinting, díky které lze různé typy škodlivého kódu v rámci spamu velice rychle a spolehlivě identifikovat. Informace o nové hrozbě je poté v rámci Energize Updates okamžitě on-line přenesena do ostatních instalovaných produktů Barracuda. S využitím takovéhoto "otisku prstu" pak mohou všechna zařízení škodlivý kód ihned rozpoznat, aniž by bylo nutné danou spam zprávu nějak podrobně analyzovat. Díky tomu je celý proces velmi spolehlivý a klade daleko menší nároky na výpočetní výkon.

Další pokročilou technologií je Predictive Sender Profiling, s jejíž pomocí lze odhalit i ty spammery, kteří používají různé cesty jak zamaskovat nebo svou identitu nebo zneužít identitu nějakého jiného důvěryhodného uživatele elektronické pošty či internetové služby. Díky funkci Predictive Sender Profiling je možné spammery odhalovat mnohem spolehlivěji, a to na základě sledování neobvyklých či podezřelých aktivit spojených s posíláním elektronické pošty.

Nejnovější zlepšení ochrany uživatelů, které s předchozí funkcí souvisí, představila společnost Barracuda Networks koncem letošního srpna. Týká se problému spojeného s hromadným rozesíláním spamu, kdy spammeři nebo hackeři zneužívají cizí identitu a jako adresu odesilatele uvádějí nic netušící řádné uživatele.

Pokud mailový server z nějakého důvodu nemůže či odmítne e-mail doručit, obvykle posílá odesilateli zpět informační zprávu Non-Delivery Report (NDR). V případě spamu či útoků typu spoof je nepříjemným důsledkem to, že uživatel, jehož adresa byla zneužita, může dostávat obrovské množství zpráv typu NDR v objemu i několik tisíc denně. Na druhé straně mohou být zprávy NDR zcela relevantní a velmi užitečné, neboť při řádné e-mailové komunikaci poskytují informace o tom, že se nepodařilo mail doručit například kvůli technickým problémům na straně příjemce, či chybně uvedené nebo již neplatné e-mailové adrese.

Nyní se Barracuda Spam Firewall dokáže vypořádat rovněž s tímto problémem a v nové verzi firmware 3.5.12 je schopen rozlišit legitimní zprávy typu NDR od těch generovaných spammery. Uživatelé tak mohou být i nadále informováni o eventuálním nedoručení svých zpráv prostřednictvím Non-Delivery reportů a současně jsou účinně chráněni před dalším zdrojem velkého objemu nevyžádané elektronické pošty.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda společnost Gesto Communications.

Článek ze dne 4. září 2008 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.

Barracuda třikrát ve finále

Barracuda přichází s řešením SSL VPN

Barracuda uvádí Backup Solution

Polycom opět posouvá hranice High Definition komunikace

Další ocenění pro Polycom

Pro řešení Barracuda Networks se rozhoduje stále více uživatelů

Barracuda uvádí Link Balancer

Barracuda Spam Firewall opět zlepšuje ochranu uživatelů

Barracuda Message Archiver získává LinuxWorld Product Excellence Award

Barracuda Spam Firewall vítězí v hodnocení magazínu Windows IT Pro

Polycom má za sebou další úspěšný půlrok

Videokonference Polycom splňují i nejnáročnější kritéria

Barracuda Message Archiver si s Microsoft Outlook rozumí

Barracuda Web Filter rozšiřuje podporu pro Novell eDirectory

Barracuda Spam Firewall uspokojí i nejnáročnější uživatele

Nové modely Barracuda Message Archiver

Barracuda opět vítězí v hodnocení SC Magazine

Nové modely VoIP telefonů Polycom

Barracuda Networks uvádí Barracuda Web Site Firewall

Ocenění pro Polycom SoundPoint IP 550 Desktop Phone

Polycom ve znamení trvalého růstu

SafeNet rozšiřuje nabídku bezpečnostních řešení

Barracuda je stále atraktivnější úlovek

Na trh přichází Barracuda Application Gateway NC 500 AG

Barracuda posiluje důvěru v e-komerci

Polycom dále vylepšuje konferenční telefony SoundStation a VoiceStation

Barracuda IM Firewall s novými funkcemi

POLYCOM představuje HDX 7000

Barracuda získává další ocenění od IT profesionálů

Barracuda Networks mezi finalisty SC Magazine Excellence Award

Polycom exceluje také v mobilní komunikaci