logo

Bezpečnostní řešení Barracuda je úspěšné ve světě i v ČR

Počet uživatelů Barracuda přesáhl již hranici 110 tisíc a má stále vzrůsající trend. Patří mezi ně i celá pětina firem zařazených do Fortune 1000, tři z pěti největších bank, velcí telekomunikační operátoři a také mnoho zákazníků z veřejného sektoru - např. prestižní univerzity a zdravotnická zařízení.

Společnost Barracuda Networks se postupem času vypracovala na samou špičku mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti a v současné době má ve své nabídce velmi širokou paletu řešení pro různé typu uživatelů.

Vysoce účinná, spolehlivá a snadno použitelná ochrana proti nevyžádané elektronické poště, virům a dalším on-line hrozbám je pro firmy a organizace již řadu let naprostou nezbytností. Nebezpečnost různých škodlivých kódů šířených prostřednictvím Internetu stále roste a další závažnou hrozbu představují cílené sofistikované útoky, jejichž cílem je získat přístup k citlivým údajům či omezit nebo znemožnit poskytování on-line služeb.

Současný Internet představuje velmi dynamické prostředí, kde je kromě kvality instalovaných produktů klíčovým faktorem rychlost reakce na nové typy škodlivých kódů a on-line útoků. Proto má pro uživatele zařízení Barracuda Networks mimořádný význam revoluční technologie s názvem Barracuda Real-Time Protection, díky které tvoří desítky tisíc jednotlivých zařízení Barracuda instalovaných u různých uživatelů po celém světě globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s on-line hrozbami.

Jako řídící centrum slouží Barracuda Central, která funguje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Jakmile některé z instalovaných zařízení Barracuda zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej neprodleně týmu kvalifikovaných specialistů do Barracuda Central. Díky tomu je možné prakticky ihned zachytit a vyhodnotit každou novou hrozbu a promptně na ni reagovat. Příslušná informace je poté v rámci Energize Updates okamžitě on-line přenesena do ostatních instalovaných produktů Barracuda Networks.

Počet analyzovaných zpráv elektronické pošty překračuje 2 miliardy každý den a stejně tak zařízení Barracuda Networks zajišťují bezpečnost u více než 150 miliard webowých požadavků denně. Podrobnější statistiky jsou dostupné na stránkách barracudacentral.org.

Vedoucí postavení společnosti Barracuda Networks v oblasti řešení pro bezpečnost on-line obsahu potvrzují rovněž nezávislé statistiky analytické společnosti IDC. V současné době již společnost Barracuda Networks překročila hranici 110 tisíc uživatelů mnoha desítkách zemí celého světa a jejich počet dále rychle roste.

O produkty Barracuda je velký zájem rovněž na tuzemském trhu. Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications s.r.o., která se v rámci výročního hodnocení v regionu EMEA propracovala mezi desítku nejúspěšnějších partnerů společnosti Barracuda Networks a získala ocenění "Sales Excellence Award".

Další články k tématům - Award - Barracuda - bezpečnost - EMEA - Fortune - hrozby - IDC - ochrana

Článek ze dne 3. listopadu 2010 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.