logo

Polycom opět posouvá hranice High Definition komunikace

V průběhu uplynulého roku společnost Polycom představila novou řadu videokonferenčních systémů zahrnující modely Polycom HDX 4000 až Polycom HDX 9000. Díky těmto produktům Polycom posunul hranici kvality obrazu a zvuku na novou úroveň, která reflektuje nejnovější pokrok v oblasti digitáních multimedií a může vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům.

Řada HDX přináší uživatelům nekompromisní kvalitu komunikace a vzdálené spolupráce díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video, HD sdílení obsahu a v neposlední řadě špičkovou HD kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 (22kHz) StereoSurround.

Společnost Polycom nezapomíná ani na ty uživatele, kteří nemají možnost provozovat své videokonferenční systémy na kvalitních datových linkách a často se musí spokojit s využitím běžného veřejného Internetu, který obvykle nevyhovuje požadavkům na přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě. Polycom proto do svých zařízení řady HDX zabudoval unikátní patentovanou technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), která minimalizuje negativní dopad ztráty přenášených paketů na kvalitu videokomunikace.

Dokladem převahy Polycomu nad konkurencí je srovnávací test této třídy zařízení, který provedla analytická společnost Wainhouse Research. Ta se na oblast videokonferencí už řadu let specializuje a je tak zřejmě nejrenomovanějším nezávislým zdrojem, který se zabývá danou problematikou. V ostré konkurenci dalších výrobců si společnost Polycom připsala jednoznačné vítězství díky svým výše zmíněným produktům řady HDX, které obdržely v osmi z deseti hodnocených vlastností nejvyšší ocenění. Kromě excelentní kvality obrazu a zvuku dále zařízení Polycom HDX získala nejvyšší ohodnocení i v dalších důležitých vlastnostech, jako například kvalita a parametry kamer, interoperabilita s HD a SD standardy, sdílení obsahu dle H.239 a také kvalita uživatelského rozhraní.

S postupující dobou se samozřejmě mění i pohled to, co je považováno za špičkovou kvalitu videokomunikace. Na neustále postupující technologický vývoj proto společnost Polycom průběžně reaguje a vylepšuje své produkty tak, aby vyhovovaly i těm nejnáročnějším kritériím.

V druhé polovině letošního října proto Polycom oznámil další rozšíření funkčních možností své řady řešení z oblasti videokomunikace a telepresence, která zahrnuje produkty Polycom RealPresence Experience, Polycom Telepresence Experiencem, Polycom HDX 8006 a konferenční platformu RMX 2000. Všechna tato zařízení nyní podporují HD komunikaci v kvalitě až 1080p, respektive 720p na 60 fps. Firma nezapomíná ani na stávající uživatele těchto produktů, kterým nabídne možnost upgrade.

Další významnou novinkou v nabídce společnosti Polycom jsou platformy Polycom Converged Management Application a CMA Desktop, které obohacují řešení korporátní videokomunikace o konvergovanou platformu pro nabízející všem uživatelům pokročilé adresářové služby včetně velmi žádaných a oblíbených funkce pro telepresence, jako je například online/ofline, nerušit, obsazeno atd.

Na další novinky se mohou těšit i všichni uživatelé produktů řady Polycom HDX, pro něž bude v průběhu letošního prosince dostupná nová verze software HDX 2.5, která jim přinese řadu změn a vylepšení pro jejich videokomunikační a telepresence aplikace.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - Polycom - videokonference - HDX 4000 - HDX 9000 - High Definition

Článek ze dne 30. října 2008 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.

Barracuda třikrát ve finále

Barracuda přichází s řešením SSL VPN

Barracuda uvádí Backup Solution

Polycom opět posouvá hranice High Definition komunikace

Další ocenění pro Polycom

Pro řešení Barracuda Networks se rozhoduje stále více uživatelů

Barracuda uvádí Link Balancer

Barracuda Spam Firewall opět zlepšuje ochranu uživatelů

Barracuda Message Archiver získává LinuxWorld Product Excellence Award

Barracuda Spam Firewall vítězí v hodnocení magazínu Windows IT Pro

Polycom má za sebou další úspěšný půlrok

Videokonference Polycom splňují i nejnáročnější kritéria

Barracuda Message Archiver si s Microsoft Outlook rozumí

Barracuda Web Filter rozšiřuje podporu pro Novell eDirectory

Barracuda Spam Firewall uspokojí i nejnáročnější uživatele

Nové modely Barracuda Message Archiver

Barracuda opět vítězí v hodnocení SC Magazine

Nové modely VoIP telefonů Polycom

Barracuda Networks uvádí Barracuda Web Site Firewall

Ocenění pro Polycom SoundPoint IP 550 Desktop Phone

Polycom ve znamení trvalého růstu

SafeNet rozšiřuje nabídku bezpečnostních řešení

Barracuda je stále atraktivnější úlovek

Na trh přichází Barracuda Application Gateway NC 500 AG

Barracuda posiluje důvěru v e-komerci

Polycom dále vylepšuje konferenční telefony SoundStation a VoiceStation

Barracuda IM Firewall s novými funkcemi

POLYCOM představuje HDX 7000

Barracuda získává další ocenění od IT profesionálů

Barracuda Networks mezi finalisty SC Magazine Excellence Award

Polycom exceluje také v mobilní komunikaci