logo

Nový Barracuda Networks Backup Server

Společnost Barracuda Networks se postupně etablovala jako jeden z nejvýznamnějších dodavatelů z oblasti informační bezpečnosti a neustále také rozšiřuje portfolio svých řešení a služeb, tak aby mohla uspokojit co nejširší spektrum potřeb zákazníků.

Koncem roku 2008 společnost Barracuda Networks obohatila nabídku o specializované integrované řešení pro zálohování dat a zotavení po havárii v rámci sady produktů Barracuda Backup. Konkrétně se jedná o několik modelů zařízení Barracuda Backup Server s kapacitou od 50 do 5000 GB uložených dat. Zařízení umístěné u zákazníka doplňuje služba Barracuda Backup Service, která díky ukládání dat mimo vlastní infrastrukturu uživatele výrazně zvyšuje úroveň bezpečnosti.

Užitná hodnota tohoto řešení se dále zvýšila díky další akvizici z počátku roku 2009, kterou se stala společnost Yosemite Technologies. Barracuda Networks zakomponovala její technologie do produktu Barracuda Backup, který díky tomu nabízí plnou podporu zálohování Microsoft Exchange, Microsoft SQL a Microsoft Windows. Z této inovace těží rovněž řešení Barracuda Message Archiver, které nyní nabízí plnohodnotné komfortní zálohování e-mailových zpráv v prostředí Microsoft Exchange a Novell GroupWise.

V létě loňského roku byla uvedena na trh inovovaná verze BarracudaWare Yosemite Server Backup version 8.8., která ve spojení s příznivější cenovou politikou zákazníkům přinesla rozšířené funkce pro zálohování a snáze ovladatelné uživatelské rozhraní. Zlepšení doznaly také další užitné vlastnosti celého řešení, a to díky novému klientu Barracuda Backup Agent. Ten ve spojení s Barracuda Backup Server umožňuje mnohem efektivnější způsob zálohování, který klade výrazně menší nároky na přenosovou kapacitu i celkový objem uskladněných dat.

Protože nároky uživatelů na objem uložených dat neustále rostou, rozhodla se společnost Barracuda Networks nabídnout svým zákazníkům řešení s podstatně větší kapacitou. V dubnu tohoto roku proto uvedla na trh zařízení Barracuda Backup Server 990 s kapacitou lokálně uložených dat až 24 TB (24000 GB). Inovovaný Barracuda Backup Agent software nyní plně podporuje platformu Windows 7 včetně funkce data deduplication pro Windows servery.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - Agent - Backup - Barracuda - bezpečnosti - Exchange - Microsoft - Yosemite - zálohování

Článek ze dne 15. dubna 2010 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.