logo

Nové produkty telepresence Polycom

Telepresence systém Polycom HDX 4500, inteligentní kamerový systém Polycom EagleEye Director a softwarová aplikace Polycom Telepresence m100 - to je trojice nových produktů, které obohacují nabídku pokročilých řešení pro telepresence Polycom v excelentní HD kvalitě.

Telepresence systém Polycom HDX 4500

Nejnovější přírůstek do řady produktů HDX, kterým je telepresence systém Polycom HDX 4500, nabízí manažerům špičkový komunikační nástroj s podporou Polycom UltimateHD zahrnující HD Video, HD Voice a HD Content. Širokoúhlý displej o velikosti 24 palců poskytuje rozlišení obrazu v kvalitě až 1080p, to vše doplněno o dokonalý zvuk s využitím technologií Polycom Siren 22 a Polycom StereoSurround.

Přenos obrazu ve vysokém rozlišení přitom klade mnohem menší nároky na přenosovou rychlost než je tomu u konkurenčních systémů, a to díky implementaci standardů H.264 High Profile. V praxi to znamená možnost plnohodnotného přenosu HD videa na rychlostech již od 512 kbps, nebo přenos v SD (DVD) kvalitě na rychlostech od 128 kbps. Jak prokázaly nezávislé odborné testy, které v závěru roku 2010 provedla renomovaná analytická společnost Wainhouse Research, tato úspora přenosové kapacity se v závislosti na různých typech rozlišení pohybuje v rozmezí 25 % až 50 % a v některých případech i více.

Inteligentní kamerový systém Polycom EagleEye Director

Dalším novým produktem je inteligentní kamerový systém Polycom EagleEye Director, který je určen pro videokonferenční místnosti či učebny a díky svým sofistikovaným schopnostem nabízí jedinečné možnosti pro automatické vyhledávání a snímání osob, které právě hovoří a mají se tedy zobrazovat protistraně v rámci videokonferenčního spojení.

softwarová aplikace Polycom Telepresence m100

Poslední novinkou je softwarová aplikace Polycom Telepresence m100, díky níž se lze rychle a snadno zapojit do videokonferencí prostřednictvím mobilních zařízení. Uživatelé tak mají možnost plnohodnotné telepresence komunikace prostřednictvím svých notebooků nebo stále oblíbenějších tabletů, jako je například Samsung Galaxy Tab nebo Motorola Xoom.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - EagleEye - HDX - m100 - StereoSurround - telepresence - UltimateHD - videokonference - Xoom

Článek ze dne 16. května 2011 - pondělí

Další články od Gesto Communications s.r.o.