logo

Na nové hrozby reaguje Barracuda Spam Firewall bleskově

Nevýhodou klasických antivirových a antispam řešení je relativně pomalá aktualizace databáze údajů o škodlivých kódech. Update se většinou stahuje dávkově v intervalu několika dnů, takže v nejkritičtější době po objevení se nové hrozby není uživatel patřičně chráněn ...

Na tento nedostatek reagovala společnost Barracuda Networks pomocí sady nových technologií s názvem Barracuda Real-Time Protection, díky nimž je Barracuda Spam Firewall schopen reagovat na nové škodlivé kódy prakticky okamžitě. 

Společnost Barracuda Networks zde opět využívá velmi široké základny více než 40 tisíc zařízení Barracuda Spam Firewall instalovaných ve více než 80 zemích po celém světě. Všechna zařízení jsou navzájem propojena prostřednictvím Barracuda Central, ve které pracuje tým specializovaných odborníků 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Jakmile některý z produktů Barracuda Spam Firewall zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej do Barracuda Central, která s pomocí dalších zařízení jinde ve světě shromáždí další podobné zprávy a rozhodne o typu a závažnosti hrozby.

Následně je použita další technologie s názvem fingerprinting, díky které lze výše uvedený typ škodlivého kódu velice rychle a spolehlivě identifikovat. Informace o nové hrozbě je poté v rámci Energize Updates okamžitě on-line přenesena do ostatních instalovaných produktů Barracuda Spam Firewall. S využitím takovéhoto "otisku prstu" pak mohou všechna zařízení škodlivý kód ihned rozpoznat, aniž by bylo nutné danou zprávu nějak podrobně analyzovat. Díky tomu je blokování podobných zpráv velmi spolehlivé a klade daleko menší nároky na výpočetní výkon.

Barracuda Real-Time Protection je proto dalším významným obohacením funkčních možností produktů Barracuda Spam Firewall, které se ve výsledku nechovají jen jako samostatná zařízení, ale tvoří globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s nevyžádanou poštou.

V této souvislosti je možné připomenout další unikátní technologii s názvem Predictive Sender Profiling, kterou společnost Barracuda Networks uvedla letos na jaře. S její pomocí lze odhalit i ty spammery, kteří používají různé cesty jak zamaskovat nebo svou identitu nebo zneužít identitu nějakého jiného důvěryhodného uživatele elektronické pošty či internetové služby. Díky funkci Predictive Sender Profiling je možné spammery odhalovat mnohem spolehlivěji, a to na základě sledování neobvyklých či podezřelých aktivit spojených s posíláním elektronické pošty.

Nejnovější rozšíření Barracuda Real-Time Protection tak opět pomáhá držet mnohokrát oceněný Barracuda Spam Firewall na absolutní špičce mezi řešeními pro ochranu před spamem, viry a malware. Technologie Barracuda Real-Time Protection je uživatelům dostupná již nyní v rámci firmware verze 3.5 nebo vyšší.

Článek ze dne 20. července 2007 - pátek

Další články od Gesto Communications s.r.o.

Záplava spamu dále stoupá

Barracuda zachytila novou masivní vlnu phishingu a spamu

Barracuda Web Filter vítězí v Best of Connections 2007 Awards

Microsoft a Gesto Communications spolupracují při zavádění produktů pro jednotnou firemní komunikaci

Firmy spoléhají na Barracuda Web Filter

Polycom HDX vítězí nad konkurencí

Barracuda Web Filter ve světové elitě

Polycom pokračuje v rekordním růstu

Zhone představuje novou řadu produktů pro Ethernet in the First Mile

Polycom poskytuje širokou podporu pro Microsoft Office Communications Server 2007

Podle IBM nebezpečí online hrozeb stále roste

Polycom CX100 Speakerphone pro Microsoft Office Communications Server 2007

Zhone Technologies získává vedoucí postavení na americkém trhu

Integrované komunikační řešení Polycom a IBM vstupuje na český trh

Polycom HDX 4000

Na nové hrozby reaguje Barracuda Spam Firewall bleskově

Bezpečné Wi-Fi telefony Polycom

Barracuda Spam Firewall i pro malé firmy

S Barracuda Web Filter neztrácíte přehled

Zhone Technologies dále získává na trhu zařízení pro vysokorychlostní přístup

SafeNet uvádí nejrychlejší Hardware Security Module

Polycom exceluje ve vzdáleném vzdělávání

Produktové novinky Polycom

Barracuda dále zdokonaluje ochranu proti spamu

Spam si našel nové cesty, jeho objem se zdvojnásobil

Zhone nadále posiluje svoji pozici na trhu

Polycom představuje nové typy IP telefonů

Polycom Communicator umí více

Představuje se nové multipoint konferenční řešení Polycom RMX 2000

Polycom obohacuje své portfolio o Voice over Wi-Fi

Barracuda Web Filter udrží Skype pod kontrolou

Polycom a TI mimořádně kvalitní videokonference