logo

Drobo uvádí technologii Automated Data-Aware Tiering

Patentovaná technologie BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a nabízí i další pokročilé vlastnosti. Disková pole Drobo s BeyondRAID poskytují dokonalejší ochranu dat proti ztrátě, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity.

Společnost Drobo, Inc. se již řadu let úspěšně specializuje na produkty sloužící k úschově a zálohování dat. Mimořádná obliba datových úložišť Drobo je dána především excelentním poměrem výkon/cena a také tím, že portfolio nabízených zařízení přesně odpovídá potřebám malých a středních firem. V závěru loňského roku tak mohla firma oslavit překročení hranice 200 tisíc prodaných datových úložišť se značkou Drobo.

Na jaře letošního roku společnost Drobo představila další významné vylepšení svých produktů, které je nyní k dispozici pro nejvyšší model Drobo B1200i. Jedná se o technologii s názvem Automated Data-Aware Tiering, díky které lze velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD.

Uživatelé tak mohou zcela automaticky a bez nutnosti složité konfigurace současně benefitovat z výhod velké datové kapacity HDD a vysokého výkonu SSD, což se výrazně projeví v například aplikacích typu VMware, Microsoft Exchange, SQL, SharePoint, Hyper-V a podobně.

Drobo B1200i je úložiště dat s možností přístupu Multihost iSCSI (SAN) pro maximálně 24 serverů, které poskytuje fyzickou kapacitu 12 slotů pro pevné disky SATA1 (SATA/150), SATA2 (SATA/300), SAS 3Gb/s nebo SSD o maximální celkové kapacitě až 36TB.

Produkt nabízí možnost vytvářet samostatné svazky o velikostech násobků TB jako iSCSI diskové pole pro jednotlivé síťové servery. Souborový systém podporuje NTFS, HFS+, EXT3 a VMware VMFS. SNMP management a notifikace e-mailem. Datové úložiště Drobo B1200i je certifikováno pro platformy VMware i Citrix, Microsoft Exchange a pro Symantec Backup Exec.

O přednostech datového úložiště Drobo B1200i svědčí také dvě prestižní ocenění, které tento produkt získal již krátce po svém uvedení na trh. Prvním je "Gold Medal Winner" pro SMB hardware udělované v rámci Tech Awards Circle Best of Tech 2011 a druhým pak ocenění "Silver Medal for Best Storage Hardware" v rámci 2011 Windows IT Pro Editors’ Best Awards.

Společnost Drobo současně klade mimořádný důraz na snadnou použitelnost všech svých produktů vyjádřenou heslem "No IT Required".

V České republice produkty Drobo prodává společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - Backup - Citrix - Drobo - HDD - NTFS - platforma - RAID - SAN - SAS - SATA - server - SMB - SNMP - SQL - SSD - úložiště - VMFS - zálohování

Článek ze dne 15. května 2012 - úterý

Další články od Gesto Communications s.r.o.