logo

Polycom UC Intelligent Core: sjednocená komunikace se zaměřením na interoperabilitu

Začátkem roku 2011 společnost Polycom představila platformu Polycom UC Intelligent Core a významným způsobem tak rozšířila svou nabídku vysoce efektivních a snadno použitelných nástrojů pro komunikaci a vzdálenou spolupráci.

Platformu Polycom UC Intelligent Core v sobě zahrnuje komunikační servery řady Polycom RMX spolu s doplňujícími nástroji, kterými jsou Polycom Distributed Media Application (DMA) a Polycom Converged Management Application (CMA).

Platforma Polycom UC Intelligent Core je součástí již dříve vyhlášené strategie UC Everywhere by Polycom a zaměřuje se proto právě na otázky interoperability a snadné integrace s řešeními ostatních výrobců. Zde je třeba zmínit především podporu nestandardního protokolu TIP (Telepresence Interoperability Protocol), který vyvinula společnost Cisco.

Stále větší počet firem a organizací začíná využívat výhod integrovaných end-to-end řešení sjednocené komunikace, která jim ve spojení s ostatními pokročilými komunikačními nástroji přináší významné finanční úspory, zefektivňují týmovou spolupráci a zvyšují produktivitu.

Společnost Polycom představila svou platformu pro sjednocenou komunikaci již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl produkty Microsoft Office Communications Server 2007. Polycom doplnil tuto softwarovou platformu o vyspělá koncová zařízení řady Polycom CX a komunikační servery Polycom RMX, které uživatelům nabízejí excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným ovládáním.

Vedle úzké strategické spolupráce s firmou Microsoft navázal Polycom také spolupráci s celou řadou dalších významných hráčů z oblasti IT v rámci iniciativy Polycom Open Collaboration Network, do které se mimo jiné zapojily společnosti IBM, HP, Avaya, Juniper, BroadSoft, McAfee a Siemens. Počátkem letošního roku se mezi partnery Polycomu zařadily rovněž společnosti ShoreTel a Ericsson.

Takováto rozsáhlá spolupráce mezi výrobci softwarových a hardwarových komponent i poskytovateli síťové infrastruktury je zcela nezbytná. Jenou z hlavních předností sjednocené komunikace pro uživatele je sice snadné používání a jednoduché intuitivní ovládání, avšak za tímto komfortním uživatelským rozhraním se skrývá poměrně sofistikované řešení, kde jsou otázky interoperability a kompatibility pro všechny dodavatele velkou výzvou.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - Avaya - BroadSoft - CMA - Collaboration - Core - DMA - Juniper - McAfee - platforma - Polycom - RMX - ShoreTel - Telepresence

Článek ze dne 29. března 2011 - úterý

Další články od Gesto Communications s.r.o.