logo

Polycom a HP navazují strategickou spolupráci

Polycom opět posiluje svou vedoucí pozici v oblasti produktů a služeb pro sjednocenou komunikaci (UC) s cílem nabídnout zákazníkům pokročilá integrovaná end-to-end řešení. Vysoce efektivní a snadno použitelné nástroje pro komunikaci a vzdálenou spolupráci zvýší jejich produktivitu práce a pomohou snížit náklady.

V průběhu června 2011 bylo oznámeno uzavření dohody o spolupráci mezi společnostmi Polycom a HP. Nejdůležitější součástí této dohody je akvizice, kdy Polycom přebírá od HP veškerá aktiva v rámci HP Visual Collaboration business, a to včetně Halo Products a Managed Services.

Dohoda rovněž znamená uzavření strategického partnerství, v jehož rámci bude Polycom působit jako exkluzivní partner HP pro telepresence a vybraná řešení UC videokomunikace. Obě společnosti se také dohodly zpřístupnit videoaplikace Polycom pro platformu HP WebOS. HP dále bude v rámci uvedeného partnerství nabízet produkty a řešení Polycomu pro UC, což zahrnuje koncová zařízení, UC infrastrukturu, managed services a v neposlední řadě audio/video software.

Výše uvedená akvizice podléhá formálnímu schválení příslušných regulačních orgánů a její definitivní uzavření je očekáváno ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Článek ze dne 1. července 2011 - pátek

Další články od Gesto Communications s.r.o.