logo

Další prestižní ocenění pro Barracuda Networks NG Firewall

Již po osmé za sebou se v ostré konkurenci mezi absolutní špičku opět propracovala společnost Barracuda Networks. Tento rok byl v rámci "SC Magazine Reader’s Trust Awards" zvolen v kategorii "Best Enterprise Firewall" produkt Barracuda Networks NG Firewall.

Je již zavedenou tradicí, že počátek března přináší další výroční ocenění udělované odborným časopisem SC Magazine, jehož cílem je vybrat ta nejlepší a nejúspěšnější řešení z oblasti bezpečnosti informačních systémů.

Řešení Barracuda NG Firewall spadá do kategorie bezpečnosti sítí a webových serverů, což je v současné době asi nejžhavější oblast informační bezpečnosti. Stále častější útoky různých hackerských skupin na webové servery a služby mnoha firem a institucí již vyvolaly zájem i u mainstreamových médií a neodborné veřejnosti.

O to výše samozřejmě stojí tento problém na žebříčku priorit IT profesionálů, kteří již dobře vědí, že velká většina současných bezpečnostních slabin na Internetu se nachází právě na aplikační úrovni.

Barracuda NG Firewall uživatelům nabízí velmi pokročilé řešení pro jejich informační bezpečnost, do něhož spadá filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy a řízení přístupu k síti. Mezi další funkce patří inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě i vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti.

To vše v rámci jediné centrálně spravované platformy, která může pokrývat celou rozsáhlou korporátní síť včetně detašovaných poboček, datových center či jednotlivých vzdálených uživatelů.

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - analýza - Barracuda - bezpečnost - Firewall - hacker - platforma - server

Článek ze dne 21. března 2012 - středa

Další články od Gesto Communications s.r.o.