logo

Polycom úspěšně prosazuje standardy pro vizuální komunikaci

Polycom - leader na trhu řešení pro audiovizuální komunikaci, podporuje spolupráce mezi výrobci a operátory. Z jeho iniciativy vzniklo i sdružení OVCC, jehož cílem je zajištění interoperability a globální konektivity pro videokoference a telepresence.

Řešení pro sjednocenou komunikaci v sobě integrují širokou paletu softwarových i hardwarových platforem různých výrobců, s cílem poskytnout uživatelům výkonné, flexibilní ale především snadno použitelné komunikační nástroje.

Dosažení tohoto cíle však není vůbec triviální a klade velké nároky na efektivní spolupráci mezi výrobci softwarových a hardwarových komponent i poskytovateli síťové infrastruktury. Jednotliví výrobci tak musí věnovat velkou pozornost otázkám interoperability a kompatibility.

Již v roce 2010 bylo založeno sdružení s názvem Unified Communications Interoperability Forum (UCIF). Společnost Polycom se stala jeho zakládajícím členem spolu s firmami HP, Juniper Networks, Microsoft a Logitech / LifeSize. Cílem tohoto neziskového sdružení je právě řešení otázky standardů a vzájemné kompatibility a interoperability mezi produkty různých výrobců.

V polovině minulého roku bylo z iniciativy společnosti Polycom ustaveno další sdružení s názvem Open Visual Communications Consortium (OVCC). Mezi jeho zakládající členy patřily dále společnosti Airtel, AT&T, BCS Global, BT Conferencing, Cable&Wireless Worldwide, Global Crossing, Glowpoint, iFormata Communications, Masergy, Orange Business Services, PCCW Global, Telefonica, Telstra a Verizon.

OVCC zahájilo svoji činnost v říjnu minulého roku a od té doby jeho řady rozšířilo dalších osm členů, mezi něž patří společnosti AARNet Pty. Ltd., Acme Packet, Glowpoint, PCCW Global Ltd., Sabre Travel Network, SingTel Group, XConnect a YorkTel Corporation.

Hlavní snahou OVCC je v rámci řešení od různých dodavatelů stejně jako různých poskytovatelů vysokorychlostní sítí zajistit interoperabilitu a globální business-to-business konektivitu pro videokoference a telepresence. Tento cíl také vystihuje hlavní moto OVCC: "Any Network. Any Vendor. Any Device".

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - infrastruktura - operátor - OVCC - platforma - Polycom - telepresence - UCIF - videokoference

Článek ze dne 8. března 2012 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.