logo

Microsoft a Gesto Communications spolupracují při zavádění produktů pro jednotnou firemní komunikaci

Společnost Microsoft uvedla na český trh 14. listopadu 2007 nové nástroje pro jednotnou firemní komunikaci. Firmy využívající možností moderních komunikačních nástrojů tak mohou významným způsobem ušetřit finanční prostředky, zefektivnit týmovou spolupráci a tím i fungování celé společnosti.

Při implementaci těchto řešení na tuzemském trhu budou spolupracovat vybraní systémoví integrátoři. Patří mezi ně rovněž společnost Gesto Communications, jakožto distributor video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom.

Systémy firemní komunikace se dnes musí vypořádat hned s několika trendy. Pracovníci dostávají až 100 zpráv denně, a to prostřednictvím hned několika různých prostředků, mimo jiné telefonů, záznamníků, vzkazů, e-mailů a rychlých zpráv. Musí tak využívat až 7 různých zdrojů a systémů. Přitom potřebují komunikovat kdekoliv a kdykoliv a počet kontaktních osob neustále roste. Počítač nahrazuje telefon jako hlavní komunikační prostředek a posílání rychlých zpráv se stává stále oblíbenějším komunikačním prostředkem. Řešením této situace je co největší propojení všech komunikačních kanálů, a to co možná nejjednodušším způsobem, které zaměstnancům umožní efektivní práci s potřebnými daty a informacemi z jakéhokoliv místa.

Společnost Microsoft proto uvádí řadu nových produktů určených pro jednotnou firemní komunikaci a VoIP software :

Zkušenosti společností po celém světě ukazují, že využitím efektivnějších nástrojů a technologií lze docílit snížení nákladů na komunikaci o 25 až 30 procent. Velké mezinárodní firmy jako Volvo Group, Virgin Megastores, L’Occitane, Sanofi-Aventis a další oceňují především snadné nastavení a správu nových nástrojů, což jim přináší finanční a časové úspory a výrazně zvyšuje produktivitu jednotlivých zaměstnanců i pracovních týmů.

Stejné závěry přináší i studie konzultační a analytické společnosti Forrester Consulting (Network and Communications Essentials, únor 2007). Díky používání nástrojů jednotné firemní komunikace mohou společnosti podle této zprávy dosáhnout výrazného zvýšení produktivity a snížení nákladů. Detailní rozhovory se zákazníky, kteří již využívají nástroje společnosti Microsoft, ukázaly, že je možno dosáhnout návratnosti investic ve výši více než 500 procent do tří let od implementace řešení Office Communications Server 2007.

Úspěšné zavedení produktů pro jednotnou komunikaci společnosti Microsoft by se neobešlo bez celosvětová spolupráce s vybranými partnery. Mezi ně patří telekomunikační společnosti, nezávislí dodavatelé softwaru a v neposlední řadě výrobci telefonů a dalších koncových zařízení. Nové produkty a služby postavené na platformě jednotné firemní komunikace společnosti Microsoft tak oznámilo více než 50 firem, k nimž se řadí rovněž společnost Polycom.

Pro komfortní využití aplikačních možností Microsoft Office Communications Server jsou třeba vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabídnou špičkovou kvalitu přenášeného zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním. Microsoft proto navázal strategickou spolupráci právě se společností Polycom, která je leaderem na trhu zařízení pro hlasovou a video komunikaci a již mnoho let stojí na špici technologických inovací v daném oboru. V rámci této spolupráce oznámil Polycom širokou podporu pro platformu Microsoft Office Communications Server 2007, jejímž konkrétním výsledkem jsou telefonní přístroje řady Polycom CX.

"Polycom hraje důležitou roli při zavádění produktu Office Communications Server 2007 pro firemní zákazníky. Zařízení řady CX zvyšují užitnou hodnotu řešení korporátní komunikace na bázi PC, tím že poskytují tradiční a dobře známé telefonní rozhraní k bohatým funkčním možnostem sady Office Communicator 2007 a Office Communications Server 2007," uvedl Kim Akers, hlavní manažer Unified Communications Group společnost Microsoft. "Ve spojení s vizí Microsoftu pro sjednocenou komunikaci umožňuje Polycom lidem navázat spojení a spolupracovat se svými partnery prostřednictvím nástrojů, které dobře znají a jsou zvyklí používat."

Díky spolupráci společností Polycom a Microsoft tak mají uživatelé k dispozici vyváženou nabídku několika koncových zařízení, která jim mohou nabídnout excelentní High Definition kvalitu přenášeného zvuku bez zkreslení a ozvěn, jakou se vyznačují telefonní přístroje Polycom CX100, CX200, CX400 a CX700.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.

Článek ze dne 19. listopadu 2007 - pondělí

Další články od Gesto Communications s.r.o.

Záplava spamu dále stoupá

Barracuda zachytila novou masivní vlnu phishingu a spamu

Barracuda Web Filter vítězí v Best of Connections 2007 Awards

Microsoft a Gesto Communications spolupracují při zavádění produktů pro jednotnou firemní komunikaci

Firmy spoléhají na Barracuda Web Filter

Polycom HDX vítězí nad konkurencí

Barracuda Web Filter ve světové elitě

Polycom pokračuje v rekordním růstu

Zhone představuje novou řadu produktů pro Ethernet in the First Mile

Polycom poskytuje širokou podporu pro Microsoft Office Communications Server 2007

Podle IBM nebezpečí online hrozeb stále roste

Polycom CX100 Speakerphone pro Microsoft Office Communications Server 2007

Zhone Technologies získává vedoucí postavení na americkém trhu

Integrované komunikační řešení Polycom a IBM vstupuje na český trh

Polycom HDX 4000

Na nové hrozby reaguje Barracuda Spam Firewall bleskově

Bezpečné Wi-Fi telefony Polycom

Barracuda Spam Firewall i pro malé firmy

S Barracuda Web Filter neztrácíte přehled

Zhone Technologies dále získává na trhu zařízení pro vysokorychlostní přístup

SafeNet uvádí nejrychlejší Hardware Security Module

Polycom exceluje ve vzdáleném vzdělávání

Produktové novinky Polycom

Barracuda dále zdokonaluje ochranu proti spamu

Spam si našel nové cesty, jeho objem se zdvojnásobil

Zhone nadále posiluje svoji pozici na trhu

Polycom představuje nové typy IP telefonů

Polycom Communicator umí více

Představuje se nové multipoint konferenční řešení Polycom RMX 2000

Polycom obohacuje své portfolio o Voice over Wi-Fi

Barracuda Web Filter udrží Skype pod kontrolou

Polycom a TI mimořádně kvalitní videokonference